Mobilní aplikace, které pomohou v Barceloně

Jelikož žijeme v 21. století, na svou cestu do Barcelony se nemusíte vypravit pouze s papírovou mapou a několika vytištěnými stránkami z internetu. Dnešní chytré telefony nabízejí spoustu možností, jak je plně využít. Na tomto místě jsem se rozhodl shromáždit několik užitečných aplikací, které vám mohou při pobytu v Barceloně výrazně pomoci. 

Google Mapy

Tohle je dnes standard, který se vyplatí mít nejenom v Barceloně. Pokud potřebujete vědět, kde se aktuálně nacházít, naplánovat trasu pěšky nebo hromadnou dopravou nebo třeba zjistit recenze restaurací ve vašem okolí, sáhněte po této výborné aplikaci.

Cena: Zdarma, dostupné pro iOS a Android.

Mapy.cz

Mapy.cz jsou skvělou domácí alternativou k mapám od Googlu. V Česku je tato moobilní aplikace známá především svými turistickými mapami, ale ani v Barceloně vás nenechá na holičkách! Sice narozdíl od Google Map nenabízí recenze nebo třeba vyhledávání spojů, ale naopak vám dává možnost stáhnout mapu města přímo do telefonu, takže si při jejím používání nemusíte vyplýtvat svá mobilní data. Stažení můžete udělat doma nebo na hotelu na WiFi a pak už se při používání ničím nestresovat... 

Cena: Zdarma, dostupné pro iOS a Android

TMB App

TMB App je oficiální aplikace Barcelonského dopravního podniku. Můžete ji použít na vyhledávání informací o zdejším metru nebo autobusech: po ruce tak budete mít seznam všech stanic, aktuální dopravní informace o spojích nebo třeba možnost vyhledávání a plánování trasy. Stejně tak díky aplikaci můžete nakoupit lístky a poté si je jednoduše vyzvednout v jakémkoliv autoomatu ve městě. Je to rozhodně užitečný pomocník, kterého se vyplatí stáhnout! 

Cena: Zdarma, dostupné pro iOS a Android.

Foursquare

Nejlepší místa tak, jak je vidí skuteční lidé. Zjistěte, která restaurace jsou považovana za nejlepší, co musíte vidět, kam se podívat nebo kde si dát nejlepší kafe (Satan's Coffee Corner FTW!). Každý může hodnotit a číst si recenze od ostatních. Foursquare je vůbec nejpoužívanější aplikace tohoto typu.

Cena: zdarma, dostupné pro iOS nebo Android

Spotted by Locals

Web SpottedByLocals si během pár let své existence vydobyl skutečně kultovní postavení mezi cestovateli hledající skutečně autentické zážitky a místa. Týmy místních lidí spravují obsah pro jednotlivá města a nabízejí insider tipy, které si v průvodcích jen tak nepřečtěte. Kde se najíst, kam se podívat, kde nakoupit, na tyhle a mnohé další otázky odpoví placená aplikace Barcelona Guide by Locals. Jo a funguje i bez internetu. 

Cena: základní verze zdarma, placené upgrady. Dostupné pro iOS nebo Android.

Airbnb

Ocitli jste se v Barceloně bez ubytování a rádi byste město poznali více z lokálního pohledu? Potom mějte vždy při ruce aplikaci Airbnb. Ta vás spojí s některým z vlastníků tisíců bytů v Barceloně, u něhož můžete na vámi zvolenou dobu složit hlavu - prostě si naklikáte termín, vyberete byt dle hodnocení a aplikace vše zařídí za vás. Rozhodně lepší jak bydlet v hotelu! 

Cena: zdarma, dostupné pro iOS nebo Android

Booking

Pokud dáváte přednost tradičnímu ubytování v hotelích, penzionech nebo hostelech, zkuste server Booking.com. Ten nabízí stovky barcelonských hotelů, ze kterých si pohodlně vyberete ten, který vám vyhovuje jak svou polohou, službami nebo cenou. 

Cena: zdarma, dostupné pro iOS nebo Android

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články