Cesta z letiště v Gironě do Barcelony

Pokud se chcete podívat do Barcelony a nepodaří se vám sehnat letenku na termín, který potřebujete nebo cena neodpovídá vaším finančním možnostem, zkuste doletět na letiště v Gironě. Girona je asi stotisícové město ležící také na Costa Brava a je od Barcelony vzdálené necelých 100 km. Přímo z letiště se tak do své cílové destinace můžete dostat relativně rychle.

V současné době napřímo z Prahy do Girony létá společnost SmartWings, příp. pokud bydlíte blízko polských hranic můžete letět s Ryanairem z Krakowa. Přímo z letiště se pak do Barcelony můžete dostat několika způsoby:

Autobusem

Podle mě nejlepší a nejlevnější možnost. Přímo z letiště totiž jezdí aerobusy dopravce Sagales, jejichž odjezdy kopírují přílety Ryanairu. Pokud s touto společností do Girony přiletíte, máte většinou cca půl hodiny na posbírání zavazadel a přesunutí se před letištní budovu a nástup do autobusu. 

Jízdenka z Girony do Barcelony stojí €16. Pokud budete z Girony i odlétat, nakupte rovnou zpáteční za €25, je to výhodnější. Určitě doporučuji nákup jízdenky online na výše zmíněném webu, vyhnete se tak stresu, jestli na vás v autobuse zbyde místo. Jinak jízdenku samozřejmě můžete zakoupit těsně před cestou u řidiče. 

Pozor, po sezóně (září – květen) je provoz přímých autobusů z letiště značně omezen! Do centra Barcelony autobusem dostanete jedině s přestupem na autobusovém nádraží v Gironě - tj. první musíte koupit lístek z letiště do Girony, poté druhý z Girony do Barcelony. 

Vlakem

Druhou možností, jak se dostat z Girony do Barcelony, je vlak. Ten jezdí z centra města, takže se tam musíte nějak z letiště dopravit. Cesta z letiště do centra zabere cca půl hodiny autobusem (stojí pár euro) nebo taxi (cena cca €20). Určitě doporučuji spojit i s prohlídkou města, když už tam budete. 

Jízdní řády pro vlaky najdete na webu Renfe, kde můžete zakoupit i jízdenku (regionální a pomalejší vlaky vyjdou na €8,40, rychlejší pak cca na dvojnásobek) Samotná cesta vlakem trvá 40 minut až hodinu v závislosti na tom, jakým vlakem pojedete. 

Auto či taxi

Další možností je absolvovat celou půjčeným autem nebo taxíkem, ale to je poměrně drahé (cca €120). Zkuste například RentalCars.

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.

💥 Nejnovější články