Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Secesní nemocnice Santa Creu i Sant Pau

Jednou z architektonicky zajímavých staveb nedaleko centra je stará nemocnice Santa Creu i Sant Pau. Ta ani v nejmenším svou podobou nepřipomíná nemocniční budovy tak, jak jsme na ně zvyklí tady v Česku - pohledem z ulice byste to odhadli spíše na bohatýrský komplex než zařízení, kde se léčili lidé. Nedejte se však zmást - v dnes již bývalé budově nemocnice najdete muzeum, kulturní a umělecké centrum a stavba samotná je zařazena na seznamu památek UNESCO. 

Fotografie nemocnice Santa Creu i Sant Pau

Výjimečnou budovu nemocnice, která fungovala až do roku 2009, navrhnul katalánský modernista Domènech i Montaner. Ten stojí i za nedalekým Palau de Música Catalana, tedy Katalánským palácem hudby, který rovněž patří mezi dědictví UNESCO. 

;

V současné době je komplex budov nemocnice po náročné a rozsáhlé rekonstrukci otevřen veřejnosti. Ta se jej zatím učí objevovat a věřím, že dříve či později se toto místo prodere na čelní pozice v mapě architektonických skvostů v Barceloně. Rozhodně je zde na co koukat!  

Adresa: Carrer Sant Antoni Maria Claret, 167
Doprava: linky metra 5, stanice Sant Pau | Dos de Maig
Více informací: www.santpaubarcelona.org

 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.