Ochutnejte rozmanitost španělské kuchyně na tržnici Mercat de la Boqueria

Přibližně v polovině proslulé ulice La Rambla při cestě z Pl. Catalunya můžete odbočit doprava do jedné z postranních uliček, kde se nachází věhlasné tržiště Mercat de la Boqueria. Jedná se o vůbec nejstarší tržnici podobného typu v Barceloně, jelikož její historie se datuje už od roku 1217. V té době tu probíhal prodej masa a tato tradice se následně během let ustálila natolik, že od roku 1470 tu byl otevřen regulérní masový trh, tehdy fungující pod názvem Mercat Bornet. 


Vstup do tržiště z La Rambla

La Boqueria ve své dnešní podobě byla otevřena na začátku 20. století a stále se těší obrovské obliby jak mezi místními, tak i turisty. Nabízí totiž vše, co vás napadne - od původního masa, mořských plodů, ryb, přes uzeniny, vejce, mléčné výrobky, sýry až po ovoce a zeleninu všemožných typů, druhů, chutí a vůní. 

Fotografie z tržnice La Boqueria
La Boqueria již není dávno jenom o mase

La Boqueria je prima jak na nákup surovin na jídlo, tak i pokud chcete nějakou čerstvou svačinu nebo oběd - je zde bezpočet stánků nabízejících různé tapas, smoothies, krájené ovoce rovnou ke konzumaci nebo obložené housky. 

Fotografie z tržnice La Boqueria
Na tržnici seženete vše, co souvisí s jídlem.

Rozhodně doporučujeme návštěvu v ranních hodinách, vyhnete se náporu turistů - ve špičkách tu někdy není k hnutí. 

Fotografie tržnice La Boqueria
Je to super místo na nákup čerstvých ryb.

Fotografie z tržnice La Boqueria
Zkrátka tu najdete vše od masa, přes pečivo, salámy, sýry až po ovoce a zeleninu.


Nebo si můžete v zadní části sednou na bar některého z bister a dát si něco dobrého k snědku.

Adresa: Rambla
Doprava: stanice Liceu nebo Pl. Catalunya (metro L3)
Otevírací doba: pondělí až sobota 8.00 - 20.30
Více informací: www.boqueria.info

 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články