Skvost secesní architektury v Barceloně: nemocnice Santa Creu i Sant Pau

Jednou z architektonicky zajímavých staveb nedaleko centra je stará nemocnice Santa Creu i Sant Pau. Ta ani v nejmenším svou podobou nepřipomíná nemocniční budovy tak, jak jsme na ně zvyklí tady v Česku – pohledem z ulice byste to odhadli spíše na bohatýrský komplex než zařízení, kde se léčili lidé. Nedejte se však zmást - v dnes již bývalé budově nemocnice najdete muzeum, kulturní a umělecké centrum a stavba samotná je zařazena na seznamu památek UNESCO. 

Fotografie nemocnice Santa Creu i Sant Pau

Výjimečnou budovu nemocnice, která fungovala až do roku 2009, navrhnul katalánský modernista Domènech i Montaner. Ten stojí i za nedalekým Palau de Música Catalana, tedy Katalánským palácem hudby, který rovněž patří mezi dědictví UNESCO. 

;

V současné době je komplex budov nemocnice po náročné a rozsáhlé rekonstrukci otevřen veřejnosti. Ta se jej zatím učí objevovat a věřím, že dříve či později se toto místo prodere na čelní pozice v mapě architektonických skvostů v Barceloně. Rozhodně je zde na co koukat!  

Název památky: Santa Creu i Sant Pau
Adresa: Sant Antoni Maria Claret, 167 (mapa)
Doprava:

Metro linky L5, zastávka Sant Pau | Dos de Maig
Autobus: H8, 19, 47, 117, 192

Otevírací doba:

Od pondělí do soboty od listopadu do března: 9:30 až 17:30 (duben až říjen až do 19:00); neděle a svátky po celý rok: 9:30 až 15:00

Vstupné:

Běžný vstup: €16,00
Prohlídka s průvodcem: €20,00
Děti do 12 let: zdarma

Nakoupit vstupenky online >>>

Více informací: https://www.santpaubarcelona.org/

 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články