Ferrari Land: Rychlost, adrenalin a nejrychlejší horská dráha v Evropě

Ať už jste fanoušky Formule 1 nebo ne, asi vás nepřekvapí, že ve Ferrari Landu není o rychlost a zábavu nouze. Tento unikátní park se nachází ve městě Salou nedaleko Tarragony, což je pouhou hodinu jízdy od Barcelony. Areál je součástí rozsáhlého zábavního komplexu PortAventura Park (viz průvodce tímto zábavním parkem).

Pokud tedy trávíte v Barceloně delší čas a přemýšlíte o výletech po okolí, třeba se vám Ferrari Land zalíbí...


Vstup na závodní dráhu, ehm, pardon: do zábavního parku Ferrari Land

Zábavní park Ferrari Land v kostce

  • Zábavní park pro milovníky značky Ferrari
  • Unikátní zážitek Ferrari plný emocí, adrenalinu a zábavy
  • Celkem 16 rozličných atrakcí nebo her k vyzkoušení, včetně nejrychlejší a největší horské dráhy v Evropě
  • To nejlepší z italské kuchyně – je tu 6 stylových podniků (restaurace, bistro, zmrzlinárna)

Připravte se na záplavu červené barvy a stovek různých autíček, to vše samozřejmě doplněné o restaurace s výbornou italskou kuchyní. Ve Ferrari Landu si zkrátka budete připadat jako v Itálii, o což se postarají i modely nejznámějších italských budov rozmístěné po celém parku.

Co rozhodně musíte vidět ve Ferrari Landu?

Nejvyšší a nejrychlejší horská dráha v EvropěK největším trhákům parku patří horská dráha Red Force, na které zažijete zrychlení z 0 na 180 km/h během neuvěřitelných 5 sekund! Z bezpečnostních důvodů je tato atrakce přístupná dětem od 140 cm výšky. Dráha se snaží návštěvníkům přiblížit pocity, které mohou zažít v kokpitu F1. Celá trasa měří 880 metrů a během jízdy se dostanete i do výšky 112 metrů nad zemí.

Víte, že horská dráha Red Force je se svojí výškou 112 metrů a maximální rychlostí 180 km/h nejrychlejší a nejvyšší horskou dráhou v Evropě?

Horská dráha v parku Ferrari Land
Z výšky zdejší horské dráhy se vám asi zatočí hlava...

Pokud vás zmíněná rychlost a výška Red Force spíše odradily, můžete si autentický zážitek z F1 vyzkoušet v simulátorech Pole Position Challenge. Ty přesně napodobují kokpit formule a vy přitom nemusíte absolvovat rychlost přes 150 km/h.

Pole Position Challenge ve Ferrari Landu
Pole Position Challenge

Adrenalinové atrakce pro každého

Ferrari Land vás však nadchne nejen rychlou horskou dráhou, ale také například výstavou archivních sportovních vozů s logem černého koně. Všechna ta úchvatná vozítka, která se proháněla po světě třeba před rokem vašeho narození tu najdete pěkně pohromadě na jednom mástě. 


Ferrari Land nabízí i muzeum s výstavkou archivní vozů této legendární značky

Pokud si budete potřebovat trochu odpočinout od vysoké dávky adrenalinu, můžete se chvíli jen procházet po parku a obdivovat nádherné modely nejrůznějších italských staveb.

Ve Ferrari Landu najdete atrakce i pro ty nejmenší milovníky závodění. K těm patří například Junior Red Force, což je mírnější verze nejrychlejší horské dráhy v parku. Chybět nemůže ani simulátor volného pádu Torre Caida Libre, který jsou však z pochopitelných důvodů přístupný až od 130 cm výšky.


V parku se zabaví velcí i malí...

Kromě atrakcí se připravte na různé show a vystoupení, které se tu konají v průběhu celého dne. 

V celkovém součtu tu najdete 16 různých atrakcí, které vás lehce zabaví na celý den. Více o dispozicích parku vám napoví následující mapa. 

Mapa Ferrari Landu
Ferrari Land přehledně: mapa celého parku–klikni pro zvětšení

Jak se dostat do Ferrari Landu?

Spojení do zábavního komplexu PortAventura Park existuje hned několik. Nejpohodlnější ale také nejdražší variantou je vypůjčení auta, cesta z Barcelony do Ferrari Landu trvá přibližně hodinu.

Osobně však spíš doporučuji využít autobusová a vlaková spojení.

Nejjednodušším řešením pro cestu z Barcelony je pak autobusová doprava Julià Travel, která organizuje jednodenní výlety do parku ze samého srdce Barcelony. 

Cestu vlakem můžete započít centru na stanici Barcelona-Sants. Odtud jezdí vlaky linky R17 s cílovou stanicí Salou – PortAventura (přímé spojení). Případně můžete využít linky R14, R15 či R16 směřující do Tarragony a zde přestoupit na R17 nebo RT2. 

Jakmile vystoupíte v Salou, od vlaku je to do parku cca 10 minut pěšky.

Více vám napoví mapa linky R17 se všemi zastávkami, viz níže. 

Linka R17 v Barceloně
Linka vlaku R17 v Barceloně–klikni pro zvětšení

Na kolik přijde návštěva parku a kolik stojí vstupné? 

Základní běžné jednodenní vstupné do Ferrari Landu začíná na €19. To je cena pro všechny ve věkovém rozmezí 11-59 let. Vstupenka pro děti a seniory je o něco levnější, viz tabulka dole. 

Nicméně k dispozici je celá řada různých balíčků, jako např. kombinovaný lístek i se vstupem do parku PortAventura

Počítejte s tím, že okolo víkendu je vstup o něco málo dražší než například v úterý nebo ve středu. 

Záleží také na tom, zda chcete navštívit čistě jen Ferrari Land nebo i zbytek parku PortAventura. Zároveň lze také získat zvýhodněné vstupenky, které zahrnují i autobusový transfer přímo z Barcelony. Před návštěvou parku tak vřele doporučuju navštívit oficiální web parku, kde se dozvíte přesnou cenu na vámi vybraný den – jednoduše si to tam můžete vyklikatt a zjistit, na kolik by vás to vyšlo. 

Video: Návštěva parku Ferrari Land

Více o parku vám napoví následující video, které shnuje všechno podstatné. 

Adresa: Ferrari Land, Av. Pere Molas, Tarragona, Španělsko
Doprava: metro linky 2, 3 a 4 do stanice Passeig de Gràcia
Otevírací doba: Každý den od 16:00 do 22:00; leden–březen většinou zavřeno
Vstupné:

Běžný vstup (11-59 let): od €19,00, junioři (4-11 let) a senioři (od 60 let): od €17, děti do 3 let (včetně): zdarma
Nakupte vstupenky online, ušetřete a vyhnete se frontám >>>

Více informací: portaventuraworld.com/en/ferrari-land

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články