7 nejlepších míst, která navštívit v Barceloně s dětmi

Pokud se chystáte do Barcelony s dětmi, dozajista vám přijde vhod seznam tipů na místa, která s nimi navštívit. Přecijenom klasické památky by je asi tolik neoslovily... 

Budete při přesunu mezi památkami využívat hromadnou dopravu? Děti do 4 let cestují zdarma, ostatní musejí mít stejnou jízdenku jako dospělí. Více informací →

1. Akvárium

Barcelonské mořské akvárium (L’Aquàrium) je jistota pro malé i velké, kteří mají rádi moře a všemožné tvorvy, které v něm žijí. Akvárium je otevřené celý rok od 9.30 do 21.00 a najdete v něm stovky živočichů a rostlin od nejmenších korýšů až po velké písečné žraloky. Nejoblíbenější částí akvária je dlouhý skleněný tunel, jímž můžete procházet a kochat se pohledem na život v moři okolo vás. Část barcelonského akvária je plně interaktivní a je určena pro nejmenší děti - ty se pomocí dotyku, zvuků a speciálních obrazů mohou dozvědět více o fungování moří a o jejich obyvatelích.

Foto akvária v Barceloně

Vstupenky: zakupte online – získáte slevu a nebudete muset stát ve frontě 
Více informací: http://www.aquariumbcn.com/en/
 

2. Tibidabo

Tibidabo je název kopce tyčícího se kousek nad Barcelonou. Nedejte se však zmást - nemusíte kvůli němu opouštět město, protože je dobře dostupný městskou hromadnou dopravou. Díky tomu bych jej přirovnal k pražskému Petřínu. Ovšem výhledy, které nabízí, jsou neporovnatelně lepší. Vaše děti zde bude nejvíce zajímat starý, ale stylový zábavní park. Ten nabízí hned několik atrakcí, přičemž drtivá většina z nich bude bavit nejvíce děti ve věku 5 - 12 let. Najdete tu horskou dráhu, dům hrůzy, vikingské a pirátské lodě, trampolíny, kolotoče, všemožné vláčky a jiné povedené atrakce. 

Více informací o Tibidabu najdete v samostatném článku. Vstupenky: Nakupte online a získáte slevu
Více informací: http://www.tibidabo.cat/en/
 

3. Cosmocaixa

Pokud se rozhodnete vypravit na Tibidabo, rozhodně po cestě nesmíte minout muzeum vědy jménem Cosmocaixa. Rozhodně se jedná o zážitek, který byste si neměli nechat ujít! Nejde o žádnou nudnou prohlídku, kde byste s dětmi museli tiše stát a někoho poslouchat, právě naopak - jedná se o interaktivní expozici, kde je vyloženě doporučeno se věcí dotýkat, zkoumat je, hrát si s nimi a zjišťovat, jak vůbec pracují.

Pokud se rozhodnete navštívit jak Cosmocaixu, tak i Tibidabo, vyhraďte si na to celý den - určitě to bude potřeba.

Vstupenky: zakupte je online, dostanete menší slevu
Více o muzeu Cosmcaixa najdete v samostatném článku


 

4. Bludiště v parku ve čtvrti Horta

Bludiště milují velcí i malí! Vyrazíte-li do čtvrti Horta, nesmíte zaručeně minout místní labyrintový park. V něm se můžete na dlouhé desítky minut ztratit a pokud máte špatný orientační smysl, můžete tu zůstat ještě mnohem déle :-) Více o parku najdete v samostatném článku.

5. Městská zoo

Mají vaše děti rády zvířata? Potom nesmíte minout městskou zoo, která se nachází v těsném centru města. Zdejší zoologická zahrada se pyšní především početnou sbírkou savců (opičáci, hroši, vlci, mravenečníci, gazely,...), ptáků (plameňáci, tučňáci, papoušci,...), obojživelníků a plazů. Jedním z nejoblíbenějších zvířat tu jsou ale delfíni, jejichž show můžete zhlédnout několikrát denně. Ovšem doporučuji přijít co nejdříve to půjde - ve špičce v sezóně můžete ve frontě na lístek čekat třeba i 3 hodiny.Vstupenky: Zakupte online a získejte slevu
Více informací: http://www.zoobarcelona.cat/en

6. Památník Kryštofa Kolumba

Mirador de Colom nebo také památník Kryštofa Kolumba byl poprvé otevřen v roce 1880 při příležitosti světové výstavy. Tento 60 metrů vysoký sloup stojící u přístavu na konci slavné La Rambla nabízí všem náštěvníkům dechberoucí panoramatický výhled na město a přilehlý přístav. Pokud se bojíte, že by se děti nahoru nevyšplhaly, není tomu tak - uprostřed památníku totiž jezdí výtah, který vás v ceně vstupenky (cca €4) vyveze až na vrchol. 

Kolumbův památník
 

7. Zpívající fontána

Zpívající fontána na kopci Montjuic patří k prověřeným barcelonským klasikám. Doporučuji vyrazit sem spíše se staršími dětmi, jelikož jednotlivá představení začínají až po setmění, aby byl výsledný efekt co největší. V období od listopadu do března je první představení v 7 hodin večer, v období dubna do října pak od 9 večer. Od těchto hodin každou celou půlhodinu fontána nabízí všem nově příchozím spektakulární představení spojující vodu, světlo a hudbu.

Více o fontáně v samostatném článku>>>

Zpívající fontána
 

Můj tip pro ty, kdo chtějí ušetřit čas a peníze: Pořiďte turistickou kartu Barcelona Card Family, která v sobě obsahuje neomezenou dopravu a hlavně vstupy na některé výše popsané památky. Zaplatíte jednu cenu a pak už se o nic dalšího nemusíte starat. Více informací →
 • Muzeum mamutů

  Pokud by vám barcelonská zoo byla málo, zamiřte do muzea mamutů. Především děti budou ohromené z roztodivných tvorů, kteří se tu před miliony let pohybovali. Denně od 10.00 do 19.00 můžete přijít na prohlídku, která vás přenese do časů doby ledové. V muzeu samozřejmě uvidíte desítky mamutů, jejich koster, klů, získáte informace o tehdejší době a naučíte se zábavnou formou spoustu nových věcí. Celé muzeum je umístěno v podzemních prostorách, díky čemuž je atmosféra dávných časů ještě intenzivnější.   Více informací: http://www.museomamut.com/en/

  Muzeum je bohužel již zavřené.
 • Muzeum vynálezů

  Miba (Museu d'idees i invents) je moderní muzeum vynálezů, ve kterém si na své přijdou především děti. Hlavní expozice je rozdělena do tří částí: neomezená společnost nabízí pohled na netradiční vynálezy budoucnosti, v odrazáriu zjistíte, jak vypadá svět očima někoho jiného, a koutek absurdna vás seznámí s vyloženě podivnými vynálezy, které vás i vaše děti zaručeně rozesmějí. Vůbec nejoblíbenější exponát je zde bicykl připojený na automat s jídlem, který vám vydá sladkost, až když na kole vypotíte stejný počet kalorií jako má daná sladkost...  Více informací: http://www.mibamuseum.com/

  Od začátku roku 2019 muzeum zavřené – stalo se z něj putovní muzeum, se kterým jeho autoři objíždějí různá míste na světe a v Barceloně tak nemá své pevné místo.
   
 • Bazén u Torre de les Aigües

  Pokud byste se rádi v parném dni s dětmi někde osvěžili, zkuste navštívit bazén v zahradách přilehlých Torre de les Aigües. Tato věž, která začala sloužit od roku 1870 jako zásobárna vody pro domy v přilehlé čtvrti Eixample, dnes nabízí perfektní relaxační zónu spojenou se zahradami a bazénem na osvěžení pro malé i velké. Vstupné je spíše symbolické (€1,5), čemuž odpovídá i zázemí, které zde v podstatě není žádné (žádná tráva na opalování, kabinky na převlékání atp.)   Od roku 2019 je tento bazén mimo provoz – přeskočte tento tip a raději s dětmi vyrazte do Parc de Joan Miró, (Carrer d'Aragó, 2), kde vznikl nový vodní park pro děti, který toto nahrazuje!
   
 • Městský překážkový park

  Chcete-li si užít s dětmi v Barceloně pořádný adrenalin, zamiřte do City Adventure Parku (Bosc Urba Barcelona). Ten nabízí hned tři překážkové lanové dráhy, které jsou rozděleny dle věku dítěte: oranžová pro nejmenší od 3 do 8 let, modrá pro starší 8 let a větší než 1,35 m, červená pro starší 12 let a vyšší než 1,45m. Děti si zde užijí visuté mosty, mohou vyzkoušet chůzi po laně či proplétání se v různých konstrukcích umístěných v několika metrech nad zemí. Pokud nemáte strach z výšek, rozhodně doporučuji návštěvu.   Více informací: http://barcelonaboscurba.com/

  V současné době probíhá v parku rozsáhlá renovace a je zavřený.
 • Scòpic Miniatur Barcelona

  To nejlepší jsem si nechal na konec. Pokud má vaše dítko (nebo vy) rádo vláčky, rozhodně nesmíte minout Scòpic Miniatur Barcelona. To je netradiční modelářská expozice pro celou rodinu, jejíž autoři se rozhodli vytvořit úchvatný miniaturní svět inspirovaný Barcelonou a Katalánskem obecně. Kromě vlaků tu najdete celou řadu interaktivních děl, která zabaví malé i velké. 

  Více informací: http://www.scopic.es/en/

Co dalšího dělat v Barceloně s dětmi?

Na mapě níže najdete seznam dalších míst, restaurací a zařízení, kam se můžete s dětmi v Barceloně vypravit. Tj. místa, která jsou kid-friendly.

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.