Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Lovíme internet ve Španělsku

Pro spoustu lidí je obejití se bez internetu i v zahraničí nemyslitelné. V Barceloně najdete velké množství internetových kaváren. Ceny se pohybují okolo cca €2 / hodinu. Budete-li trochu vynalézaví, můžete mít přístup na internet zdarma.

Některá ubytovací zařízení, často i ty nejlevnější hostely, nabízejí svým hostům internet zdarma. Pokud v některém takovém hotelu či hostelu bydlíte, máte vyhráno. Pokud ne, můžete se se svým notebookem takový hotel či hostel navštívit. Pokud se necítíte na takové partyzánské mise, jistotou jsou pobočky rychlého občerstvení (např. Burger King), které internet zdarma ve svých provozovnách také nabízejí. Stačí si tedy dát něco dobrého k snědku a na hodinku se usadit ke svému laptopu...


Veřejný internet v Barceloně

Pokud jste v terénu a potřebujete internet, jistě vám přijde vhod sympatická iniciativa Barcelony, která nabízí internetové připojení zdarma ve většině velkých městkých parků. Stačí najít modrý ukazatel na němž bude napsáno "W". Připojení je poměrně rychlé, byť není moc stabilní. 

Standardní možností pro zajištění internetového připojení v zahraničí je využití datového roamingu vašeho operátora. Vypadá to, že i čeští operátoři se postupně umoudřují a nabízejí akceptovatelné ceny, které vám při připojení ze zahraničí neudělají velkou díru do kapsy. Pro bližší podmínky a možnosti využití datového roamingu pro internet v zahraničí se zeptejte na pobočce svého operátora. 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.