El Raval, tzv. temná čtvrť

Pokud chcete zažít trochu jinou Barcelonu, nesmíte minout čtvrť nazvanou El Raval. Ta leží poblíž přístavu, na západ od proslulé La Rambla. Místní tuto čtvrť označují jako Barri xinès, tedy jako čínskou čtvrť. Není to tak docela pravda, kromě Číňanů tu jsou v hojné míře zastoupeni Pákistánci, Indové nebo třeba Rumuni.

 

A post shared by CITY OF BARCELONA (@cityofbarcelona) on

El Raval je neblaze proslulá především nočním životem, kabarety, restauracemi, bary, malými (nejenom) asijskými obchůdky se vším možným a v neposlední řadě tu v nočních hodinách kvete prostituce. Ta je v Barceloně stejně jako v celém Španělsku legální, takže vás tu v noci čekají hodně zajímavé a pro Čechy netradiční výjevy. Typicky tu postává spousta kněžek lásky, vedle nichž tu normálně fungují domorodci, hrají karty na ulicích atp. Hodně známou dominantou nočního života ve čtvrti El Raval je podnik jménem Bagdad. Zde se několikrát za noc pořádají unikátní erotické show, kterých se často účastní i samotní návštěvníci. Cena je kolem €90 za osobu včetně drinku.

Kvůli výše uvedeným věcem a větší koncentraci nekalých živlů je třeba se v El Raval mít na pozoru, především pak v noci. Ostatně podobně je to i na nedaleké La Rambla. Dejte si pozor na krádeže, kterých je v Barceloně více než dost. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.

💥 Nejnovější články