Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Parkování v Barceloně

Pokud do Barcelony míříte s vlastním vozem, s parkováním můžete mít trochu problém. Ačkoliv je přímo v centru spousta míst k zaparkování, většinou bývají všechna parkovací místa plná. Jednou a bohužel pravdivou radou, co se parkování v Barceloně týče je to, že pokud si s parkováním nechcete dělat vrásky, raději se s autem ani v centru parkovat nesnažte. Ušetříte si tím spoustu problémů. 

Barcelona má výborný systém městské hromadné dopravy a i bez auta se vcelku rychle dostanete tam, kam potřebujete. 

Kromě toho, že občas bývá v Barceloně trochu problém zaparkovat, je třeba si dát pozor na zloděje. Pro ty jsou delšé dobu někde stojící auta s cizí poznávací značkou doslova magnetem a pokud nezaparkujete na některém z bezpečných míst, nemuselo by se vám to vyplatit. 

Obecně se dá říci, že většina velkých placených parkovišť je naprosto bezpečných, jelikož je vždy okolo nějaký hlídač. Vyvarujte se parkování na odlehlých místech, které poskytují zdánlivý klid, ale to je přesně to, co zloději hledají - čím více bude vaše auto na očích ostatních lidí, tím lépe.  

Barcelona má síť městských parkovišť

Míst, kam můžete zaparkovat své auto, je mnoho. Určitě se nezmýlíte, pokud se podíváte na mapu městských parkovišť, která jsou naprosto bezpečná a nic by vám tam hrozit nemělo.

Jestli vám nevadí mít auto trochu méně po ruce, můžete jej zkusit nechat na letišti, tedy cca 20 minut od centra města. Více informací najdete na webu letiště.  

Parkování na autobusovém nádraží Barcelona Bus Estacion de Nord

Spolehlivým tipem, kde se dá zaparkovat, je také barcelonské autobusové nádraží Estacion de Nord, v jehož areálu se nachází rozsáhlý komplex s parkovacími kapacitami pro auta. Ceny za parkování jsou následující: 

 • 2.69 € za hodinu
 • 16.10 € za 24 hodin
 • 75 €  za lístek P8, který umožňuje až 8 dní parkování bez přerušení. Za tuto cenu s autem můžete kdykoliv odjet a vrátit se a své místo budete mít po dobu osmi dní jisté. 

Výše uvedené autobusové nádraží leží nedaleko zastávky metra Arc de Triomf  (červená linka, L1) či Marina (červená linka, L1) na křižovatce ulic Carrer de Napols a Av de Vilanova.

Ceny za parkování na ostatních parkovištích jsou srovnatelné s těmi uvedenými výše. 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
 • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
 • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
 • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
 • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.