Návštěva města Sitges – vše, co musíte vědět (2023)

Sitges je malé město v Katalánsku, Španělsko, situované asi 30 km jihozápadně od Barcelony. Je to oblíbené turistické město, které je známé svými krásnými plážemi a živými nočními kluby. Jako turista, který sem směřuje na dovolenou, můžete navštívit některé z nejznámějších pamětihodností tohoto města, jako je například kostel Sant Bartomeu i Santa Tecla, muzeum Cau Ferrat nebo palác Maricel.

Památky a atrakce, které v Sitges nesmíte minout

 • Kostel Sant Bartomeu i Santa Tecla,
  Navštívit tento kostel by měla být povinnost pro každého, kdo se nachází v Sitges – jde o unikátní a krásnou stavbu plnou historie, která patří k těm nejstarším ve městě. Interiér kostela je zdobený freskami a sochami zobrazující nejrůznější biblické výjevy a postavy. Stavba je postavena v kombinaci románského a gotického stylu. Všichni návštěvníci mohou obdivovat jeho architekturu a užít si krásu a klid vnitřního prostoru. Kostel je otevřený pro veřejnost zdarma. 
 • Palác Maricel, který se nachází na kopci nad městem a jehož exteriér i interiér jsou zdobené dekoracemi a ozdobami z různých historických období. Palác je také domovem muzea Cau Ferrat slavného katalánského umělce a jednoho z hlavních představitelů modernismu, Santiago Rusiñola. V muzeu jsou k vidění jeho umělecká díla, knihy a dokumenty, zachycují jeho život a dílo
 • Slavné festivaly, jako je například Sitges Film Festival nebo tradiční karneval. Ten patří mezi nejvýznamnější na světš, trvá týden a zahrnuje řadu zábavných aktivit, jako jsou maškarní průvody, taneční vystoupení, pouliční divadla, koncerty, představení a další. V roce 2023 se karneval pořádá v termínu 15. – 22. února. 

Kromě památek ve městě Sitges najdete také například krásné parky nebo zahrady, které jsou ideální pro odpočinek a relaxaci.

Vedle nich můžete zažít krásnou procházku po městských uličkách a navštívit některý z místních trhů, kde můžete ochutnat místní speciality, jako jsou například paella nebo tapas. Ty si můžete dát třeba v baru El Cable, který ve městě patří k těm nejvyhlášenějším – na zdejší patatas bravas se sem sjíždějí lidé z celého okolí :-)

Bohatý noční život nejenom pro mladé

V Sitges je také poměrně široká nabídka nočních klubů a barů. Oblíbený je Pacha Sitges, L'Atlantida, La Terraza nebo  La Fabrica. Tyto kluby nabízejí širokou škálu hudby, od elektronické po latinskoamerickou, a také bazény, terasy s výhledem na město a živý DJ program. Navštívit můžete také některý z místních barů, kde si můžete dát drink a zažít přátelskou atmosféru města. Nejživější je zdejší noční život tradičně v sezóně a mimo ni budete mít problém najít něco otevřeného, především pak v pracovním týdnu... 

Užijte si adrenalin na vodě

Sitges také nabízí širokou škálu možností pro návštěvníky, kteří se chtějí věnovat vodním sportům: můžete si vybrat některou z mnoha aktivit, jako je surfování, kiteboarding, jízda na prkně, plachtění nebo šnorchlování.

Tyto aktivity jsou dostupné na mnoha plážích ve městě a můžete si je objednat u místních škol a společností, které se těmito aktivitami zabývají. Kromě toho můžete navštívit některé z místních plážových barů a klubů, kde si můžete dát drink a užít si atmosféru města.

Jaké je během roku v Sitges počasí a kdy je nejlepší se sem vypravit? 

Sitges má typické středomořské klima s teplými léty a mírnými zimami. V létě se teploty pohybují kolem 30 stupňů Celsia a v zimě kolem 10 stupňů. 

Nejlepším obdobím pro návštěvu města Sitges ve Španělsku je období od dubna do října, kdy je zde nejhezčí počasí a nejvíce turistů. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy teploty dosahují až 30 stupňů Celsia, takže je to ideální období pro plážovou dovolenou.

V těchto měsících je také nejvíce aktivit a festivalů ve městě, takže návštěvníci mohou zažít místní kulturu a užít si zábavu a zážitky. 

Ideální dovolená v Sitges – kde se ubytovat? 

Co se týče ubytování, Sitges nabízí širokou škálu možností, od levných hostelů až po luxusní hotely. Ceny se liší podle sezóny a typu ubytování. Můžete si vybrat z řady hotelů a hostelů, které nabízejí různé druhy pokojů a služeb. Některé z nejpopulárnějších hotelů ve městě jsou:

 • Hotel Terramar
 • Hotel San Sebastian
 • Hotel Los Girasoles
 • Hotel Calipolis

Tyto hotely se nacházejí přímo u pláže a nabízejí výhled na moře. K dispozici jsou pokoje s vlastním sociálním zařízením, klimatizací, minibarem a Wi-Fi připojením. Některé z nich také nabízejí bazény, fitness centra, spa služby a restaurace. Ubytování v těchto hotelech je dostupné za různé ceny, takže si můžete vybrat tu nejlepší možnost pro vaše potřeby a rozpočet.

Jak se dostat do Sitges z Barcelony? 

Sitges je coby město na pobřeží dobře dostupné vlakem. V Barceloně stačí naskočit na linku R2 Sud, která vás za cca 40 minut doveze do centra města. 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.