Španělská vesnice

Poble Espanyol je španělská vesnice v Barceloně, která byla vybudována v roce 1929 jako součást výstavy. Tato replika španělských vesnic se skládá z 117 budov, které představují různé regiony a architektonické styly Španělska.

Historie Poble Espanyol začala v roce 1929, kdy byla vybudována jako součást výstavy, která měla představit Španělsko a jeho kulturu. Po skončení výstavy byla vesnička otevřena veřejnosti a stala se populárním turistickým cílem.

(článek připravuji)

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.