Navštivte nádherný park Güell

Nádherný park Güell plný kamenných skulptur, zeleně a květin si u Gaudího objednal hrabě Güell, který chtěl na okraji Barcelony vystavět jakési zahradní město. Přestože původní plán nakonec naplněn nebyl, neubralo to tomuto poklidnému místu na kráse. Naopak.

Hned u vchodu do tzv. Gaudího zahrad vás upoutají dvě menší budovy, které vypadají jako z pohádky. V jejich architektuře se zračí typické věžičky, hra s oblouky, mozaikovitá práce a barevnost.

Následně můžete vyjít po krásně zdobeném schodišti (jak jinak než typickou barevnou mozaikou), vyfotit se na zvlněné lavičce se sochou ještěra (mimochodem jedním ze symbolů Barcelony) a pokračovat nahoru do úchvatného sálu Sto sloupů, ve kterém vám odpočinek zpříjemní živá hudba.

V parku stojí mimo jiné Gaudího muzeum umístěné v malém domku uprostřed parku, kde sám architekt nějakou dobu žil. Celá scenérie se vyznačuje nevídanou barevností a vyzařuje nesmírný optimismus a klid. 

Z horní plošiny parku je navíc pěkný výhled na město i moře.

Ačkoliv se to nezdá, výlet do tohoto parku může zabrat klidně celé dopoledne či odpoledne, pokud chcete. Je tu totiž spousta míst, cestiček a zákoutí, které můžete objevovat. 

Přístup do parku je buď placený nebo zdarma v závislosti na tom, kam se chcete podívat. V minulosti o tom, zda má být vstup do parku placený, byly vedeny bouřlivé debaty a nakonec od října 2013 je turisticky nejatraktivnější část parku placená - vstup pro dospělého vás vyjde na € 8 (resp. € 7, pokud si lístek pořídíte přes web provozovatele parku). Vstup do parku je limitován na 400 lidů za půl hodiny, takže doporučuji vyrazit dostatečně brzo, abyste se vyhli největšímu náporu a nemuseli dlouho čekat. 

Cesta od metra zabere přibližně 20 minut a je poměrně náročná, protože jdete celou dobu do kopce. Naštěstí jsou k dispozici eskalátory, které váš pohyb urychlí. 

Adresa: Carrer d’Olot in Barcelona
Doprava: stanice metra Vallcarca nebo Lesseps (L3), autobusová linka H6, 32, 24, 92
Otevírací doba:

Podzim - zima:
8.30 - 18.30

Jaro - léto:
8.00 - 21.30

Vstupné: dospělí € 8, děti do 6 let zdarma, 7-12 let a senioři nad 65 let € 4.9
Více informací: http://www.parkguell.cat/en/

 

Pozor, dále nesmíte minout:

  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 600 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.