Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

El Raval, tzv. temná čtvrť

Pokud chcete zažít trochu jinou Barcelonu, nesmíte minout čtvrť nazvanou El Raval. Ta leží poblíž přístavu, na západ od proslulé La Rambla. Místní tuto čtvrť označují jako Barri xinès, tedy jako čínskou čtvrť. Není to tak docela pravda, kromě Číňanů tu jsou v hojné míře zastoupeni Pákistánci, Indové nebo třeba Rumuni.

El Raval je neblaze proslulá především nočním životem, kabarety, restauracemi, bary, malými (nejenom) asijskými obchůdky se vším možným a v neposlední řadě tu v nočních hodinách kvete prostituce. Ta je v Barceloně stejně jako v celém Španělsku legální, takže vás tu v noci čekají hodně zajímavé a pro Čechy netradiční výjevy. Typicky tu postává spousta kněžek lásky, vedle nichž tu normálně fungují domorodci, hrají karty na ulicích atp. Pokud se do Barcelony vypravíte za tímto účelem, ceny těchto dívek na ulici začínají na 15 €. Hodně známou dominantou nočního života ve čtvrti El Raval je podnik jménem Bagdad. Zde se několikrát za noc pořádají unikátní erotické show, kterých se často účastní i samotní návštěvníci. Cena je ovšem 90 € za osobu včetně drinku.

Kvůli výše uvedeným věcem a větší koncentraci nekalých živlů je třeba se v El Raval mít na pozoru, především pak v noci. Ostatně podobně je to i na nedaleké La Rambla. Dejte si pozor na krádeže, kterých je v Barceloně více než dost. 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.