La Rambla, to je hlavní turistická ulice – co tu nesmíte minout (2023)?

La Rambla je hlavní turistickou, zábavní a nákupní ulicí v Barceloně. Jedná se o dlouhou úzkou třídu táhnoucí se z Plaça de Catalunya až do přístavu, kde končí slavným Kolumbovým památníkem (Mirador de Colom). La Rambla se nachází přesně uprostřed průniku dvou historických čtvrtí spadajících to tzv. Starého města (Ciutat Vella): gotické Barri Gotic a přistěhovalecké El Raval – a z každé si bere něco. 


La Rambla v časných ranních hodinách–skoro bez turistů–takhle ji často neuvidíte :)

Pokud máte možnost, určitě si La Rambla projděte ve dne i v noci. Neuvěříte, jak se jedna ulice může za několik hodin změnit a především poznáte její dvě tváře. Ve dne se vyplatí prozkoumat přilehlé kavárničky a restaurace a vyzkoušet některou z místnich specialit jako třeba tapas (více o španělských jídlech). V noci potom můžete obdivovat různé pouliční umělce, živé sochy, kouzelníky či procházet množství stánků s nejrůznějšimi drobnostmi.

Turisté na La Rambla
Na La Rambla vás v sezóně čekají davy lidí–mějte se na pozoru a hlídejte si své věci!

Zástupy turistů na La Rambla
Začátek La Rambla–v pravé části můžete vidět fontánu (Font de Canaletes), jejíž legenda říká, že kdo se z ní napije, se do Barcelony zamiluje a stále se sem bude vracet. 

Oživlé sochy na La Rambla
Ve spodní části "Rambly" najdete živé sochy, se kterými se můžete za pár drobných vyfotit. 

Kromě neuvěřitelných živých soch musíte vidět i další věci, které se na La Rambla či v jejím bezprostředním okolí nacházejí. Jmenujme ty tři hlavní:

  • Plaça Reial - úžasné neoklasicistní náměstíčko se spoustou restaurací, barů a kašnou uprostřed, na jehož návrhu se podílel sám Gaudí. Doporučujeme návštěvu především pod rouškou noci. 
  • Palau Güell - jedno z prvních děl Gaudího rané tvorby, které vytvořil pro svého patrona, hraběte Eusebia Güella, najdete na Carrer Nou de la Rambla. Tento palác je vůbec první stavbou, kterou si osvícený hrabě nechal u Gaudího objednat. Jde o překrásnou stavba s prvky typické Gaudího architektury tvořená barevnou mozaikou, oblouky a vypuklinami tolik typickými pro mistrovo dílo.
  • Tržnice Boqueria - obrovské tržiště s nezaměnitelnou atmosférou, kde již od ranních hodin koupíte čerstvou zeleninu, ovoce, ryby, maso či sýry. Doporučujeme se sem vypravit na nějaký rychlý a stylový oběd u některého z mnoha stánků.

Spousta turistů, ale i zlodějů

Jelikož je La Rambla jednou z největších turistických atrakcí, počítejte s tím, že tu budou opravdu kvanta lidí. S tím také souvisí to, abyste si pečlivě hlídali svoje věci, protože je to právě tato ulice, kde se nejvíce krade. Pozor si dejte především na kapsáře, všechny cennosti noste raději někde na těle než v batohu na zádech. Vyvarujte se tlačenicím i nevinně vypadajícím všedním situacím, do kterých můžete být zataženi - zlodějů často bývá více a úkolem jednoho je odvést vaši pozornost, zatímco vás ten druhý okrade. Přečtěte si také moje tipy, jak se bránit proti zlodějům a kapsářům. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články