Vydejte se do podmořského světa a navštivte akvárium v Barceloně (2023)

Jedna z nejzajímavějších atrakcí, které najdete ve starém barcelonském přístavu Port Vell, je akvárium (L’Aquàrium de Barcelona). To patří mezi ty největší svého druhu v Evropě a pokud jste příznivci mořské fauny nebo flory, rozhodně si vyhraďte přibližně 2 hodiny na jeho návštěvu – nebudete toho litovat! (No a pokud cestujete do Barcelony s dětmi, tak počítejte, že tu třeba klidně půl dne strávíte...).

Vstup do akvária

Vstupenky do akvária a oceanária v BarceloněPorovnání vstupenek do akvária v Barceloně

Jste rozhodnutí akvárium v Barceloně navštívit? Nastudujte si, jaké jsou k dispozici vstupenky pro jednotlivce, rodiny i větší skupiny, zjistěte jaká je jejich cena a vyberte tu nejlepší pro vás.

Zobrazit vstupenky do akvária v Barceloně >>>

Akvárium jako tečka za prohlídkou La Rambla

Rádi byste akvárium v Barceloně navštívili? Většinou doporučuju prohlídku akvária spojit s procházkou po La Rambla: začnete na Pl. Catalunya, projdete celou známou třídu až dolů ke Kolumbově památníku a poté zahnete doleva na nábřeží Moll de Bosch i Alsina. Poté máte 2 možnosti, jak se k akváriu dostat:

 1. Delší: Obejdete místní marinu kolem dokola a k akváriu se vydáte přes park na Pl. de l'Ictineo.
 2. Kratší: Přejít plovoucí most na Rambla de Mar a projít okolo/přes obchodní centrum MareMagnum.

Barcelona Port Vell
Přístup k akváriu přes Pl. de l'Ictineo

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv volbu, určitě se neztratíte – budova akvária je už z dálky nepřehlédnutelná...

Příchod k akváriu v Barceloně
Akvárium máme nadosah...

Pokud do akvária míříte v sezóně, nelekněte se množství lidí, které se bude před pokladnami štosovat. I proto všem radím, aby nakoupili vstupenky online a namísto čekání ve frontě šli rovnou dovnitř. 

Pokladny v barcelonském akváriu
Pohled na prázdné pokladny se vám poštěstí pouze mimo sezónu...

My to tak děláme vždy – u pultíku na vstupu stačí říct, že máte online vstupenky od Barcelona Turisme, načež obsluha většinou pokyne na ceduli s emailem taqbcn@aspro-ocio.es a instrukcí o tom, že je tam máte přeposlat. Z nějakého důvodu neumí načíst kód z online vstupenky, takže doporučuju mít mail rovnou přichystaný a na jejich vyzvání vše jen odeslat... pak už můžete dovnitř. 

Než se začnete kochat, aneb vstup do akvária

Jakmile projdete vstupním turniketem, máte možnost po levé straně využít za €1 skříňky a odložit si sem své batohy či jiná zavazadla.

Kousek za vstupem vám dají možnost vyfotografování se v improvizovaném fotokoutku. Pokud se pro to rozhodnete, fotku si budete moci později zakoupit na horním podlaží akvária za €12. No, co si budem, není to úplně nejlevnější (stejně jako vstup samotný) – argumentace ze strany akvária je taková, že se jedná o unikátní památku, kterou byste jinak neměli. A vlastně je to pravda: v celém akváriu je zakázáno focení s bleskem, takže podobného výsledku byste svépomocí nedosáhli. Pro mě osobně je ta cena ale fakt moc. 

Ryby v akváriuJeden z tanků v barcelonském akváriu

Takže jakmile se vyfotíte (či nikoliv), můžete si prohlédnout čelist megalodona, což byl obrovský žralok žijící v období od raného miocénu do pliocénu.

Poté již pokračujete do podzemí, kde se nachází hlavní prostor akvária. 

Co všechno v barcelonském akváriu uvidíte? 

Zdejší akvárium je rozděleno na několik částí: v té první najdete 21 obrovských nádrží, které vám v detailu přiblíží živočichy a rostliny obývající Středozemní moře nebo tropická moře plná korálů. Každá z nádrží má přitom jiné téma a obsahuje zcela jiné živočišné a rostlinné druhy... 

Ryby v akváriuJeden z menších zdejších žraloků

Na začátku jsem psal, že akvárium v Barceloně patří mezi ty největší v Evropě: v součtu tu svůj domov má přes 100 000 živočichů spadajících do 400 různých biologických druhů: ryb, rejnoků, murén, měsíčníků, korýšů, měkkýšů, ale také třeba žraloků nebo tučňáků. A spousty a spousty dalších...

Zvláště žraloci jsou v tomto akváriu vyhlášení – najdete tu zástupce hned dvou druhů: žraloků tygřích a hnědých.

Oceanárium v Barceloně
A nějací větší žraloci...

Jestli máte pro strach uděláno a současně vám není cizí potápění, dá se dokonce objednat ponor v kleci do vody se žraloky. Takový zážitek si z Barcelony odnese málokdo. Já zatím jsem nenašel odvahu to zkusit... :-)

Podmořský svět kolem dokola

Vůbec nejoblíbenější atrakcí je zdejší oceanárium s průměrem 36 metrů, hloubkou 5 metrů a více jak 4 miliony litry vody. Skrz něj vede průhledný skleněný tunel s travelátorem o délce 80 metrů, kterým můžete procházet a pozorovat ze všech stran a úhlů podmořský svět Středozemního moře. 

Oceanárium v Barceloně
Oceanárium s posuvným chodníkem, z něhož můžete hezky pozorovat žraloky.

Nezapomeňte (se podívat) na oběd!

Časy krmení v akváriuPokud si chcete návštěvu trochu zpestřit, neváhejte si návštěvu akvária naplánovat na dobu krmení. Pravidelně se tu návštěvníkům ukazuje, jak se dává potrava tučňákům, rejnokům a žralokům. 

Časy krmení jsou vidět na přiloženém obrázku s tím, že: 

 • tučňáky a rejnoky můžete pozorovat v horním patře akvária
 • žraloky zase uvidíte pouze z oceanária

Nečekejte od toho nic velklepého, je to jen takové malé zpestření: zaměstnanec akvária přinese v krabici potravu, dá ji mlčky daným živočichům a jde pryč. A ne, žraloci se po jídle nevrhají jako v Čelistech... :-)

Jo a kdybyste náhodou nestíhali, byli jste dole na prohlídce všech těch tanků, není problém odběhnout na krmení nahoru a pak se zase vrátit zpět do podzemí – jsou tu volně průchozí eskalátory. 

Interaktivní enviromentální expozice: Voda jako kapalina života

Jakmile prohlédnete všechny nádrže a projdete oceanárium, ještě na vás bude čekat bohatá interaktivní expozice jménem Planeta Aqua.

Expozice v akváriu
Horní patro s interaktivní expozicí

Ta vám představí různá vodní stvoření a způsoby, jakými proběhla jejich adaptace na rozličné životní podmínky: 

 • tučňáky žijící v třeskuté zimě a mrazech (ti tu vždycky vypadají velmi smutně...)
 • model vorvaně obrovského (v životní velikosti!) brázdícího temné hlubiny
 • piraně a různé ještěry obývající tropické řeky

Další část expozice se věnuje tématům, která s vodou úzce souvisejí, jako je například oceánografie nebo různé enviromentální problémy. S těmito věcmi jsou návštěvníci seznamováni hravou formou přes různé počítačové hry, dotykové panely a jiné interaktivní prvky.

V žaludku vorvaněExpozice medúz v žaludku vorvaně

Na stejném patře pak najdete několik dalších atrakcí pro menší děti, kterým dominuje obrovská žlutá ponorka. Ta má v sobě spoustu tlačítek, čudlíků, hejblátek a jiných věcí, s nimiž si zkrátka musíte hrát anebo si na ně sáhnout

Ponorka pro děti
Ponorka, kterou si užijí hlavně děti

Kromě popsané expozice v horním patře můžete také: 

 • Vyběhnout na venkovní tetrasu – zde můžete nachytat sluníčko, pokochat se výhledem okolo, děti se můžou vyblbnout na prolízačkách nebo si dát zmrzlinu ze zaparkovaného trucku. 
 • Dát si nějaké občerstvení nebo oběd v místním bufetu – k dispozici bohužel taková standardní nabídka, nic, z čeho byste dvakrát skákali do nebe, ceny vzhledem k jídlu spíš vyšší; pokud máte velký hlad, podstatně větší výběr najdete o kousek dál v obchoďáku MareMagnum. 
 • Zakoupit fotku z fotokoutku – jak jsem psal výše, jedna fotka stojí €12. Chvíli jsem u pultu stál a nějaký extra zájem o ně nebyl...
 • Odskočit si na toaletu – záchody jsou v každém patře na stejném místě, jen jsou trochu zastrčené a jednoduše je přehlédnete. Tady nahoře jsou za bufetem vlevo. 

Jakmile nahoře vše projdete, sjedete jezdícími schody zase do přízemí, kde vás turniket vyplivne do obchodu se suvenýry. Jestli tu jste s dětmi, připravte si opět peněženku, těch věcí, je tu tolik...

Kolik stojí vstupenky a kde je koupit? 

Vstupenky do akvária v Barceloně v porovnání s ostatními památkami nejsou úplně nejlevnější: 

 • dospělí €25
 • děti 5-10 let: €18
 • děti 3-4 roky: €10

Daná cena je platná při nákupu lístku na konkrétní čas. Pokud byste chtěli tzv. flexi lístek, kdy si do akvária můžete přijít kdy chcete, tak si budete muset pár euro připlatit. Tohle platí minimálně pro nákup na oficiálním webu

Já nakupuji na webu Barcelona Turisme, kde mají flexi lístek automaticky, ale za tuhle nižší cenu. Větší detail s porovnáním mám v článku vstupenky do akvária v Barceloně.

Adresa: Moll d’Espanya del Port Vell
Doprava: linky metra L3 (stanice Drassanes) nebo L4 (stanice Barceloneta)
Otevírací doba:

Každý den od 10:00 do 19:30 (mimo sezónu), do 21:30 (v sezóně)

Vstupné: dospělí (11 let a více): €25, děti 5-10 let: €18, děti 3-4 roky: €10, k dispozici též rodinné vstupné za lepší cenu na oficiálním webu
Nakupte vstupenky online se slevou >>>
Více informací: https://www.aquariumbcn.com/en/

 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články