Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Užitečné mapy pro návštěvu Barcelony

Pokud se do Barcelony chystáte, dozajista neopomeňte do kufru přibalit mapu. Tu můžete koupit v jakémkoliv větším knihkupectví, příp. nechat její pořízení až na příjezd do Barcelony, kdy buď na letšti nebo ve městě můžete využít některého z turistických center, kde jsou mapy k dispozici zdarma.

Pokud si rozumíte s chytrými telefony a tablety, doporučuji pořídit některou z mapových aplikací přímo pro váš telefon.  

Pokud nechcete shánět papírovou mapu ani instalovat aplikaci, třeba vám přijde vhod několik map, co jsem dal dohromady – mapa s památkami, mapa centra města, mapa metra a vlaků. 

V tomto článku najdete mapy na následující věci: 

Mapa památek v Barceloně

Jestliže se chcete ještě před odjezdem podívat, kde přesně se jednotlivé památky v centru nacházejí, zkuste moji online mapu.  

Klikněte pro zvětšení

Mapa centra města

Abyste získali lepší představu o centru města, můžete nastudovat níže uvedenou mapu. Centrum města se nachází ve spodní části kolem hlavního náměstí Pl. Catalunya. Více o centru města a o tom, co tam vidět, najdete v samostatném článku

Obrázek turistické mapy Barcelony
Mapa centra Barcelony - klikněte pro zvětšení

Mapa metra, vlaků a tramvají

Nejčastěji se budete ve městě pohybovat za pomocí metra (více o metru v Barceloně). Právě proto byste se měli seznámit s jeho mapou. Na mapě ale najdete veškerou hromadnou dopravu, tj. i například vlaky, autobusy nebo lanovky.

Pokud se do Barcelony chystáte s dětmi (více o návštěvě Barcelony s dětmi), bude pro vás užitečná informace, které stanice jsou bezbariérové: jsou to všechny až na ty, které na mapě najdete vpravo dole pod piktogramem člověka na vozíku. Tahle mapa pro vás tím pádem bude užitečná i pokud jste ZTP a musíte vozík používat nebo například budete tahat těžké kufry.

Mapa metra v Barceloně
Mapa metra v Barceloně - klikněte pro zvětšení

Mapa vlakových linek metra v Barceloně a okolí

Jelikož v Barceloně máte v rámci integrovaného dopravního systému i vlaky, může se hodit čistě mapa s trasami tohoto dopravního prostředku. Vlak je super, pokud se chystáte na výlet někam z Barcelony. Osobně doporučuju třeba výlet vlakem do některého přímořského letoviska.

Mapa vlaků v Barceloně a okolí
Mapa vlaků v Barceloně - klikněte pro zvětšení

Mapa s trasami turistického autobusu Bus Turistic

Pokud budete pro pohyb v Barceloně využívat turistický autobus (hodí se hlavně, když máte omezený čas na poznávání města), určitě vám přijde vhod mapa jednotlivých tras spolu s vyznačenými zastávkami. Ty většinou kopírují hlavní památky ve městě

Mapa turistického autobusu v Barceloně
Mapa všech tras turistického autobusu s jednotlivými zastávkami – klikněte pro zvětšení

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.