Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Co vidět v centru Barcelony?

Jakýmsi srdcem města je náměstí Plaça Catalunya a na něj navazující proslavená ulice La Rambla. Pro Plaça Catalunya jsou charakteristické dvě věci. Za prvé je hlavním dopravním uzlem města a za druhé je oblíbenou domovinou množství holubů. Ač to zde není tak extrémní jako na náměstí San Marco v Benátkách, přesto je zde ptáků žebrajících o pamlsek nemalé množství.

Plaça Catalunya coby hlavní barcelonské náměstí má cca 50 000 metrů čtverečních a najdete tu obchody všech možných typů (např. velký obchodní dům El Corte Inglés), banky, divadla, spoustu restaurací, barů a několik klubů. Na tomto náměstí se sbíhají všechny důležité tepny města, konkrétně obchodní Passeig de Gràcia, Rambla de Catalunya, La Rambla a Portal de l'Àngel. Přímo ve středu náměstí je kromě jiného několik zajímavých soch. Ty jsou v noci pěkně nasvícené a spolu s okolním ruchem aut skutečně máte pocit, že se nacházíte ve městě, které tepe. 

 

A post shared by S H I B U I & Co. (@shibuiandco) on

Vyhlášená ulice La Rambla spojuje náměstí s přístavem. Kromě množství turistů, kteří se ulicí denně procházejí, jistě zaujmou vaší pozornost tzv. živé sochy. Je to jakási specialita typická pro La Rambla. Sochy uvidíte v nejroztodivnějších oblecích a make-upu od bílé přes zlatavou až k černé. Některé předvádějí jen podivné či úsměvné mimické grimasy, jiné provozují nějakou aktivitu (žonglují, tancují či sedí na záchodě) a některé na vás mohou vybafnout. Různé bizarnosti zde nejsou výjimkou, spíše naopak. Ulice je lemována množstvím hotelů a hostelů, restaurací a obchodů, stejně jako stánků se suvenýry, pohlednicemi, květinami, bižuterií nebo obrazy. 

V porovnání s jinými městy je centrum Barcelony relativně malé - vše je kousek a všude se dá dojít pěšky, pokud máte čas. 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.