Počasí v Barceloně

Barcelona leží při pobřeží Středozemního moře a tak také počasí zde je typicky středomořské. Léto (červen-září) se vyznačuje vysokými teplotami okolo 30°C, samozřejmě záleží na konkrétním počasí v danou dobu. Prší však málokdy. V pobřežních oblastech (Barcelona, Costa Brava) bývají horké letní dny snesitelnější než dále ve vnitrozemí Španělska a to díky přítomnosti moře. Zimy jsou na počasí spíše mírné.

Aktuální počasí v Barceloně

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Barceloně, jste na tom správném místě. Dlouhodobá předpověď počasí na další dny (např. 14 dní dopředu), je dostupná při prokliku níže. 

 

Průměrné teploty v Barceloně během roku

Na stránce níže najdete informace o průměrných teplotách v Barceloně tak, jak byly zaznamenány během jednoho roku. Počasí v Barceloně a obecně v celém Španělsku je hodně stabilní, proto se nemusíte bát, že by vás něco překvapilo.  

Měsíc

Průměrná teplota
Leden

10

Únor

13

Březen

13

Duben

16

Květen

18

Červen

21

Červenec

25

Srpen

29

Září

22

Říjen

18

Listopad

16

Prosinec

12

Nejlepší období pro návštěvu Barcelony?

Jak můžete vidět z tabulky průměrných teplot výše, počasí v Barceloně je příjemné po celý rok. Každopádně pokud chcete zažít pořádné sluníčko a mít jistotu, že nespadne mnoho kapek, navštivte Barcelonu mezi květnem a červencem. V této době narazíte v Barceloně na to nejlepší turistické počasí.

Srpen je z hlediska počasí ve Španělsku velmi horkým měsícem a raději se mu vyhněte nebo si obstarejte ubytování s dobrou klimatizací. Naproti tomu v září jsou teploty mnohem příznivější a počasí pro turisty lepší. Osobně rád do Barcelony létám v březnu nebo dubnu - ve městě je relativně teplo a zatím tam není moc turistů. 

Konec roku, to jsou chladnější měsíce

Počasí v Barceloně, potažmo v celém Španělsku je od října do listopadu poněkud chladnější a teplota začíná pomalu klesat (z průměru 21 stupňů na 15 stupňů). V této době nebude každý den svítit sluníčko a občas se může objevit i drobný deštík.

Zima v Barceloně

Zima v Barceloně trvá od listopadu do února. I když v porovnání se zimou v Česku se ta zdejší španělská nedá moc srovnávat. Teplota v zimě se pohybuje okolo 12 stupnů, slunce příliš nesvítí a povětšinou fouká vítr. Nicméně již v průběhu února se můžete v Barceloně slušně ohřát, zvláště pokud jste promrzlí kvůli počasí tady v ČR.

Pozor, dále nesmíte minout:

  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 600 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.