Máte prozkoumanou Barcelonu? Poradím vám, na jaká další místa mimo město se podívat

Nejenom samotná Barcelona nabízí velké množství památek a míst, která stojí za vidění. I v jejím bezprostředním okolí najdete spoustu zajímavých míst. 

Město Badalona

Badalona je druhé největší město v oblasti Barcelony, které od ní leží cca půl hodiny. Jako turista zde můžete vidět krásné pláže, historické budovy, jako je například kostel Santa Maria, a také některé z místních muzeí, jako je například Muzeum Mártona a muzeum Badalony. Můžete také navštívit místní tržnici, kde můžete ochutnat místní jídla a nakoupit suvenýry.

Osobně doporučuju hlavně ty pláže – to je super, pokud se nechcete mačkat na plážích vě městě.

Více o Badaloně

Pohoří Montserrat

Pohoří Montserrat, originální výtvor matky přírody, se nachází asi padesát kilometrů na severozápad od Barcelony. Originální panorama masívu tvoří oblé skály vápencového původu. Jejich nezvyklá silueta připomínající jakési oblé tlusté věže dodává místu téměř pohádkovou atmosféru.

V horách se nachází benediktinský klášter s katedrálou představující poutní místo velkého významu. Zároveň je místo charakteristické vysokým turistickým ruchem. V katedrále najdeme sochu Černé madony s Jezulátkem z 12. století, vyrobenou ze dřeva. Tento atribut katedrály je vyhledáván poutníky z celého světa.

Ke klášteru můžete vyjet autem, kabinovou lanovkou nebo kolejovou zubačkou z městečka Monistrol de Montserrat. Více najdete v článku věnovaném Montserratu.

Město Girona

Gerona (španělsky) či Girona (katalánsky) je jedním z největších měst Katalánska a také hlavním městem stejnojmenné provincie. Město bývá označováno poetickým názvem „brána k španělskému pobřeží“. Pro většinu turistů však představuje jen tečku na mapě, kolem které projedou při cestě na Costa Brava nebo do Barcelony. To je ovšem velká škoda. Toto typicky katalánské město má totiž turistům také co nabídnout.

V Gironě můžete obdivovat domy postavené v typickém katalánském stylu a vychutnávat pohodovou atmosféru přímořského města. Girona se chlubí jedinečným historickým centrem mnoha pamětihodnostmi. Velikou pýchou města je gotická katedrála sv. Marie. Je zvláštní v tom, že má jen jednu loď, narozdíl od tří, které jsou u takovýchto staveb obvyklé. Právě v tom tkví její originalita. Katedrála obsahuje prvky románského, gotického a barokního stylu. Při procházkách městem nevynechejte uličky židovské čtvrti a městské hradby pocházející již z dob starověkého Říma.

Do Girony také létají některé nízkonákladovky, tak pozor, abyste náhodou nepřiletěli tam namísto hlavního barcelonského letiště

Více o Gironě a tom, co vidět a navštívit

Muzeum Salvadora Dalího ve Figueres

Máte-li rádi surrealistického mistra Salvadora Dalího, potažmo umění jako takové, zamiřte do městečka Figueres. Právě tady má Dalí obrovské muzeum plné jeho autorských děl. Cesta z Barcelony do Figueres zabere ccca hodinu a může to být hezký půl až jednodenní výlet. 

Více o muzeu Salvadora Dalího

Costa Brava

Pobřeží Costa Brava netřeba představovat. Jeho písečné pláže omývané teplým mořem spolu se slunnou atmosférou a typickou středomořskou přírodou lákají turisty z celé Evropy. V překladu znamená Costa Brava divoké (nebo také skalnaté) pobřeží. Pro vás může znamenat krásnou dovolenou v jedné z nejoblíbenějších lokalit při Středozemním moři.

Costa Brava nabízí ubytování všech cenových kategorií, od rodinných penzionů po luxusní hotely a služby odpovídající kvality. Jako svou prázdninovou destinaci si můžete vybrat z mnoha letovisek.

Mladým určitě doporučuji živoucí Lloret de Mar, městečko které nikdy nespí. Město je plné barů, diskoték (mnohdy s třemi a více tanečními scénami), klubů, restaurací a kasin. Jelikož je zde velká konkurence, nevyjde vás večer v klubu vůbec tak draho, jak byste čekali. Odpočívat můžete na zdejší pláži. Moře ovšem bohužel není zrovna vzorem čistoty.

O poznání klidnější je naopak Malgrat de Mar, vhodný jako dovolenková destinace pro rodiny s dětmi a pro všechny, kteří chtějí odpočívat, lenošit či provozovat vodní sporty. Absolutní klasikou mezi letovisky Costa Brava je bezesporu městečko Callela. To se nachází zhruba půl hodiny vlakem od Barcelony a nabízí kilometry pláží s jemným pískem, taneční kluby, diskotéky a spoustu jiných atrakcí. 

Více o tom, jak se z Barcelony dostat do přímořských letovisek vlakem.

Costa Dorada

Zatímco Costa Brava zaujímá pobřeží na sever od Barcelony, v případě Costa Dorady jde o jih. Zde najdete spoustu hezkých plážovích měst a destinací jako je třeba Castelldefels, Sitges nebo Tarragona. Ve větším detailu se o nich rozepíšu v některém z budoucích článků. 

Na Costa Dorada můžete narazit i na městečko Salou, které je kromě jiného oblíbené svým zábavním parkem PortAventura

Více o Costa Dorada na oficiálním turistickém webu. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články