Starobylá gotická čtvrť Barri Gòtic

Čtvrť Barri Gòtic představuje historickou část Barcelony. V této čtvrti se můžeme těšit domům a budovám tradiční barcelonské architektury a četným památkám historického charakteru.

Srdcem čtvrti je Plaça Reial, nejživější náměstí v Barceloně. Náměstí je lemováno budovami s vysokými sloupy, v jejichž podloubí se skrývá množství obchodů a hospůdek (cervecerías). Uprostřed náměstí stojí fontána obklopená několika palmami. Svou pozornost tu také věnujte lampám, pod nimiž je podepsán slavný Antoni Gaudi. Osvětlení na tomto náměstí patří k raným dílům jeho tvorby.

V Barri Gòtic najdeme také překrásný palác Güell (Palau Güell) z roku 1889, jedno z prvních Gaudího děl. Jedná se o vůbec první stavbu, kterou si továrník Güell nechal u Gaudího objednat. 

V historickém centru města můžete také zavítat do uvnitř krásně zdobené baziliky Svaté Marie (Basílica Santa Maria del Mar). Bazilika je postavena ve stylu katalánské gotiky. Navštívit můžete i jednu z nejstarších katedrál ve Španělsku - gotickou katedrálu svaté Eulálie.

Nádherně zdobená secesní budova Palau de la Música Catalana představuje koncertní sál, kde kromě hudby můžete obdivovat neobyčejnou architekturu.

Barri Gòtic je kromě památek zajímavá množstvím obchodů a obchůdků s všelijakým zbožím, restaurací, pekáren nebo pivnic.

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články