Casa Milà (La Pedrera), klenot Barcelonské architektury

Casa Milà (nebo též La Pedrera) je unikátní stavba spadající do kulturního dědictví UNSECO postavená Antoni Gaudím jeho neobvyklém stylu. Dům pocházející z roku 1905 najdeme na ulici Passeig de Gràcia a zcela po právu se jedná o jednu z nejdůležitějších staveb 20. století! (A asi netřeba dodávat, že je to něco, co v Barceloně skutečně musíte vidět!).

Celá Casa Milà dům působí jako výjev ze sna – fasáda domu je zakřivená, obsahuje různé vypoukliny, oblouky a hrboly. Na střeše, kam si můžete také při prohlídce domu podívat, jsou podivné obloukovité komíny tvořené pro Gaudího typickou mozaikou. Uvnitř domu je umístěna bohatá expozice, která se věnuje hlavně Gaudímu, jeho životu a dílům. Nezanedbatelnou část také tvoří několik místností zařízených v původním duchu z doby, kdy byl tento dům postaven. 

La Pedrera

V noci je dům krásně nasvícený a poskytuje tak zcela jedinečnou podívanou, pro někoho připomínající romantický hrad, pro jiného zase tajemný a tak trochu strašidelný hrad. Na každý pád jde však o něco, co jen tak někde neuvidíte! 

La Pedrera

Stejně jako v případě ostatních Gaudího památek rozhodně doporučuji nákup vstupenek online! Hlavně v sezóně může být fronta dlouhá a díky online rezervaci na konkrétní hodinu můžete jít rovnou dovnitř bez čekání. 

Informace a nákup vstupenek na prohlídku Casa Milà >>>

Pokud se půjdete na Casa Milà podívat, neopomeňte jiné Gaudího dílo, Casa Batlló, které se nachází v té samé ulici jen o několik metrů dále.  

Adresa: Provença, 261 - 265
Doprava: linky metra 3 a 5, stanice Diagonal
Otevírací doba:

Od 2. listopadu do 2. března:
pondělí - neděle 9.00 - 18.30 (poslední vstup v 18.00)

Od 3. března do 2. listopadu:
pondělí - neděle 8.15 - 24.00 (poslední vstup v 22.45)

Vstupné: dospělí €22, studenti €16.5, junioři 7-12 let €11, děti do 7 let zdarma
Nakupte vstupenky online a nečekejte ve frontě >>>
Více informací: www.lapedrera.com/en/

 

Pozor, dále nesmíte minout:

  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.