Turistické karty v Barceloně

Pokud plánujete výlet do Barcelony a nebudete tam mít mnoho času nazbyt, vyplatí se zvážit pořízení některé z tzv. turistických karet.

Díky turistickým kartám uspoříte hlavně peníze a čas – nebudete muset platit za hromadnou dopravu a navíc získáte bezplatný vstup nebo slevu při návštěvě barcelonských muzeí či jiných památek. 

Doporučuji vybranou kartu nakoupit online před cestou, protože díky tomu můžete ušetřit několik euro oproti běžné ceně na místě. Kartu po zakoupení pak vyzvednete v Barceloně na letišti nebo v některém z informačních stánků Barcelona Turisme. 

Tabulka níže porovnává jednotlivé druhy turistických karet, pod tabulkou pak najdete detailní popis jednotlivých variant. 

Turistické karty v Barceloně

Hlavní 3 turistické karty

V současnosti můžete v Barceloně pořidit tři typy speciálních turistických karet. 

Městská karta pro turisty – Barcelona City Card

Jestliže budete v Barceloně 3 - 5 dní, rozhodně sáhněte po Barcelona City Card. To je hlavní městská karta určená pro turisty, kteří do města zavítají na krátkou dobu.

Výhody Barcelona City Card: 

  • veškerá městská hromadná doprava je zdarma – tj. nemusíte vůbec platit za cestování po městě
  • zdarma vstupy do muzeí a na vybrané památky
  • slevy do obchodů a restaurací

Kompletní přehled všech výhod najdete v tomto PDF souboru

Cena třídenní Barcelona City Card začíná na €45, pětidenní stojí €60. 

Kartu Barcelona City Card nakoupíte online na eshopu Barcelona Turisme >>>

Cestovní karta – Hola BCN

Pokud nepotřebujete slevy na muzea, památky a jiné pamětihodnosti, ale chcete se jen neomezeně pohybovat po Barceloně, pořiďte si cestovní kartu Hola BCN. Tu můžete zakoupit na 2 - 5 dní a díky ní můžete bezplatně využít veškerou hromadnou dopravu ve městě, včetně například cesty z letiště a na letiště:

Cena dvoudenní karty začíná na €14,50, pětidenní stojí €33,70. 

Cestovní kartu Hola BCN nakoupíte online na eshopu Barcelona Turisme >>>

Karta na Turistický autobus – Bus Turistic

Poslední možností je zakoupení pasu na tzv. Bus Turistic, což jsou speciální turistické autobusy křižující město od památky k památce. To se hodí ve chvíli, když máte na prohlídku města opravdu málo času a potřebujete se přesouvat maximálně efektivně.

Turistické autobusy v barceloně jezdí 3 trasy, které zahrnují nejslavnější památky jako je např. Sagrada Família, Park Güell, La Pedrera, Camp Nou, Las Rambla nebo třeba Montjuïc. Výhodou samozřejmě je, že zastávky je vždycky pár kroků od daného místa, takže nemarníte čas přesuny. Více o turistických autobusech najdete v článku věnovaném pohybu po městě, kde jsou podrobněji popsány jednotlivé trasy turistických autobusů. 

Součástí jízdenky na Bus Turistic je i audio průvodce v jednom z 16 jazyků (čeština bohužel chybí), brožura se slevami ve výši €200 (seznam míst) a bezplatná WiFi všude na palubě autobusu. 

Zakoupit můžete buď jednodenní (€29) nebo dvoudenní jízdenku (€39). 

Kartu na Bus Turistic nakoupíte online na eshopu Barcelona Turisme >>>

Pozor, dále nesmíte minout:

  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.