Barcelonské svátky, oslavy a festivaly

Španělé jsou národem velmi dbajícím na své tradice a Katalánci v tomto nejsou výjimkou. Vydáte-li se do Barcelony v letních měsících, určitě si nenechte ujít „Noc ohně“ (la Nit del Foc) pořádanou každoročně 23. června, kdy celé město rozzáří ohňostroje, vatry na plážích, bubny a všeobecné veselí.

V červenci si můžete užít Festival del Grec, který představuje největší letní festival v okolí. Součástí jsou divadelní představení, taneční vystoupení a hudební večery. Festival se odehrává v Théâtre Grec na kopci Montjuic. Srpen v Barceloně je ve znamení lidových tanců, koncertů a veselic ve čtvrti Gràcia. V týdnu od 24. září začíná oblíbená Festa de la Mercè, oslava svatého patrona Barcelony. Městem putují pestrobarevné průvody obrů, masek obřích hlav, draků šlehajících oheň a tanečníků tradičního katalánského tance sardanas.

Budete-li objevovat krásy Barcelony v dubnu, můžete se nechat strhnout koncerty staré hudby v  Barri Gòtic, flamencem, jazzovou hudbou či kytarovými sólovkami. Datum 23. dubna znamená pro Katalánce další důvod k oslavám. Jedná se o Festa de Sant Jordi, svátek svatého patrona Katalánska, který je považován jako jakýsi den zamilovaných. V tento svátek si nenechte ujít procházku po La Rambla, kde se objevuje mnohem víc stánků a obchodníků než v obvyklé dny.

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.