Která muzea v Barceloně navštívit?

Barcelona je přímo nabitá historií a tradicemi, na které jsou její obyvatelé hrdí a rádi je vystavují turistům. Proto zde najdete množství muzeí různého druhu.

Muzea námořnictví a mořské akvárium

Hned u přístavu ve čtvrti Port Vell (zastávka metra Drassanes) stojí Muzeum katalánské historie (http://www.en.mhcat.cat/) nebo Museu Marítim (http://www.mmb.cat/) s unikátní sbírkou námořních map a všeho ostatního, co má spojitost s mořem a mořeplavectvím. Muzeum sídlí v budově bývalé královské zbrojnice ze 13. století. 

Námořní muzeum v Barceloně
Momentka z muzea námořnictví (Museu Marítim)

Mořské akvárium (L'Aquarium, http://www.aquariumbcn.com/en/) v přístavu Port Vell je zaměřeno na podmořskou faunu Středozemního moře. Obdivovat zde můžete bezpočet rejnoků, morén, mořských koníků, korýšů a jiného vodního zvířectva včetně tučňáků. Hotovou lahůdkou je pak obrovské akvárium, pod kterým návštěvníci chodí jako vtunelu a nad hlavami se jim honí množství žraloků. Více v detailním článku o akváriu >

Muzea umění v Barceloně

Jestli se Barcelona něčím může chlubit, je to počet uměleckých muzeí, galerií a různých výstav, které ve městě probíhají. 

Nedaleko, na ulici Carrer Montcada najdeme unikátní Muzeum Pabla Picassa (http://www.museupicasso.bcn.cat/), kde je k vidění mnoho jeho raných děl. Prohlédnout si také můžete Muzeum současného barcelonského umění (Museu d´Art Contemporani de Barcelona, http://www.macba.cat/) na Plaça dels àngels ve čtvrti El Raval. Součástí zdejší sbírky jsou nejnovější umělecké skvosty nejen výtvarného umění Katalánska, ale i toho světového. Parc de la Ciutadella nabízí specializované zoologické a geologické muzeum stejně jako nedaleké Muzeum historie města (Museu d´Història de la Ciutat, http://museuhistoria.bcn.cat/en). Zvláštností je podzemní část muzea představující pozůstatky římského města Barcino.

Na kopci Montjuic sídlí Národní muzeum katalánského umění (Museu Nacionál d´Art de Catalunya, http://www.museunacional.cat/en). Muzeum najdeme v prostorách krásného paláce. Představuje jedno z nejproslavenějších muzeí středověkého umění v Evropě. Součástí expozice jsou románská, gotická a secesní díla. V okolí můžete také navštívit Fundació de Joan Miró (http://www.fundaciomiro-bcn.org/?idioma=2), jenž skýtá nespočet úžasných děl tohoto slavného katalánského umělce.

Máte-li rádi moderní umění a je-li vám blízké graffiti, zcela určitě nesmíte minout Banksy Museum kousek od hlavního katalánského náměstí. 

A pokud nejste v Barceloně jen na skok, doporučuji koupit lístek na autobus a vyrazit do Figueres, kde je muzeum Salvadora Dalí.

Víte že, na spoustu uměleckých kousků můžete narazit i ve veřejném prostoru a obdivovat je zadarmo? Mrkněte na můj článek o pouličním umění, kde je několik hezkých uměleckých děl, které během toulání Barcelonou můžete vidět. 

Chcete do muzea zadarmo? 

Spousta muzeí v Barceloně má ve vybrané dny volný vstup. Tímto dnem je většinou neděle. Někdy ta první v měsíci, jindy pravidelně každá. Např. muzeum Pabla Picassa má volný vstup první neděli v měsíci. Pozor, je třeba si trochu přivstat, při volném vstupu bývají před muzei docela velké fronty - neděle je totiž dnem odpočinku a skoro všechny obchody jsou zavřené. 

Muzea se vstupem zdarma v Barceloně

Národní muzeum katalánského umění (MNAC: Museu Nacional d’Art de Catalunya)
Parc de Montjuïc, Sants-Montjuïc, 08038
Volný vstup každou první neděli v měsíci.

Muzeum historie města (MUHBA Museu d’Història de Barcelona)
Pl. del Rei, Ciutat Vella, 08002
Volný vstup každou každou první neděli v měsíci, ostatní neděle zdarma od 15.00

Muzeum katalánské historie (Museu d’Història de Catalunya)
Plaça de Pau Vila, 3, Ciutat Vella, 08039
Volný vstup každou první neděli v měsíci. 

Muzeum hudby (Museu de la Música)
Padilla 155, Eixample, 08013
Volný vstup každou každou první neděli v měsíci, ostatní neděle zdarma od 15.00

Muzeum Frederica Marese (Museu Frederic Marèsú)
Plaça de Sant Iu, 5, Ciutat Vella, 08002
Volný vstup každou každou první neděli v měsíci, ostatní neděle zdarma od 15.00

Virreina Centre de la Imatge (pro fandy umění)
La Rambla, 99, El Raval, 08001
Vstup zadarmo - pořád. 

Muzeum Pabla Picassa (Museu Picasso)
Montcada, 15-23, Ciutat Vella, 08003
Volný vstup každou první neděli v měsíci, volný vstup také každý čtvrtek po 18:00

Museum of World Cultures
Montcada, 12, Ciutat Vella, 08003 - hned naproti Picassa (pokud by se vám nechtěla čekat fronta:)
Volný vstup každou první neděli v měsíci

Centre de Cultura Contemporània de Barcelona
Montalegre, 5, Raval, 08001
Volný vstup každou neděli od 15.00 do 20.00

Muzeum námořnictví (Museu Marítim de Barcelona)
Av. de les Drassanes, Raval, 08001
Volný vstup každou každou neděli od 15.00

Botanické zahrady (Jardí Botànic)
Doctor Font i Quer, Sants-Montjuïc, 08038
Volný vstup každou každou první neděli v měsíci, ostatní neděle zdarma od 15.00

NAT–Barcelonské muzeum přírodních věd
(The NAT, Museu de Ciències Naturals de Barcelona)
hlavně pro děti, geologie, zoologie, archeologie
Pl. de Leonardo da Vinci, 4-5, Sant Martí, 08019
Volný vstup každou každou první neděli v měsíci, ostatní neděle zdarma od 15.00

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články