Aktuálně: Jaké jsou podmínky pro cestování do a z Barcelony?

Průvodce počasím a teplotami v Barceloně

Barcelona leží při pobřeží Středozemního moře a tak také počasí zde je typicky středomořské. Léto (červen-září) se vyznačuje vysokými teplotami okolo 30°C, samozřejmě záleží na konkrétním počasí v danou dobu. Prší však málokdy. V pobřežních oblastech (Barcelona, Costa Brava) bývají horké letní dny snesitelnější než dále ve vnitrozemí Španělska a to díky přítomnosti moře. Zimy jsou na počasí spíše mírné.

Aktuální počasí v Barceloně

Pokud vás zajímá aktuální počasí v Barceloně, jste na tom správném místě.

 

Dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní dopředu je dostupná např. na webu Weather.com. Jelikož je počasí v Barceloně poměrně stabilní, dá se na předpověď docela spolehnout. 

Průměrné teploty v Barceloně během roku

Na stránce níže najdete informace o průměrných teplotách v Barceloně tak, jak byly zaznamenány během jednoho roku. Počasí v Barceloně a obecně v celém Španělsku je hodně stabilní, proto se nemusíte bát, že by vás něco překvapilo.  

Měsíc Průměrná teplota
Leden 10 °C
Únor 13 °C
Březen 13 °C
Duben 16 °C
Květen 18 °C
Červen 21 °C
Červenec 25 °C
Srpen 29 °C
Září 22 °C
Říjen 18 °C
Listopad 16 °C
Prosinec 12 °C

 

Minimální a maximální teploty

Graf níže ilustruje vývoj minimální a maximální teploty pro jednotlivé měsíce v roce 2016 - dá vám to informaci o tom, jaké počasí vás v jednotlivé měsíce v roce čeká. 

Nejlepší období pro návštěvu Barcelony?

Jak můžete vidět z tabulky průměrných teplot výše, počasí v Barceloně je příjemné po celý rok. Každopádně pokud chcete zažít pořádné sluníčko a mít jistotu, že nespadne mnoho kapek, navštivte Barcelonu mezi květnem a červencem. V této době narazíte v Barceloně na to nejlepší turistické počasí, které přeje koupání v moři a návštěvám místních pláží

Srpen je z hlediska počasí ve Španělsku velmi horkým měsícem a raději se mu vyhněte nebo si obstarejte ubytování s dobrou klimatizací. Naproti tomu v září jsou teploty mnohem příznivější a počasí pro turisty lepší.

Pro mě osobně jsou z hlediska počasí nejlepší měsíce v Barceloně březen, duben nebo třeba květen–ve městě začíná být relativně teplo a především tam není mnoho turistů. 

Konec roku, to jsou chladnější měsíce

Počasí v Barceloně, potažmo v celém Španělsku je od října do listopadu poněkud chladnější a teplota začíná pomalu klesat (z průměru 21 stupňů na 15 stupňů). V této době nebude každý den svítit sluníčko a občas se může objevit i drobný deštík. Pokud se do Barcelony chystáte na vánoce a přes Silvestr, mějte na paměti, že prosinec a leden nejsou zrovna teplé měsíce, proto se vyplatí do kufru přibalit pořádný svetr a kabát. 

Zima v Barceloně

Zima v Barceloně trvá od listopadu do února. I když v porovnání se zimou v Česku se ta zdejší španělská nedá moc srovnávat. Teplota v zimě se pohybuje okolo 12 stupňů, slunce příliš nesvítí a povětšinou fouká vítr. Nicméně již v průběhu února se můžete v Barceloně slušně ohřát, zvláště pokud jste promrzlí kvůli počasí tady v ČR.

Časté dotazy: 

Kdy je nejlepší se vypravit do Barcelony?
Pokud si chcete pořádně užít město v celé jeho kráse, tak mimo hlavní turistickou sezónu. Osobně mám nejraději konec zimy a začátek jara (březen - květen) nebo podzim (září - listopad). Hlavní důvod je  ten, že se vyhnete hlavnímu náporu turistů a počasí je snesitelné. 

Jaká je teplota moře v Barceloně?
Vše závisí na tom, v jakou roční dobu se do města vypravíte. Obecně moře nemá příliš stabilní teplotu, takže například v březnu nečekejte více než 12-14 stupňů, ale zase třeba v srpnu se během nejteplejších dnů můžete těšit na 25-29 stupňů. Vzhledem k tomu, že v Barceloně najdete spoustu pláží, někteří nedočkavci jsou schopni se koupat už na přelomu dubna / května, kdy se teploty mnohdy stěží dostanou nad 20 stupňů. 

Má smysl jezdit do Barcelony na vánoce nebo přes silvestr? 
Památky jsou v prosinci  a na přelomu roku otevřeny "normálně", s výjimkou Štedrého dne, Božího hodu a Silvestra, kdy je otevírací doba zkrácená nebo je zavřeno úplně (koukněte kdyžtak na web konkrétních památek).

Je v Barceloně v zimě sníh? 
Ne! Vzhledem k tomu, že město je omýváno mořem, tak sníh přímo v Barceloně najdete pouze výjimečně. Zimy tu jsou na suchu. 

Vyrazit do Barcelony v prosinci nebo lednu?
Záleží, co přesně hledáte - v prosinci bývá víc lidí a je možné užít atmosféru adventu, v lednu je to víc klidnější. Teploty jsou oba měsíce podobné a pohybují se okolo 10 stupňů.

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
  • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
  • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
  • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.