Co vidět v Barceloně? Tohle jsou ty nejlepší památky a atrakce!

Spousta lidí mi píše a ptá se, jaké památky a zajímavosti nesmí v Barceloně minout. V mém průvodci tady na webu mám sice spoustu tipů a rad, ale došlo mi, že mi tu chybí základní informace pro ty, co nemají moc času a chtějí Barcelonu prozkoumat za dva či tři dny (např. když se do města chystáte na prodloužený víkend). 

Na úvod se sluší říct, že Barcelona na rozdíl od jiných evropských metropolí není město, které byste proběhli za jeden den a potom ještě přemýšleli, co s načatým odpolednem (koukám se na tebe, Amsterdame). 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Visit Barcelona (@visitbarcelona) on

V Barceloně je celá řada památek, pamětihodností, muzeí a jiných zajímavostí a pokud máte na toto město vyhrazen jeden den, uvidíte tak desetinu toho, co nabízí. 

Ideální dovolená v Barceloně (podle mě) by měla trvat tak 4-5 dní, abyste město pořádně poznali a trochu se s ním sžili. Je mi ale jasné, že spousta lidí nemá tolik času nebo vůbec netuší, že toho tady je tolik!  

Zkusil jsem proto celý seznam rozdělit podle toho, kolik času v Barceloně budete na památky mít:

Barcelona za jeden den

Pokud máte na město pouze jeden den, nedá se nic dělat. Budete muset všechno vzít ve větším tempu. Tady je pár mých tip na to, co byste během své dovolené neměli minout:

Výše uvedené památky jsou "tak akorát" toho, co se dá stihnout v Barceloně za den a současně nemít úplně vyplazený jazyk na vestě. Kdybyste toho chtěli vidět víc, tak z města nic moc mít nebudete a všechno jen proletíte, rozhodně nedoporučuji. 

Barcelona za dva dny

Pokud máte na město dva dny, je to mnohem lepší! Během této doby stihnete lépe nasát atmosféru města, poznat místní památky, podniky i lidi. A co všechno tedy musíte vidět během dvou dnů v Barceloně?

Pokud byste toho za dva dny chtěli stihnout ještě víc, tak mám jednoduchou radu: pořiďte si jízdenku na turistický autobus (Bus Turistic), který pendluje přímo mezi památkami a vy ta ušetříte spousta času na přesunech. 

Barcelona za tři dny

Tři dny už jsou něco, s čím se v Barceloně dá pracovat! Dosytosti můžete nasát zdejší atmosféru, pokochat se krásnou architekturou a projít většinu "velkých" památek. 

 • všechny památky popsané v částech "Barcelona za jeden den" a "Barcelona za dva dny"
 • pořádně prozkoumat památky a všechny zajímavosti kopce Montjuic
 • vypravit se na horu Tibidabo, kde je krásný kostel a zábavní park (barcelonská varianta Petřína;))
 • pokud máte děti nebo vás zajímá věda, po cestě na Tibidabo navštivte interaktivní CosmoCaixu
 • ať jste nebo nejste fanoušky fotbalu, mrkněte na stadion FC Barcelona
 • obejděte nevšední mrakodrap Torre Glòries (super hlavně za tmy)

Tak – tímto krátkým seznamem jsme pokryli většinu toho, co musíte vidět v Barceloně za krátkou dobu. Pokud byste chtěli další tipy nebo hledali inspiraci, projděte si i ostatní články o památkách a zajímavostech tady na webu. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články