Kam uschovat zavazadla v Barceloně?

Pokud potřebujete v Barceloně uschovat zavazadla, máte hned několik možností, jak na to. To se hodí například v případě, kdy musíte opustit hotel, ale zpáteční letenka má až večerní čas, takže chcete ještě volný den využít k poslednímu prokzoumávání města. Kdo by se v takové chvíli chtěl tahat s kufry, že? 

Úschovny v centru Barcelony

Přímo v centru můžu doporučit hned 3 možnosti, kam můžete zavazadla uschovat: 

Locker Barcelona

Nejblíže centra se nachází úschovna Locker Barcelona - je na ulici c/Estruc 36, pár kroků od hlavního náměstí Pl. Catalunya.

Najdete zde stovky skříněk tří velikostí: malé (40x40x60 cm), střední (40x60x80 cm) nebo velké (50x90x90 cm). Kromě kufrů, batohů a jiných standardních věcí je k dispozici služba na uschování i opravdu velkých předmětů. Ceny jsou od €4 do €10 za 10 hodin úschovy. 

Prostory jsou monitorovány 24 hodin denně kamerami a napojeny na operační střediska bezpečnostních firem. Máte tedy jistotu, že vaše zavazadla budou opravdu v pořádku.

Přehled cen a rezervace úschovy online >>>

Vlakové nádraží Sants

Na vlakovém nádraží Barcelona-Sants je k dispozici cca 100 velkých a malých skříněk, kam můžete uschovat své kufry, batohy či jinou bagáž.

Cena denní úschovy je €3.60 za malou skříňku (80x60x40 cm) nebo €5 za velkou (90x60x50 cm).

Autobusové nádraží Barcelona Nord

Na autobusovém nádraží Barcelona Nord najdete také skříňky. Je jich cca 50 a jsou ve třech velikostech - malé za €3.50, velké za €5 nebo vysoké (např. pro lyže, prkna apod.) za €7. Ceny jsou také za den úschovy. 

Úschovny na letišti v Barceloně

Na letišti funguje úschovna zavazadel, kterou provozuje společnost Excess Baggage. Její stánky najdete na terminálu 1 a 2. 

Terminál T1

Na terminálu T1 je úschovna umístěna v lobby na patře P0. Pokud se na letišti moc neorientujete, hledejte ukazatele, které s textem "Baggage and Luggage storage" nebo "Consignas", což je varianta téhož, ale v katalánštině. 

Úschovna na terminálu T1 funguje nonstop.

Terminál T2

Kufry, batohy a jinou bagáž můžete také uschovat na terminálu T2. Úschovnu najdete v odbavovací hale na patře P0. Její provozní doba je kratší než v případě T1 - úschovna na terminálu T2 funguje od 06:00 do 22:00.

Ceny úschovy začínají na 6 euro za zavazadlo.

Vzhledem k tomu, že zdejší letiště přivítá každý rok na 30 milionů cestujících, určitě doporučuji úschovnu zarezervovat dopředu online. Nic vás to nestojí, platí se až při vyzvednutí zavazadel. 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.