Turistické karty v Barceloně – která karta je nejlepší pro rok 2022?

Pokud plánujete výlet do Barcelony a nebudete tam mít mnoho času nazbyt, vyplatí se zvážit pořízení některé z tzv. turistických karet.

Díky turistickým kartám uspoříte hlavně peníze a čas – nebudete muset platit za hromadnou dopravu a navíc získáte bezplatný vstup nebo slevu při návštěvě barcelonských muzeí či jiných památek. 

Doporučuji vybranou kartu nakoupit online před cestou, protože díky tomu můžete ušetřit několik euro oproti běžné ceně na místě. Kartu po zakoupení pak vyzvednete v Barceloně na letišti nebo v některém z informačních center Barcelona Turisme nebo v případě Hola Barcelona můžete využít jakýkoliv automat na metru, kam zadáte kód z voucheru, který vám dojde na e-mail (platí pouze v případě nákupu přes web TMB). 

Jaké jsou hlavní turistické karty dostupné ve městě? 

Porovnání turistických karet v Barceloně

Tabulka níže porovnává jednotlivé druhy 3 hlavních turistických karet, pod tabulkou pak najdete detailní popis jednotlivých variant. 

Výhody pro vás Barcelona Card Barcelona Card Family Hola Barcelona Bus Turistic
Neomezené využítí MHD (metro, autobusy, vlaky, zubačka,...)
Bezplatné vstupy do muzeí, na památky a atrakce
Nečekejte a předběhněte frontu – v muzeích a památkách jdete rovnou dovnitř
Slevy na vstupy do muzeí, obchodů, restaurací,...
Přímá doprava autobusem ke konkrétní památce – maximální úspora času
Platnost karty 3-5 dní 3-5 dní 2-5 dní 1-2 dny
Sleva při nákupu online
Cena karty od (pro dospělého) €48 €70 €13,5 €29
Zakoupení karty Zakoupit Zakoupit Zakoupit Zakoupit

Barcelona Card – hlavní městská karta pro turisty

Jestliže budete v Barceloně 3 - 5 dní, rozhodně sáhněte po Barcelona Card. To je hlavní městská karta určená pro turisty, kteří do města zavítají na krátkou dobu.

Výhody Barcelona Card: 

 • veškerá městská hromadná doprava je zdarma – tj. nemusíte vůbec platit za cestování po městě
 • zdarma vstupy do muzeí a na vybrané památky
 • slevy do obchodů a restaurací

Kompletní přehled všech benefitů, slev a výhod najdete na samostatné stránce.

Cena 72hodinové (třídenní) Barcelona Card začíná na €48, 120hodinová (pětidenní) stojí €63. 

Jít do eshopu na detail Barcelona Card >>>

Proč se platnost karet primárně uvádí v hodinách? Důvod je jednoduchý – karta skutečně začne platit v okamžiku jejího prvního použití a od tohoto času se vše počítá. Pokud by to bylo na dny, byli by znevýhodněni ti, co ji použili později odpoledne nebo večer. Nicméně pro větší přehlednost v závorce uvádím i přepočet na dny. 

Barcelona Card Family – verze pro rodiny s dětmi

Barcelon Card FamiilyBarcelona Card Family je speciální turistická karta, která je určena především pro rodiny s dětmi. V hlavních rysech je karta stejná se standardní Barcelona Card. Nabízí totiž možnost:

 • bezplatně využít veškerou hromadnou dopravu ve městě
 • bezplatně navštívit vybrané památky a atrakce
 • využít další slevy od partnerů

V čem se tedy liší? Hlavní rozdíl je především v zahrnutých památkách a atrakcích, které by měly bavit především děti. Zdarma tak můžete navštívit: 

Kromě toho všeho dostanete možnost se slevou 20% navštívit třeba zábavní park Port Aventura, Marineland a pár dalších míst.

Cena Barcelona Card Family začíná na €70 pro dospělého za 72hodinovou (dvoudenní) variantu. 

Jít do eshopu na detail Barcelona Family Card >>>

Hola Barcelona – karta na hromadnou dopravu

Pokud nepotřebujete slevy na muzea, památky a jiné pamětihodnosti, ale chcete se jen neomezeně pohybovat po Barceloně, pořiďte si cestovní kartu Hola Barcelona. Tu můžete zakoupit na 2 - 5 dní a díky ní můžete bezplatně využít veškerou hromadnou dopravu ve městě:

Cena 48hodinové (dvoudenní) karty Hola Barcelona začíná na €16,40, 120hodinová (pětidenní) stojí €38,20. 

Jít do eshopu na detail cestovní karty Hola Barcelona >>>

Bus Turistic – karta na turistický autobus

Poslední možností je zakoupení karty na tzv. Bus Turistic, což jsou speciální turistické autobusy křižující město od památky k památce. To se hodí ve chvíli, když máte na prohlídku města opravdu málo času a potřebujete se přesouvat maximálně efektivně.

Turistické autobusy však nejsou součástí systému městské hromadné dopravy, takže minimálně pro cestu z letiště do centra a zpět musíte nějakou další jízdenku na hromadnou dopravu pořídit.

Turistické autobusy v barceloně jezdí 3 trasy, které zahrnují nejslavnější památky jako je např. Sagrada Família, Park Güell, La Pedrera, Camp Nou, Las Rambla nebo třeba Montjuïc.

Výhodou samozřejmě je, že zastávky jsou vždycky pár kroků od daného místa, takže nemarníte čas přesuny. Více o turistických autobusech najdete v článku věnovaném pohybu po městě, kde jsou do detailu popsány jednotlivé trasy autobusů. 

Součástí jízdenky na Bus Turistic je i audio průvodce v jednom z 16 jazyků (čeština bohužel chybí), brožura se slevami ve výši €200 (seznam míst) a bezplatná WiFi všude na palubě autobusu. 

Zakoupit můžete buď jednodenní (€29) nebo dvoudenní jízdenku (€39), kde platnost je narozdíl od Barcelona Card či Hola Barcelona určena skutečnými kalendářními dny a nikoliv hodinami. 

Jít do eshopu na detail karty na Bus Turistic >>>

Další karty pro milovníky umění nebo lovce zážitků

Pro svůj pobyt v Barceloně můžete pořídit i další turistické karty. Ty nejsou zaměřeny čistě jen na dopravu po městě, ale můžete díky nim získat volné vstupy do nejrůznějších muzeí nebo zadarmo vyzkoušet nějaké lokální zážitky. 

Articket pro milovníky umění

Jak jméno napovídá, tato karta je cílena na všechny, kdo mají rádi umění. Za jednu cenu získáte vstup hned do 6 skvělých muzeí a galerií. Když si Articket za €35 pořídíte, můžete navštívit bez dalších poplatků jedno z těchto míst:

Pokud byste chtěli jít do dvou nebo do tří těchto muzeí, už pak se vám Articket vyplatí. V celkovém součtu ušetříte až 50 % toho, co byste platili, kdybyste lístky kupovali samostatně

Articket platí jeden rok. Další benefitem je to, že do muzeí můžete na jednu kartu vzít bezplatně 1 dalšího člověka mladšího 16 let, což je super, pokud jste v Barceloně s dětmi.

Jít na eshop na detail karty Articket  >>>

Arqueoticket pro fandy archeologie

Zatímco Articket míří na milovníky umění, Arqueoticket se snaží oslovit fanoušky archeologie a historie. V rámci jednoho pasu získáte přístup do těchto muzeí: 

 • Museu d'Arqueologia de Catalunya (Katalánské muzeum archeologie)
 • Museu Egipci de Barcelona (Egyptské muzeum v Barceloně)
 • MUHBA-Museu d'Història de Barcelona (Muzeum historie v Barceloně)
 • Born Centre de Cultura i Memòria. (Centrum kultury a vzpomínek)

Více informací najdete na webu jednotlivých muzeí. Sám jsem to ještě nevyzkoušel, takže se nemůžu podělit o zkušenosti. 

Jít na eshop na detail karty Arqueoticket >>>

Barcelona Nightcard pro pařiče a noční ptáky

Pokud byste rádi pořádně poznali barcelonský noční život a tamější kluby, neměli byste minout kartu nazvanou Barcelona Nightcard. Díky ní můžete bezplatně jít do kteréhokoliv z klubů níže: 

 • Aire, Arena Sala Classic, Arena Sala Madre, Bikini Barcelona, Boulevard Culture Club, Catwalk, City Hall Dance Club Concept, Club Costa Breve, Hyde Club, La Terrazza, Les Enfants, Luz de Gas, Macarena Music Club, Mirablau Barcelona, Moog, Oak Club Barcelona, Opium Barcelona, Otto Zutz Club, Pacha Barcelona, Pacha Sitges, The Bunker, Sala B, Sala Tango, Slow Club, Small's Barcelona, Soho the Club, Sutton Club, Shôko Restaurant Lounge Club and Up&Down/Lover Barcelona.

V seznamu nechybí ani vyhledávané a oblíbené kluby jako Oak, Opium nebo Shoko

Karta se dá koupit na 2 nebo 7 dní, cena začíná na €9.50. 

Více informací o Barcelona Nightcard

iVenture Card pro milovníky zážitků

To nejlepší na konec - pokud nemáte hluboko do kapsy a chcete si dopřát nějaké lokální zážitky, chutě nebo památky, musíte si pořídit iVenture kartu. Její premisa je jednoduchá - zaplatíte jednu částku a poté si z bohatého seznamu můžete vybrat 3 (cena €85), 5 (cena €135) nebo neomezeně (€255) zážitků. 

Ukázka ze seznamu zážitků s iVenture karty:

 • komentovaná návštěva Girony a míst, kde se natáčela Hra o trůny
 • výlet na Montserrat
 • vyhlídková plavba po moři
 • diamantové menu v barcelonském Hard Rock Café
 • návštěva Španělské vesnice s přeskočením front
 • návštěva místního akvária
 • taneční show a pití v Palacio del Flamenco
 • A mnohé další...

V ceně každé iVenture karty je také bezplatný průvodce po Barceloně (kniha), čepované pivo z místního pivovaru Fàbrica Moritz, sklenička cavy na La Rambla View Point (tj. vyhlídka z Kolumbovy sochy La Rambla) a volný vstup a drink do barcelonského casina. 

Více informací o iVenture card

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.