Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Městský park Parc de la Ciutadella

Městský park (Parc de la Ciutadella) se nachází se hned vedle nádraží Estació de França. Ruch velkoměsta vás zde však nedostihne. Ba naopak, Parc de la Citadella nabízí rozlehlou plochu bohatou na zeleň a představuje jakousi oázu klidu uprostřed tepajícího velkoměsta. V parku můžete obdivovat fontány, jezírka, krmit kachny, zaveslovat si na lodičkách či uspořádat piknik.

Fotografie jezírka v barcelonském městském parku
Parc de la Ciutadella nabízí příjemný odpočinek v centru města

Relax uprostřed města

Nejenom turisti, ale i místní obyvatelé tento park milují a pravidelně se zde schází. Ať už sem zavítáte ráno či večer, vždy tu bude spousta lidí - lidé tu budou volně posedávat po trávě, cvičit různé bojové sporty, lenošit s přáteli nebo jen tak odpočívat po těžkém dni v práci. Zkuste se také na chvíli zastavit a vychutnejte si tu neopakovatelnou atmosféru tohoto městského parku. Neopomeňte se také pokochat obří fontánou, kterou nenavrhl nikdo jiný než samotný Gaudí. 

Městský park v Barceloně nabízí zeleň, pohodu a zoo
Pohled z Gaudího fontány

Zoo, muzeum i parlament

Z Parc de la Ciutadella je to kousek k mnoha jiným památkám - v jižní části parku najdete barcelonskou zoo (Zoo de Barcelona, http://www.zoobarcelona.cat/en/home/) a dvě muzea (geologické a zoologické). Kromě toho se v objektu parku nachází Katalánský parlament (Parlament de Catalunya).

Vstup do barcelonské zoo
Vstup do Zoo de Barcelona

Vítězný oblouk s kolonádou

Při východu z parku nesmíte minout vítězný oblouk (Arc de Triomf), který je mnohem hezčí než například ve Francii a k němuž vás dovede pěkná kolonáda. Oblouk je v modernistickém stylu a zaujme především netradičními islamistickými cihlami. Odpoledne se na tomto místě schází místní omladina a cvičí se v jízdě na skateboardu. Občas je to zajímavá podívaná!

Vítězný oblouk v Barceloně
Vítězný oblouk v Barceloně

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.