Starobylá gotická čtvrť Barri Gòtic

Čtvrť Barri Gòtic představuje historickou část Barcelony. V této čtvrti se můžeme těšit domům a budovám tradiční barcelonské architektury a četným památkám historického charakteru. Srdcem čtvrti je Plaça Reial, nejživější náměstí v Barceloně. Náměstí je lemováno budovami s vysokými sloupy, v jejichž podloubí se skrývá množství obchodů a hospůdek (cervecerías). Uprostřed náměstí stojí fontána obklopená palmami a reflektory. Tato scenérie patří také ke Gaudího dílům. Pochází z období jeho rané tvorby.

V Barri Gòtic najdeme také překrásný Palau Güell z roku 1889, jedno z prvních Gaudího děl. Jedná se o vůbec první stavbu, kterou si hrabě Güell nechal u Gaudího objednat. 

V historickém centru města můžete také zavítat do uvnitř krásně zdobené baziliky Svaté Marie (Basílica Santa Maria del Mar). Bazilika je postavena ve stylu katalánské gotiky. Navštívit můžete i jednu z nejstarších katedrál ve Španělsku - gotickou katedrálu svaté Eulálie. Nedaleký Metronom je dějištěm různých výstav, vernisáží a prezentací uměleckých děl. Nádherně zdobená secesní budova Palau de la Música Catalana představuje koncertní sál, kde kromě hudby můžete obdivovat neobyčejnou architekturu.

Barri Gòtic je kromě památek zajímavá množstvím obchodů a obchůdků s všelijakým zbožím, restaurací, pekáren nebo pivnic.

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.