Barcelonské bary, kluby a restaurace

Noční život je v Barceloně rušný a bohatý, zejména v letní sezoně. Při plánování noční výpravy po Barceloně mějte na paměti, že obecně v oblasti Středomoří začíná noční život ožívat až kolem půlnoci, někdy i později. Vyrazit na diskotéku po deváté tedy není nejlepší nápad. Největší koncentrace barů je samozřejmě v centru města, konkrétně ve čtvrtích Barri Gòtic nebo El Born. Luxusnější kluby a podniky jsou v Eixample.

Vyhlášená po celé Barceloně je kupříkladu diskotéka La Terrazza u Poble Espanyol nabízející především house. V letních měsících je parket přímo venku, v zimě se tančí uvnitř.

Barů a disko klubů je v Barceloně tolik, že nebudete vědět, které místo si pro strávení večera vybrat. Právě proto ve městě ve večerních hodinách potkáte mnoho mladých lidí, kteří jsou těmito kluby zaměstnáni speciálně za účelem lákat lidi. Každý vám sice bude tvrdit, že jejich bar je nejlepší ze všech, přesto vám poskytnou základní informace (například o lokaci baru, o ceně vstupného, druhu hudby), podle kterých si můžete vybrat klub splňující vaše požadavky. Cenově záleží na konkrétním klubu – některé jsou se vstupem zdarma, v jiných už u vstupu zaplatíte i 20 euro. Ceny jednotlivých míchaných drinků se také liší podnik od podniku. Vždy se ptejte dopředu, než se někým necháte odvést :)

Přímo na Plaça Catalunya můžete zapadnout do legendárního Hard Rock Café, kde si mohou nadšenci kromě skvělé zábavy také doplnit svou sbírku triček o Hard Rock Café Barcelona. Noční podnik Café Royale při náměstí Plaça Reial, jenž se chlubí dvěma tanečními parkety, je také velmi oblíbený. Milovníci jihofrancouzského drinku pastis nesmí opomenout navštívit Bar Pastís, kde tato bylinná pochoutka teče proudem. Skvělou atmosféru dokresluje různorodá hudba, od francouzských šansonů po tango.

Mládeží hojně navštěvovanou lokalitou je diskotéka Otto Zutz ve čtvrti Tres Torres. Klub Bikini si získal popularitu již v minulosti, to ovšem nevylučuje navštívit ho také v dnešní době. Rozlehlé prostory nesoucí název Razzmatazz jsou přes den věnovány vernisážím a přehlídkám alternativního umění, v noci a o víkendech se mění v kluby. Právě proto je tento několikapatrový hudební klub považován za nejlepší v celé Barceloně. Nabízí hned několik scén: milovníci pop-rocku jistě zakotví v Razz ClubuTemple Beat zase nabízí gotickou hudbu a staré dobré hity 60. let si můžete vychutnat v Pop Baru.

Chcete si vyzkoušet něco nového na vlastní kůži? Pak zavítejte do baru Los Juanele, kde se jednou týdně pořádají zdarma výuky tance sevillanas.

Máte chuť zkusit něco úplně jiného? Proč ne. Zkuste třeba pro změnu navštívit bar Tinta Roja ve čtvrti Montjuic, který na vás dýchne starobylou atmosférou pravého kabaretu s ukázkou tradičního tanga a dalších latinsko-amerických tanců. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články