Neděle v Barceloně znamená odpočinek

Možná to na první pohled vypadá jako jednoduchá otázka – co byste tak asi v neděli dělali – ale nenechte se zmást! Španělé hodně dají na tradice, takže poslední den v týdnu je pro ně dnem odpočinku. Tato původně církevní tradice má v Barceloně oporu v zákoně, který zakazuje všem soukromým subjektům mít v neděli otevřeno. Jinými slovy z pohledu nakupování a obchodů je neděle zabitá. 

Co to v praxi znamená?

Pokud se v neděli vydáte do města za nákupy, rychle zapláčete – až 90 % obchodů, které by jinak měly otevřeno, jsou zavřené. To se netýká pouze obchodů suvenýrů nebo obchodů s oblečením, ale i potravin a všech jiných marketů. Nakoupit v neděli jídlo je prostě problém a proto je mé doporučení jednoduché: předzásobit se v sobotu. 

Ovšem pokud nenakoupíte, hlady neumřete. Restaurace tu fungují normálně, takže můžete zajít na nějakou dobrou paellu nebo tapas. 

Takže opravdu nemůžu v neděli nakupovat? 

Pár výjimek se sice najde, ale na to, jak je Barcelona velká, je to jen kapka v moři. Jediné obchodní centrum, které není daleko od centra a které má v neděli otevřeno, je MareMàgnum nedaleko La Rambla přístavu. Kromě něj pak s trochou štěstí narazíte na nějakou otevřenou večerku či jiný menší obchod. Ale žádná velká sláva to fakt není. V neděli byste prostě měli odpočívat. 

Jděte do muzea!

V Barceloně najdete opravdu pěknou řádku muzeí. A spousta z nich využívá odpočinkové neděle k tomu, že svým návštěvníkům nabízejí volný vstup! Některé po celý den, jiné po 15.00. Právě proto se tato kratochvíle v neděli těší největší obliby u turistů, takže chcete-li i vy v tento sváteční den vyrazit za kulturou, doporučuji se vypravit co nejdříve to půjde - vyhnete se tak frontám. Těmi je typické např. Muzem Pabla Picassa, kde v neděli nejsou hodinové fronty ničám výjimečným. Seznam muzeí s volným vstupem najdete na příslušné stránce

Vypravte se mimo město

Pokud nechcete zůstávat ve městě, je neděle ideálním dnem na malý výlet. Můžete se třeba vydat vlakem mimo město, třeba poznávat krásy městečka Figueres, kde má své muzeum Salvador Dali, do historické Tarragony nebo o něco vzdálenější Girony. A co třeba turistická letoviska ležící na sever Costa Brava jako třeba Calella nebo Lloret de Mar? Možností je spousta...

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články