Španělská vesnice

Poble Espanyol je španělská vesnice v Barceloně, která byla vybudována v roce 1929 jako součást výstavy. Tato replika španělských vesnic se skládá z 117 budov, které představují různé regiony a architektonické styly Španělska.

Tyto repliky staveb jsou velmi autentické a zahrnují věže, kostely, domy a další budovy. Návštěvníci mohou prozkoumat tyto stavby a dozvědět se o jejich historii a architektuře. Tato prohlídka je skvělá příležitost dozvědět se více o španělské architektuře a historii.

Historie Poble Espanyol začala v roce 1929, kdy byla vybudována jako součást výstavy, která měla představit Španělsko a jeho kulturu. Po skončení výstavy byla vesnička otevřena veřejnosti a stala se populárním turistickým cílem.

Kromě prohlídky staveb mohou návštěvníci také navštívit muzea a galerie, které se nacházejí v Poble Espanyol. Mezi tyto muzea patří například Muzeum tkanin a Muzeum keramiky. Galerie nabízejí širokou škálu uměleckých děl od místních i zahraničních umělců.

Poble Espanyol je také místem mnoha kulturních akcí a festivalů, které se pořádají během celého roku. Mezi tyto akce patří například festival flamenca, mezinárodní filmový festival a další.

Celkově je Poble Espanyol skvělým místem pro všechny, kteří se zajímají o španělskou kulturu a architekturu. Nabízí jedinečnou možnost prozkoumat Španělsko za jediný den a zároveň se bavit na různých kulturních akcích.

(článek není hotový)

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články