Fandíte fotbalu? Pak nesmíte minout Spotify Camp Nou, fotbalovou svatyni klubu FC Barcelona

Fotbalovým fanouškům klub FC Barcelona netřeba dlouze představovat. Kopaná se v hlavním městě Katalánska těší velké obliby a jakmile má jejich milovaná Barça nějaký zápas, všichni obyvatelé Barcelony fotbalem doslova žijí. Aby taky ne, když místní FC Barcelona patří mezi nejslavnější týmy světa a jejich svatostánek zvaný Spotify Camp Nou jezdí obdivovat fanoušci z mnoha jiných zemí. Ono se není moc čemu divit – jde o stadion s největší kapacitou míst v Evropě, protože se sem vejde bezmála 100 000 diváků! 

Pozor: Od června 2023 začala dlouho plánovaná přestavba stadionu Spotify Camp Nou. Celá rekonstrukce bude probíhat několik let a po tu dobu se – logicky – na stadionu nebudou odehrávat žádné zápasy ani prohlídky. Přímo na stadion se tedy nepodíváte – maximálně se můžete kouknout, jak probíhá jeho demolice a následná přestavba. Pokud byste však chtěli do muzea, nemusíte smutnit – po dobu přestavby je přesunuté do jedné z hal vedle stadionu, takže tenhle zážitek vám neunikne. 

Co v tomto článku najdete? 

Stadion Camp Nou v BarceloněFotbalový stadion Spotify Camp Nou v den zápasu

El Clásico, nejprestižnější fotbalové utkání mezi FC Barcelona a Real Madrid

Klub FC Barcelona má jednoho úhlavního konkurenta – tím je mančaft mužstva Real Madrid. No a španělští fotbaloví fanoušci většinou fandí jednomu z těchto dvou velkých týmů. 

Zápas klubů FC Barcelona a Realu Madrid je většinou událostí fotbalové sezóny. El Clásico, jak se tohle vypjaté klání nazývá, je něco, co by měl každý fotbalový fanda vidět alespoň jednou za život. 

A pokud účast na zápase spojíte s návštěvou místního stadionu, budete mít zážitek, který vám bude každý druhý fotbalový fanoušek závidět. 

A vlastně nemusí jít vyloženě jen o derby El Clásico: pokud budete v Barceloně v době, kdy se hraje nejvyšší španělská soutěž (tzv. La Liga, Primera División), rozhodně neváhejte, zakupte lístky a užijete si neobyčejnou podívanou a strhující atmosféru některého z ligových zápasů na vlastní kůži. Z pragmatického hlediska však doporučuji fandit domácím.

VIDEO: Návštěva stadionu Spotify Camp Nou v den zápasu

Pokud sníte o návštěvě Camp Nou a nechce se vám čekat, až se tam někdy v budoucnu podíváte, moc vám doporučuju tohle povedené video. Díky němu budete moci zažít stadion – skoro na vlastní kůži – v den zápasu! 

Zažijte fotbalový zápas v Barceloně na vlastní kůži!

Nemá smysl dvakrát zmiňovat, že Španělé fotbal milují a snad každý malý kluk sní o tom, že jednou to bude on, kdo půjde ve šlépějích slavného Messiho. 

Všichni, kdo byli v Barceloně během evropského či světového mistrovství ve fotbale, by mohli vyprávět: při výhře domácích zažijete rušnou noc plnou neutuchající radosti fanoušků, zpěvu (resp. hulákání), kolektivního troubení klaksony aut v ulicích (kam vyjede snad každý Katalánec vlastnící tento dopravní prostředek) a obecně oslav spojených a všeobecným veselím. 

Foto z fotbalového zápasu FC Barcelona na stadionu Camp NouFotbalový zápas FC Barcelona vs. Valencia CF na stadionu Spotify Camp Nou

A je fakt těžké se těmito veslými davy nenechat strhnout, nepřidat se a nesdílet radost s ostatními. A to i když fotbalu zrovna neholdujete. Vůně vítězství je fakt nakažlivá! 

Krátký výlet do historie Camp Nou, slavného stadionu FC Barcelona

Známý fotbalový stadion mužstva FC Barcelona se nazývá Spotify Camp Nou (nebo též Nou Camp) a najdete jej ve vysokoškolské oblasti jménem Zona Universitária

Víte, že aktuálním sponzorem španělské fotbalové Barçy je od března 2022 švédský hudební gigant Spotify? Proto stadion a veškeré na něj navázané aktivity nesou název Spotify Camp Nou.

Historie stadionu Camp Nou sahá až do roku 1954, kdy započala jeho stavba po tom, co stávající barcelonský stadion Les Corts přestával kapacitně i technologicky dostačovat. Na položení základního kamene jeho nástupce se prý přišlo podívat přes 60 tisíc lidí, mezi nimiž nechyběla barcelonská politická smetánka nebo místní arcibiskup Gregorio Modrego.

Ačkoliv se původní rozpočet na stavbu přesáhl asi 5krát, vše bylo dokončeno během tří let a slavnostní otevření stadionu Camp Nou proběhlo 24. září 1957. 

V následujících desetiletích klub do stadionu pravidelně investoval, opravoval, modernizoval, přidával (a pak zase odebíral) tribuny a místa, prostě vylepšoval co se dalo. Tím jsme se dostali do současnosti a Camp Nou vypadá, jak vypadá...

A vlastně tato podoba není zdaleka konečná. V budoucnu totiž Camp Nou čekají fakt velké změny! 

Co přinese projekt Espai Barça?

Už v roce 2014 si členové klubu odhlasovali nový ambiciózní projekt jménem Espai Barça (web), který má zdejší věhlasný klub připravit lépe na budoucnost, sportovcům nabídnout lepší zázemí a fanouškům ještě lepší zážitky. Jak je v Barceloně již zvykem (viz třeba Sagrada Familia), některé stavby se neskutečně dlouho vlečou a nejinak je tomu i s Espai Barça. 

Nová vize stadionu FC Barcelona – Espai Barca
Takto bude vypadat nový stadion Espai Barça a jeho nejbližší okolí

Hlavním cílem projektu je vybudovat na místě Camp Nou největší sportovně-inovační hub a také modernizovat všechny ostatní stadiony a budovy, které klub vlastní.

Bohužel vlivem špatného finančního managementu, koronaviru a dalších nepříznivých událostí věci nejdou moc podle původního plánu a např. modernizace stadionu Camp Nou je hotova pouze z cca 5 %. Z původních představ se trochu slevilo a v budoucnu bychom se tak měli dočkat především nových tribun a zastřešení, které má nabídnout speciální VIP místa nebo třeba prostor pro fotovoltaické panely. Přímo v prostředí stadionu bude vybudován Campus Barça coby speciální místo pro setkávání fanoušků, sportování nebo pořádání různých akcí.

Vstup do nového stadiionu Espai BarçaVstup do nového stadionu FC Barcelona

Poslední termín dokončení celého projektu je naplánován na rork 2027. No uvidíme...

Prohlídka muzea FC Barcelona – kolik dáte za vstupenky? 

Pokud se chcete podívat na stadion Camp Nou a do přilehlého muzea mančaftu FC Barcelona, budete si muset připravit minimálně €28. Za tuto cenu se totiž prodává základní vstupenka (příp. flexi varianta s otevřeným datem návštěvy) pro návštěvu stadionu.

Návštěva muzea FC Barcelona – Barca Immersive Tour

V ceně základní vstupenky je: 

 • návštěva muzea – prohlédnete si výstavu, trofeje, multimediální část a speciální část věnované Messimu a seznámíte se s historií klubu
 • návštěva hřiště – podíváte se na hrací plochu, tribunu, do čekacího tunelu hráčů, šatny hostů nebo třeba do tiskového střediska
 • fotka z vaší návštěvy stadionu – uchováte si tak památku na toto místo

Pokud fotbalový klub FC Barcelona opravdu milujete, doporučuju se podívat po nějaké z vyšších variant vstupenek, které vám tento slavný klub ještě lépe přiblíží formou audioprůvodců, virtuální reality anebo třeba přístupu do VIP oblastí, kam se běžný návštěvník jen tak nedostane.

Návštěva muzea FC Barcelona – Barca Immersive Tour

Pozor, jak jsme zmiňoval na začátku článku, prohlídka stadionu Spotify Camp Nou od poloviny roku 2023 kvůli přestavbám není možná. K dispozici je pouze muzeum klubu FC Barcelona. 

Stadium Tour Plus & Sport

Camp Nou - vstupenka Tour Plus & SportVstupenka Stadium Tour Plus & Sport za €37 má vše, co má standardní lístek, a navíc možnost kopat penalty na robotického brankáče (tzv. Robokeeper). Pokud dáte gól, můžete vyhrát nějakou z hezkých z cen :-) 

Ceny

 • Běžný vstup: €28,00
 • Děti 4–10 let, starší 70 let: €21,00
 • Děti do 3 let: zdarma

Stadium Tour Plus & 360

Camp Nou - vstupenka Tour Plus & 360Vstupenka Stadium Tour Plus & 360 za €37 má taky vše, co má standardní lístek, a navíc speciální zážitek ve virtuální realitě, kde se můžete potkat s hráči a na vlastní kůži se podívat do budoucnosti týmu FC Barcelona...

Ceny vstupenky

 • Běžný vstup: €37,00
 • Děti 4–10 let, starší 70 let: €30,00
 • Děti do 3 let: zdarma

Stadium Tour Plus & All Inclusive

Camp Nou - vstupenka Tour Plus & All InclusiveVstupenka Stadium Tour Plus & All Inclusive za €59 nabízí nejlepší poměr ceny a výkonu pro ty nejoddanější fanoušky týmu. Obsahuje vše výše uvedené a k tomu klubové tričko s vaším jménem, oběd v jedné z klubových restaurací a volňásek na vybrané sportovní utkání. 

Ceny vstupenky

 • Běžný vstup: €59,00
 • Děti 4–10 let, starší 70 let: €52,00
 • Děti do 3 let: zdarma

Players Experience Tour

Camp Nou - vstupenka Players Experience TourBalíček Players Experience Tour za €139 je něco pro ty, co Barçu fakt milují! V rámci vstupenky se dočkáte VIP prohlídky stadionu, kdy se podíváte na všechna výše uvedená místa a taky do jinak nepřístupných místností jako je třeba šatna mužstva (základní balíček má pouze šatnu hostů). Kromě toho získáte profi fotky z návštěvy, možnost fotit na hřiští (a mít tak něco, čím se můžete pochlubit na svých sociálních sítích) nebo třeba památeční klubové tričko na míru. 

Ceny vstupenky

 • Běžný vstup: €139,00
 • Děti 4–10 let, starší 70 let: €92,00
 • Děti do 3 let: €11

Jak vidíte, horní hranice vstupenek je €139, nicméně i mezi tím je spousta dalších balíčků a variant, takže si vybere opravdu každý. Více viz seznam všech vstupenek.

Vstupenky koupíte online i na místě na pokladně. Stejně jako jinde, silně doporučuju online možnost, protože: 

 • Vstupenky budete mít o pár euro levněji
 • Vyhnete se frontám na pokladnách a na vstupu – jdete rovnou dovnitř
 • Dostanete se na stadion FC Barcelona v datum a čas, kdy potřebujete

Navštívíte-li fotbalový stadion Camp Nou a budete-li mít nějaké hezké fotky, neváhejte mi napsat na Instagramu, rád je přesdílím ostatním – je tam spousta fanoušků FCB :-)

Vstup do stadionu Camp Nou

Chcete na zápas FC Barcelona? Tady jsou časté otázky spojené s nákupem lístků a návštěvou stadionu Spotify Camp Nou

Kde koupit vstupenky na zápas FC Barcelona?

Vstupenky na zápasy týmu FC Barcelona doporučuji zakoupit přímo na:

 1. oficiálním webu fcbarcelona.com
 2. na pokladnách Spotify Camp Nou přímo na stadionu
 3. v některém z oficiálních týmových obchodů ve městě, tzv. FCBotiga. Tj. např. FCBotiga Megastore nedaleko Camp Nou (ulice Carrer de Mallorca, 406), otevřeno od pondělí do soboty 10:00 – 19:00, v neděli 10.30 – 14.30 (když není zápas), jinak pokud se hraje, otevřeno až do začátku utkání.

Při nákupu lístků na zápas FC Barcelona se raději vyhněte překupnickým firmám nebo agenturám nabízejícím vstupenky. 

Tribuna Gol Nord

Jaké varianty lístků existují? 

Na začátku si musíte vybrat typ balíčku, který chcete. K dispozici jsou 3:

 • Pouze lístek na zápas (=platíte jen lístek)
 • Lístek na zápas plus něco navíc: návštěva stadionu a muzea, dárek a něco malého k jídlu a pití; k ceně lístku bude připočteno cca €35.
 • VIP Premium balíček – ta nejlepší místa pro sledování zápasu (privátní tribuny, skyboxy), přístup do VIP salonků, neomezená konzumace jídla a pití, osobní asistence; cena těchto lístků začíná na cca €250 a končí někde kolem €1 000 za osobu. 

Takže pokud jste v Barceloně, jdete na zápas a současně chcete vidět zdejší muzeum a všechny ty další věci, je výhodnější to spojit do jednoho balíčku a nekupovat to samostatně. 

Kdy je nejlepší čas na nákup lístků na zápas FC Barcelona? 

Jakmile se zahájí prodej, většinou platí, že čím déle budete čekat, tím více lístků bude k dispozici.

Jak je to možné? 

Je to proto, že na začátku jsou místa k dispozici pouze pro členy a předplatitele s pernamentkami a ti – pokud na zápas nepůjdou – své místo můžou přenechat ostatním. 

S výše popsaným systémem je spojena i nemožnost výběru konkrétního místa – někdy budete moci zvolit pouze část tribuny, ve které chcete být. To proto, že klub zatím neví, která konkrétní místa budou k dispozici... 

Lístky na konkrétní místa jsou v prodeji až cca 1-2 týdny (a často až i několik dní) před zápasem. Pokud byste nákup odkládali, teoreticky se může stát, že se lístky vyprodají, ale to se dělo hlavně během koronaviru, kdy byla omezena kapacita stadionu. 

Co mám dělat, když na zápas nejsou žádné volné lístky?

Počkejte, dokud se neuvolní do prodeje. Valná většina lístků se dává k dispozici několik dní před zápasem. Pokud lístky na váš zápas nejsou, prostě buďte trpěliví a sledujte oficiální web, jestli se další vlna lístků neuvolnila. 

Když lístky nejsou k dispozici, je na oficiální webu možnost zanechat emailovou adresu a jakmile se lístky na zápas zase dostanou do prodeje, pošlou vám email. 

Nemusíte se bát, že by na vás lístek nezbyl – díky kapacitě Camp Nou se jen málokdy stane, že by byly lístky vyprodané. (Upřímně tohle může nastat jen pokud je celková kapacita z nějakého důvodu omezena – to se dělo např. v kovidu). 

Kolik stojí lístky na utkání FC Barcelona? 

Cena záleží na místě, které si vyberete. Pokud se budete řídit doporučením a budete koukat na lístky na tribuně Gol Nord, očekávejte cenu za lístka na zápasy La Liga za cca €50 – €100. Lístky na jiné soutěže jako třeba El Clásico neblo Ligy mistrů jsou o něco dražší a pohybují se někde mezi €130 a €150.

Obecně cena lístků na trirbuně Gol Nord vychází fakt dobře: jedná se o nižší průměr. Nejdráže vyjdou místa na tribunách Grandstand a Lateral. Zde za lístky na zápas dáte třeba dvojnásobek cen uvedených výše. 

Jak je to s dětmi, mají nějakou slevu? 

Pokud do Barcelony cestujete s dětmi a rádi byste společně všichni navštívili zápas FC Barcelona, připravte se na to, že budete muset každému dítěti pořídit lístek – neexistuje žádná sleva a všichni (nezávisle na věku) musí mít svůj vlastní lístek. 

Dá se lístek na zápas sehnat se slevou? 

Velmi zřídka. Čas od času bývají nějaké akce jako Black Friday či jiné speciální příležitosti, kdy můžete zakoupit lístek se slevou, případně balíček na více utkání za velmi dobrou cenu. 

Potřebuji na zápas mít vytištěný lístek nebo jej můžu mít v telefonu?

Pokud jste lístek koupili online, můžete na vstupu ukázat jeho digitální verzi, nic tisknout nemusíte. 

Co si můžu vzít s sebou na stadion Camp Nou?

Ačkoliv přímo na stadionu jsou cedule, že dovnitř nesmíte nosit kufry, batohy a dokonce ani ledvinky, v praxi to není tak horké. Menší zavazadla dovnitř v pohodě vezmete, jen čekejte, že ostraha bude jeho obsah při vstupu kontrolovat. 

S sebou si můžete vzít i svačinu nebo něco na pití. Pokud budete dovnitř brát pití, musí to být v nádobě s maximálním objemem 500 ml a nesmí tam být víčko. Skleněné a plechové nádoby jsou zakázané. 

Jaká jsou nejlepší místa pro sledování zápasu FC Barcelona?

Názory na otázku nejlepších míst na zápas FC Barcelona se různí :-) Spousta lidí preferuje první patro hlavní tribuny (Tribuna), protože sedíte přímo za střídačkou hráčů. Nejlepší poměr cena/výkon podle mě nabízí tribuna Gol Nord: tady totiž bývá ten největší kotel. Tohle je ten sektor, kde narazíte na Grada d'Animació, skalní jádro fanoušků, kteří budou po celou dobu zápasu prozpěvovat a mávat vlajkami. Na jejich místa se samozřejmě nedostanete, ale pokud seženete lístky třeba do druhého patra Gol Nord, budete dost blízko, abyste dobře viděli na hrací plochu a současně se neochudili o tu správnou bojovnou atmosféru. 


Mapa stadionu Spotify Camp Nou v Barceloně – klikněte pro zvětšení

Jak se dostat na stadion Camp Nou?

K dopravě ke stadionu doporučuji barcelonské metro L5 (modrá barva), kterým můžete vyrazit z centra a poté vystoupit na stanici Collblanc. Alternativou může být i metro L3 (zelená barva) s výstupními stanicemi Palau Reial, Maria Cristina, nebo Les Cortes. 

Z metra je to na známý fotbalový stadion cca 5–10 minut pěšky a nemůžete jej minout. 

Více o poloze stadionu Camp Nou napoví mapa.

Adresa: Carrer Aristides Maillol, 12
Doprava:

Metro linky L3 do stanice Palau Reial, Maria Cristina nebo Les Cortes.
Metro linky L5 do stanice Badal nebo Collblanc.
Metro linek L9 Sud nebo L10 Sud do stanice Collblanc.

Otevírací doba:

Do muzea a na prohlídku můžete zavítat: 
2. leden – 31. březen: 
– Pondělí – sobota: 10:00 – 18:00
– Neděle 10:00 – 15:00

1. duben – 28. květen 
– Každý den 9:30 – 19:00

Od června 2023 není stadion kvůli rekonstrukci přístupný. Pro nejaktujálnější info doporučuju kouknout na oficiální web.

Vstupenky:

K dispozici několik různých typů vstupů dle toho, co chcete vidět:

Zobrazit všechny varianty vstupenek >>>

Více informací: https://www.fcbarcelona.com/

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články