Jak probíhá půjčení auta ve Španělsku?

Co si budeme povídat, Barcelona je krásná, ale pokud se do Španělska chystáte na delší dobu, určitě se budete chtít podívat i za hranice města. K tomu je ideální auto, zvláště pokud vás cestuje více a o cenu půjčovného se můžete podělit. 

Z osobní zkušenosti můžu auto doporučit, pokud do Španělska cestujete na dobu delší než 10 dní. Za tu dobu stihnete autem projet podstatnou část této země, poznat místní kulturu, lidi a hlavně památky, kterých má tento stát bezpočet. 

Moje zkušenost se zapůjčením auta

Při mojí první cestě do Španělska jsme si s partou dalších 3 lidí půjčili auto v přímořském letovisku Calella a potom pokračovali na spanilou jízdu do Barcelony, projeli Lleidu, Zaragozu, Madrid, Valencii a zpět po pobřeží směrem k původnímu místu zápůjčky.

Naším společníkem se na této cestě stal nevzhledně vypadající, ale o to spolehlivější Fiat Panda v modré barvě. Zpočátku jsme měli trochu problém, jak nacpat do poměrně malého kufru bagáž pro 4 lidi, ale postupem času jsme si na to zvykli a našli svůj systém :). 

Půjčené auto Fiat Panda

Dnes už si přesně nepamatuji, jakou půjčovnu jsme si tenkrát vybrali (bude to už asi 10 let), ale měli férové podmínky, cena nebyla zlá a byla možnost auto vrátit v jiném městě, než jsme si ho zapůjčili, takže jsme si nakonec plácli. Matně si vybavuji, že jsme výběrem auta a půjčovny strávili asi půl dne, kdy jsme obcházeli všechny firmy a zjišťovali podmínky a ceny a to, jestli nám jsou schopni auto půjčit, když ani jednomu z nás tenkrát nebylo 25 let (viz dále). Když na to koukám zpětně, dnes bych si auto nepůjčil jinak než online, např. přes RentalCars - dopředu vidím cenu, podmínky, nemusím se s nikým domlouvat, prostě jen přijdu a odjedu.

Samozřejmě nejlepší na tom je, že spolu s autem získáte svobodu a nemusíte se na nic vázat. Pokud se vám někde líbí, zůstanete tam déle, pokud to někde za moc nestojí, jedete dál. Náš tehdejší výlet byl značně lowcostový, takže jsme kempovali, kde se dalo, jak ilustruje následující fotka. 

Trip po Španělsku s půjčeným autem

Jak najít vhodné auto na cestu?

V dnešní době existuje celá řada portálů, kde můžete najít auto ještě před cestou do Španělska a ničím se nestresovat. Osobně rád využívám RentalCars.com, což je stránka podobná např. Booking.com s tím rozdílem, že neagreguje ubytovací zařízení, ale naopak půjčovny. Po zadání několika údajů jako je datum nebo místo zápůjčky se můžete podívat na desítky nabídek od renomovaných půjčoven jako je Hertz, Avis, Budget nebo Europcar. V závislosti na ceně a místě půjčení se můžete v přepočtu dostat na pěkných 500 Kč za den půjčení. Samotné výsledky přitom vidíte hezky na mapě a můžete si vybrat to, co vám vyhovuje. 

Ukázka server Rentalcars.com

Ve Španělsku stejně jako v jiných zahraničních půjčovnách doporučuji auto půjčit na někoho staršího 25 let. Proč? Protože pokud byste tak neudělali, platili byste vyšší poplatky za pojištění – provozovatelé půjčoven se domnívají, že starší řidiči mají více zkušeností a jsou tak méně náchylní k případným nehodám. 

Jinak samotné zapůjčení auto není nijak složité a je to vlastně podobné jako u nás – vůz si vyzvednete v domluvenou dobu na sjednaném místě, podepíšete smlouvu a hurá na cestu! Jakmile se nachýlí konec vaší cesty, zase auto s plnou nádrží (tj. tak, jak byste ho měli dostat) vrátíte do půjčovny.

Nezapomeňte: Budete využívat dálnice? Musíte zaplatit mýto. Více informací v článku o dálnicích ve Španělsku.

Kde auto zapůjčit?

Pokud vám jde o nejlepší cenu, půjčete si auto již na letišti. Velká konkurence tu firmy tlačí k tomu, aby bojovaly cenou, takže z mé zkušenosti vyplývá, že pokud auto půjčíte hned po příletu a nikoliv v centru, vyjde vás to levněji. Samozřejmě záleží také na vašem programu a pokud máte v plánu návštěvu centra a až poté se chcete vydat do vnitrozemí, vydejte se do města hromadnou dopravou a až následně si auto půjčte. Cestovat do centra autem z letiště s tím, že ho využijete třeba až za dva dny nemá moc smysl. Navíc s parkováním v Barceloně to není úplně nejlepší

Vyzkoušejte: Srovnavač cen za půjčovné na RentalCars.com

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články