Kde je centrum Barcelony a co tu musíte vidět?

Hlavním náměstím a srdcem města je náměstí Plaça Catalunya, na kterénavazuje proslavená ulice La Rambla.

Pro Plaça Catalunya jsou charakteristické dvě věci:

Za prvé je hlavním dopravním uzlem města a za druhé je oblíbenou domovinou množství holubů. Ač to zde není tak extrémní jako na náměstí San Marco v Benátkách, přesto je zde ptáků žebrajících o pamlsek nemalé množství.

Plaça Catalunya coby hlavní barcelonské náměstí má cca 50 000 metrů čtverečních a najdete tu obchody všech možných typů (např. obchoďák El Corte Inglés, všemožné Zary, Desigualy apod.), banky, divadla, spoustu restaurací, barů a několik klubů (Hard Rock Café).

Na tomto náměstí se také sbíhají všechny důležité tepny města, konkrétně obchodní Passeig de Gràcia, Rambla de Catalunya, La Rambla a Portal de l'Àngel. Přímo ve středu náměstí je kromě jiného několik zajímavých soch. Ty jsou v noci pěkně nasvícené a spolu s okolním ruchem aut skutečně máte pocit, že se nacházíte ve skutečně živém městě.


Na náměstí Pl. Catalunya najdete několikapatrový obchodní dům El Corte Ingles, který sice nevypadá úplně hezky...


...ale v nejvyšším patře má úžasný food court La Plaça Gastro Mercat, kde si můžete dát cokoliv od tapas, přes saláty, hlavní jídla až po zmrzliny nebo kávu. A ten výhled na město k jídlu taky stojí za to!

Vyhlášená ulice La Rambla spojuje náměstí s přístavem. Kromě množství turistů, kteří se ulicí denně procházejí, jistě zaujmou vaší pozornost tzv. živé sochy. Je to jakási specialita typická pro La Rambla. Sochy uvidíte v nejroztodivnějších oblecích a make-upu od bílé přes zlatavou až k černé. Některé předvádějí jen podivné či úsměvné mimické grimasy, jiné provozují nějakou aktivitu (žonglují, tancují či sedí na záchodě) a některé na vás mohou vybafnout. Různé bizarnosti zde nejsou výjimkou, spíše naopak. Ulice je lemována množstvím hotelů a hostelů, restaurací a obchodů, stejně jako stánků se suvenýry, pohlednicemi, květinami, bižuterií nebo obrazy. 

V porovnání s jinými městy je centrum Barcelony relativně malé - vše je kousek a všude se dá dojít pěšky, pokud máte čas. Více o cestování po Barceloně >

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články