Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Camp Nou, fotbalová svatyně FC Barcelona

Fotbalovým fanouškům klub FC Barcelona netřeba dlouze představovat. Kopaná se v hlavním městě Katalánska těší velké obliby a jakmile má jejich milovaná Barca nějaký zápas, všichni obyvatelé Barcelony fotbalem doslova žijí. Aby taky ne, když místní FC Barcelona patří mezi nejslavnější týmy světa a jejich svatostánek zvaný Camp Nou jezdí obdivovat fanoušci z celého světa. Ono se není moc čemu divit – jde o stadion s největší kapacitou v Evropě (a vlastně druhý na světě)! 

FC Barcelona vs. Real Madrid

V Realu má FC Barcelona úhlavního konkurenta. Obecně Španělé fandí jednomu z těchto dvou týmů. Jejich zápas je pak událostí sezony a nazývá se El Clasico. Baví-li vás sledování kopané aspoň trochu, nenechte si příležitost navštívit zdejší majestátní stadion ujít. Ještě lépe uděláte, když si rovnou zakoupíte lístky na jeden z ligových zápasů a užijete si neobyčejnou podívanou a strhující atmosféru na vlastní kůži. Z pragmatického hlediska však doporučuji fandit domácím.

Zápas v Barceloně na vlastní kůži

Fotbal je obecně ve Španělsku velmi oblíben. Není se čemu divit, když země produkuje a cvičí množství nadaných špičkových fotbalistů. Budete-li mít to štěstí pobývat v Barceloně během evropského či světového mistrovství ve fotbale, nedej bože když španělské národní mužstvo vyhraje celý šampionát, zažijete sice rušnou noc plnou neutuchající radosti fanoušků a kolektivního troubení klaksonů aut v ulicích (kam při této příležitosti vyjede snad každý Španěl vlastnící automobil), ale na druhu stranu vás tato originální optimistická nálada strhne a vy se přistihnete, že sdílíte radost s místními.

Návštěva stadionu FC Barcelona

Známý fotbalový stadion mužstva FC Barcelona se nazývá Camp Nou (nebo též Nou Camp). Najdete jej nedaleko metra ve vysokoškolské oblasti jménem Zona Universitária. Z metra je to na známý fotbalový stadion asi 5 minut pěšky a nemůžete jej minout. Ještě před vstupem uvidíte několik stánků nabízející například dresy FC Barcelona a jiné sportovní a upomínkové předměty.

Více o poloze Camp Nou napoví mapa.

Pokud se chcete podívat na stadion Camp Nou a do přilehlého muzea mančaftu FC Barcelona, připravte si cca €25. Vstupenky doporučuji zakoupit online na webu, díky čemuž se vyhnete frontám. Bez vstupenky stadion můžete hezky obejít ze všech stran zvenku a vyfotit se u některé z venkovních soch.

Online nákup vstupenek na Camp Nou

Na odkazu níže můžete zakoupit vstupenky na prohlídku stadionu Camp Nou. V ceně každé vstupenky je:

 • návštěva muzea a výstavky trofejí
 • návštěva šaten, čekacího tunelu hráčů, smíšené zóny, tiskové středisko a samozřejmě hřiště
 • multimediální část a speciální část věnovaná Messimu

Na oficiálním webu najdete poměrně bohatou nabídku vstupenek. Jiné služby nabízejí i další produkty, jako např. Barcelona Turisme, kde máte v ceně oběd nebo odborného průvodce, který zodpoví všechny dotazy. 

Adresa: Carrer Aristides Maillol, 12
Doprava: Stanice metra Palau Reial, Maria Cristina, nebo Les Cortes (linka 3)
Stanice metra Badal a Collblanc (linka 5)
Otevírací doba:

Každý den od pondělí do soboty od 10:00 do 18:30, v neděli a ve svátky od 10:00 do 14:30. Zavřeno 1. ledna a 25. prosince. 

Vstupné:

K dispozici několik různých typů vstupů dle toho, co chcete vidět, namátkou: 

Prohlídka stadionu + muzeum: od €25 (oficiální web FC Barcelona)

Prohlídka stadionu s průvodcem + muzeum + brunch: €50 (web Barcelona Turisme)

Více informací: https://www.fcbarcelona.com/tour/buy-tickets

 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
 • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
 • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
 • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
 • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.