Kde najít ty nejlepší obchody v Barceloně?

O zábavu nebudete mít v Barceloně nouzi. Přestane-li vás bavit chození po památkách, projděte si vyhlášené nákupní třídy a střediska nebo objevujte hotové poklady na místních trzích. Večer zase přijde vhod tapas a sklenička vína či sangríe v některé z restaurací. Nejen rodiny s dětmi si jistě užijí čas strávený v zábavním parku na kopci Tibidabo, který patří mezi nejstarší v Evropě.

Kam v Barceloně na nákupy? 

Budete-li chtít svůj čas v Barceloně zkrátit nakupováním, začněte na La Rambla. Celý bulvár totiž lemují nejrůznější obchody a krámky, v nichž můžete nakoupit především různé suvenýry a jiné turistické artefakty vztahující se k Barceloně, potažmo Španělsku jako takovému. Jste-li milovníci klasických jižanských trhů s čerstvým tropickým ovocem, nakládanými olivami, kořením a dalšími pochoutkami, neopomeňte nakouknout na tržnici La Boqueria na ulici La Rambla.

Nakupujete radši oblečení a módu? Stačí z La Rambla popojít na hlavní náměstí Plaça de Catalunya a poté zahnout do první ulice jménem Avinguda Portal de l'Àngel. Na jedné ulici vedle sebe najdete hned několik obchodů módních značek jako je třeba H&M, Bershka, Zara, Pull & Bear, Stradivarius a jiné. Rozhodně neopomeňte navštívit i obchodní dům El Corte Inglés na téže ulici, kde najdete bohatý výběr především sportovní módy - celé jedno patro patří Nike, v dalších najdete kousky značek The North Face, Vans, Converse, Billabong, Ripcurl a jiné. 

Nejznámější barcelonskou ulicí po La Rambla je dozajista Passeig de Gracia. Široký bulvár, který ústí na Plaça de Catalunya a pokračuje právě na La Rambla, je považován za nejexkluzivnější a také nejdražší ulici ve městě. Najdete tu spoustu známých staveb (např. Casa Batlló, La Pedrera,...), špičkových hotelů, vyhlášených restaurací a samozřejmě také obchodů - zastoupeny tu jsou všechny luxusní značky jako Chanel, Dior, Louis Vuitton, Burberry apod. 

Jestli vám za módou nevadí trochu cestovat, navštivte obchodní centrum MareMàgnum v přístavu. Na třech patrech tu najdete desítky obchodů a restaurací. Mým tipem zde je řetězec Lefties, což je v podstatě outlet značek jako Zara, Bershka, Pull & Bear a jiných. 

Ve čtvrti L'Eixample na ulici Carrer Girona můžete navštívit Mango Outlet, v němž pořídíte oblečení této značky se slevami 20-50 %.

Pokud preferujete archivní nebo retrou kousky, neměl by vám uniknout bleší trh Els Encants Vells na ulici Plaça de les Glòries. Ten se koná každé pondělí, středu, pátek a sobotu od 9.00 do 20.00 a dozajista vás uchvátí svou originální atmosférou, jelikož se jedná o jeden z nejstarších trhů tohoto typu v Evropě. Za doprovodu hudby v rytmu rumby zde můžete shánět fascinující veteš, bižuterii nebo nábytek doslova „za hubičku“. V celkovém součtu tu je na 500 prodejců a obchodníku na ploše cca. 15 000 metrů čtverečních. 

Pokud milujete nakupování, módu a slevy, sedněte na autobus a vyrazte do obrovského outletového centra Roca Village, které se nachází asi 40 minut od Barcelony. Více o outletové vesničce Roca Village. 

Otevírací doba obchodů

Většina obchodů v Barceloně otevírá mezi 9.30 a 10.00, obchodní centra většinou v těch 10.00. Není neobvyklé, že menší obchody mimo centrum na hodinku či dvě přes oběd zavírají, proto se nedivte, když někde bude mezi 13.00 a 17.00 zavřeno. V případě restaurací je běžné, že mají otevřeno jen na oběd, pak zavřou a otevřou zase večer. 

Běžné obchody jsou otevřené od pondělí do soboty, v neděli si Španělé dávají siestu a až na výjimky je všude zavřeno (výjimku má například obchodní centrum MareMàgnum v přístavu). To se týká jak obchodů s módou, tak i například větších supermarketů s potravinami. Otevřené zůstávají pouze obchody se suvenýry, restaurace nebo menší večerky. Více o tom, proč jsou v neděli obchody zavřené.

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články