Jak je o s internetem při cestách do zahraničí?

Cesty do zahraničí si dnes těžko dokážeme představit bez internetu a dat v mobilu. Naštěstí již pár let funguje v rámci Evropské unie datový roaming, což pro vás znamená, že za využívání internetu v rámci svého tarifu při cestě do Barcelony nebudete platit nic extra. Prostě a jednoduše se data počítají normálně jakobyste byli v ČR a to, že se nacházíte zrovna ve Španělsku na účtování nemá vůbec žádný vliv. Nemusíte se tedy obávat, že by vám při použití internetu v mobilu či tabletu během dovolené začala krvácet peněženka. 

Nechcete čerpat svá data při pohybu po městě? Nemusíte – přečtěte si návod, jak na to

Protože je barcelonská samospráva poměrně progresívní a moc dobře si uvědomuje, jak důležitý je internet nejenom v životě místních obyvatel, ale i turistů, už v roce 2011 spustili zajímavou iniciativu jménem Barcelona WiFi. Díky ní nemusíte ve městě vůbec pro používání internetu čerpat svá data nebo jejich využití můžete zásadně omezit a ve finále tak něco ušetřit – protože vám zbude víc dat v tarifu či na předplacené kartě. 

O čem je Barcelona WiFi?

V rámci iniciativy Barcelona WiFi město nechalo zbudovat po městě stovky antén, k nimž se může kdokoiv připojit a využívat datovou infrastrukturu města pro svoje potřeby. Svým rozsahem jde o největší veřejnou WiFi síť ve Španělsku a o jednu z největších v Evropě. 

Kde všude antény vysílající WiFi v Barceloně najdete?

Většinou jsou vysílače umísťovány tam, kde se soustřeďuje hodně lidí. Typicky jde o: 

 • bytové bloky
 • centra veřejných, kulturních a sportovních služeb
 • muzea a památky
 • knihovny
 • parky
 • turistická centra
 • stanice, zastávky a vozy MHD
 • rušné ulice a pláže

Jak najít místo, kde je dostupný internet přes WiFi zadarmo? 

Úplně nejlepší je se podívat na mapu vše vysílačů s internetem po Barceloně. Díky ní dokážete rychle najít všechna místa, kde se můžete zadarmo připojit. 

Mapa veřejných WiFi hotspotů v Barceloně

Mapa všech antén nabízejícíc WiFi zdarma ve městě

Přímo na místě pak vysílač najdete jednoduše – místo, odkud je signál vysílán, bývá označeno bílým kosočtvercem s písmenem "W" v modrém poli. 


Síť veřejného internetu v Barceloně

Na takovém místě se stačí přiblížit k vysílači, v nastavení telefonu, tabletu nebo počítače v seznamu WiFi sítí vybrat tu nazvanou "Barcelona WiFi" a k ní se připojit.

Po zadání emailu a jednoduché a rychlé registraci můžete začít internet využívat. Připojení má rychlost 256 Kbps, což sice není žádná sláva, ale pokud by vám náhodou došla v terénu data a vybyste potřebovali něco vyhledat nebo najít, tak se to určitěš dá využít. Na konzumaci nějakého datově náročnějšího obsahu jako třeba hudba nebo filmy zapomeňte... 

Kde také můžete internet zdarma v Barceloně využít? 

Pokud by vám městský internet nestačil, můžete se vypravit na nějaké jiné místo, kde se dá internet zdarma "ulovit". 

Sem spadají například nákupní centra jako Diagonal Mar, Gran Via 2, Glories, Maremagnum nebo Las Arenas.

Stejně tak máte WiFi zdarma například v restauracích nebo barech – v tomto ohledu je to dost podobné jako u nás. Takovou "jistotou" v tomto ohledu jsou řetězce rychlého občerstvení typu McDonalds, Burger King nebo Starbucks. Přímo v centru najdete hned několik jejich poboček, takže pokud potřebujete rychlé připojení k internetu (např. na práci) a současně nechcete plýtvat svými daty, vydejte se sem na nějaký sendvič nebo kafe... 

Buďte opatrní, jaká data posíláte

Většina veřejných WiFi sítí je "otevřených". To znamená, že vaše data tam nemusejí být úplně v bezpečí, příp. že někdo může komunikaci "odposlouchávat". Pokud chcete mít jistotu, že vaše data budou v bezpečí, vždy využívejte VPN. Nemůžete-li ji využít, alespoň mějte vždy nainstalovaný firewall, antivirus a všechny poslední aktualizace, aby případný útočník nevyužil nějaké díry ve vašem systému... 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články