Velký průvodce: počasí v Barceloně

Chystáte se do Barcelony a chcete vědět, jaké bude počasí ve vybraném měsíci či jaká je dlouhodobá předpověď? Tento článek vám na tyto otázky odpoví, takže nebudete do Španělska směřovat se špatným oblečením a pak si vyčítat, že je vám moc zima nebo naopak teplo...

Obecně o počasí v Barceloně – jaké jsou zimy a léta?

Barcelona leží při pobřeží Středozemního moře a proto zdejší počasí je typicky středomořské. Léta tu jsou velmi teplá, prší jen velmi zřídka a teploty se často pohybují okolo 30 °C. Z hlediska počasí bývají horké letní dny obecně snesitelnější v pobřežních oblastech jako je Costa Brava, Costa Dorada nebo třeba i v Barceloně narozdíl od vnitrozemí. Svůj podíl na tom má především moře, které umí ochladit pevninu a taky srazit teplotu v horkých letních dnech o pár stupňů dolů.

Zimy v Barceloně jsou většinou bez sněhu, velmi mírné a většinou teplota neklesne pod 10 °C. I právě proto je dovolená v Barceloně v tomto období poměrně dobrou volbou. A navíc tu díky nižším teplotám nebude tolik turistů a vy si město užijete ve větším poklidu než třeba v létě... :-)

Aktuální počasí v Barceloně

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Barceloně, jste na tom správném místě. Na grafu níže můžete vidět denní i noční teploty pro dnešek a několik následujících dní. Zajímá-li vás větší detail jako třeba východ nebo západ slunce, vlhkost, vítr, tlak, oblačnost nebo pravděpodobnost srážek, rozklikněte si obrázek. 

Barcelona Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní či měsíc dopředu je dostupná např. na webu Accuweather nebo Weather.com. Jelikož je počasí v Barceloně poměrně stabilní, dá se na předpověď poměrně dobře spolehnout, i když je takto dlouhodobá.

Průměrné teploty během jednotlivých měsíců v roce

Tabulka níže obsahuje průměrné teploty v Barceloně za jeden kalendářní rok. Díky tomu si uděláte lepší obrázek o tom, jaké bude počasí v měsíci, v němž se do města chystáte.

Měsíc Průměrná teplota
Leden 10 °C
Únor 13 °C
Březen 13 °C
Duben 16 °C
Květen 18 °C
Červen 21 °C
Červenec 25 °C
Srpen 29 °C
Září 22 °C
Říjen 18 °C
Listopad 16 °C
Prosinec 12 °C


Počasí v Barceloně a obecně v celém Španělsku je hodně stabilní, proto se nemusíte bát, že by vás něco zásadně překvapilo.

Jaké je nejlepší období pro návštěvu Barcelony?

Jak můžete vidět z tabulky průměrných teplot výše, počasí v Barceloně je relativně příjemné po celý rok. Každopádně pokud chcete zažít pořádné sluníčko a mít jistotu, že nespadne mnoho kapek, navštivte Barcelonu mezi květnem a červencem. V této době tu narazíte na to nejlepší turistické počasí, které přeje koupání v moři a návštěvám místních pláží.

Podle mě osobně je nejlepší období na návštěvu města je jaro (březen, duben, květen) nebo podzim (říjen, listopad). Důvod je prostý – teploty jsou “tak akorát” (tj. nemusíte trpět letní horka nebo chodit navlečeni) a především se vyhnete hlavnímu náporu turistů. Těch je ve městě nejvíce zhruba od května do září. Proto mám osobně nejraději začátek jara, ideální je březen až květen. Ale rozumím tomu, že někdy je třeba si zakusit Barcelonu i v létě, abyste měli možnost srovnání... :-) 

Počasí na jaře v Barceloně: březen, duben a květen jsou velmi příjemné

Jaro je jedno z ročních období, kdy je největší šance, že se v Barceloně potkáte s deštěm. Na počasí se projevuje doznívající zima a třeba březny ve městě bývají někdy docela chladné. Jestli je nějaké období, kdy se počasí poměrně často mění, je to právě jaro. Výhodou tohoto období ale je zase menší počet turistů, díky čemuž zažijete mnohem lepší a podle mě autentičtější atmosféru. Většina lidí, co sem směřuje na jaře, preferuje květen, kdy už začíná být poměrně teplo a i sluníčko se do toho dokáže poměrně dobře opřít.

Rozpětí jarních teplot:

 • Březen v Barceloně: 9–16 ºC, 48 mm srážek
 • Duben v Barceloně: 11–18 ºC, 43 mm srážek
 • Květen v Barceloně: 14–21 ºC, 54 mm srážek

Počasí v létě v Barceloně: červen, červenec a srpen znamenají horka

Léto znamená start hlavní turistické sezóny. Ve městě začne být docela horko a rapidně naroste počet turistů. Ale jestli si chcete vychutnat například koupání, moře a noční život, je toto období na návštěvu Barcelony ideální.

Červenec a srpen jsou z hlediska počasí opravdu horké měsíce, byť počasí v Barceloně a dalších pobřežních letoviscích na Costa Brava je v létě podstatně snesitelnější než dále ve vnitrozemí Španělska. Svůj podíl má na tom právě moře, které pevninu ochlazuje.

Osobně všem radím, aby se nejvyšší sezóně raději vyhnuli nebo si alespoň obstarali ubytování s kvalitní klimatizací. Bez ní budete mít problém se pořádně v noci vyspat…

Rozpětí letních teplot:

 • Červen v Barceloně: 18–25 ºC, 37 mm srážek
 • Červenec v Barceloně: 21–28 ºC, 27 mm srážek
 • Srpen v Barceloně: 21–28 ºC, 49 mm srážek

Počasí na podzim v Barceloně: září, říjen a listopad přinášejí chladnější měsíce

Počasí v Barceloně, potažmo v celém Španělsku, je od října do listopadu poněkud chladnější a teplota začíná pomalu klesat z průměrných 21 stupňů na 15 stupňů. Sezóna dosáhla vrcholu a hlavní turistický nápor začíná pomalu opadávat. I to je důvod, proč mám rád v Barceloně podzimní měsíce jako třeba listopad nebo prosinec.

I když v těchto měsících nebude každý den svítit sluníčko a občas se může objevit i drobný deštík, pořád je počasí teplé a je tu hrozně fajn.

Rozpětí podzimních teplot:

 • Září v Barceloně: 19–25 ºC, 76 mm srážek
 • Říjen v Barceloně: 15–21 ºC, 86 mm srážek
 • Listopad v Barceloně: 11–16 ºC, 52 mm srážek

Počasí v zimě v Barceloně: prosinec, leden, únor jsou sice chladné, ale mnohem teplejší jak v ČR

Zima v Barceloně trvá od prosince do února. I když v porovnání se zimou v Česku se ta zdejší španělská nedá moc srovnávat. Teplota se tu běžně pohybuje okolo 12 stupňů, slunce příliš nesvítí a povětšinou fouká vítr. Nicméně již v průběhu února se můžete v Barceloně slušně ohřát, zvláště pokud jste promrzlí kvůli počasí tady v ČR.

Pokud se do Barcelony chystáte na vánoce a přes Silvestr, mějte na paměti, že prosinec a leden nejsou zrovna teplé měsíce, proto se vyplatí do kufru přibalit pořádný svetr a kabát.

Spousta lidí se mně ptá na podzim a zimu v Barceloně a já říkám, že i v těchto obdobích je ve městě hezky. Svůj podíl na tom má hlavně středomořské klima, kdy i třeba v prosinci máte teploty mezi 10–15 stupni. Zatímco tak u nás často bývají třeskuté mrazy a sníh, tady nic takového není a stále je tu relativně teplo. A taky je tu podstatně méně lidí než v létě… Pokud vás tedy láká prožít vánoční svátky nebo přelom roku v Barceloně a vychutnat si město v trochu jiné atmosféře, neváhejte a jděte do toho!

Město je i přes zimu dobře připraveno na turistický ruch, například i v zimních měsících si u většiny restaurací můžete posedět na zahrádce, protože jsou vyhřívané – zkrátka místní hoteliéři a restauratéři jsou připraveni na všechno. 

A asi netřeba dodávat, že v datech mimo sezónu se dostanete na podstatně lepší ceny za letenky nebo třeba ubytování.

Rozpětí zimních teplot:

 • Prosinec v Barceloně: 8–13 ºC, 45 mm srážek
 • Leden v Barceloně: 6–13 ºC, 31 mm srážek
 • Únor v Barceloně: 7–14 ºC, 39 mm srážek

Časté dotazy týkající se počasí v Barceloně

Kdy je nejlepší se vypravit do Barcelony?

Pokud si chcete pořádně užít město v celé jeho kráse, tak mimo hlavní turistickou sezónu. Osobně mám nejraději konec zimy a začátek jara (březen – květen) nebo podzim (září – listopad). Hlavní důvod je ten, že se vyhnete hlavnímu náporu turistů a počasí je snesitelné.

Jaká je teplote moře v Barceloně?

Vše závisí na tom, v jakou roční dobu se do města vypravíte. Obecně moře nemá příliš stabilní teplotu, takže například v březnu nečekejte více než 12-14 stupňů, ale zase třeba v srpnu se během nejteplejších dnů můžete těšit na 25-29 stupňů. Vzhledem k tomu, že v Barceloně najdete spoustu pláží, někteří nedočkavci jsou schopni se koupat už na přelomu dubna a května, kdy se teploty mnohdy stěží dostanou nad 20 stupňů.

Má smysl jezdit do Barcelony na vánoce nebo přes silvestr?

Památky jsou v prosinci a na přelomu roku otevřeny normálně, s výjimkou Štedrého dne, Božího hodu a Silvestra, kdy je otevírací doba zkrácená nebo je zavřeno úplně (koukněte kdyžtak na web konkrétních památek).

Je v zimě v Barceloně sníh?

Ne! Vzhledem k tomu, že město je omýváno mořem, tak sníh přímo v Barceloně najdete pouze výjimečně. Zimy tu bývají na suchu.

Chci do Barcelony lednu nebo v únoru, je to dobrý nápad?

Záleží, co přesně hledáte – v prosinci bývá víc lidí a je možné užít atmosféru adventu, v lednu je to víc klidnější. Teploty jsou oba měsíce podobné a pohybují se okolo 10 stupňů.

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články