Turistické karty v Barceloně

Pokud plánujete výlet do Barcelony a nebudete tam mít mnoho času nazbyt, vyplatí se zvážit pořízení některé z tzv. turistických karet.

Díky turistickým kartám uspoříte hlavně peníze a čas – nebudete muset platit za hromadnou dopravu a navíc získáte bezplatný vstup nebo slevu při návštěvě barcelonských muzeí či jiných památek. 

Doporučuji vybranou kartu nakoupit online před cestou, protože díky tomu můžete ušetřit několik euro oproti běžné ceně na místě. Kartu po zakoupení pak vyzvednete v Barceloně na letišti nebo v některém z informačních center Barcelona Turisme nebo v případě Hola Barcelona můžete využít jakýkoliv automat na metru, kam zadáte kód z voucheru, který vám dojde na e-mail (platí pouze v případě nákupu přes web TMB). 

Tabulka níže porovnává jednotlivé druhy 3 hlavních turistických karet, pod tabulkou pak najdete detailní popis jednotlivých variant. 

Turistické karty v Barceloně

Barcelona Card – hlavní městská karta pro turisty

Jestliže budete v Barceloně 3 - 5 dní, rozhodně sáhněte po Barcelona Card. To je hlavní městská karta určená pro turisty, kteří do města zavítají na krátkou dobu.

Výhody Barcelona Card: 

 • veškerá městská hromadná doprava je zdarma – tj. nemusíte vůbec platit za cestování po městě
 • zdarma vstupy do muzeí a na vybrané památky
 • slevy do obchodů a restaurací

Kompletní přehled všech výhod najdete v tomto PDF souboru

Cena třídenní Barcelona Card začíná na €45, pětidenní stojí €60. 

Kartu Barcelona Card nakoupíte online na eshopu Barcelona Turisme >>>

Hola Barcelona – karta na hromadnou dopravu

Pokud nepotřebujete slevy na muzea, památky a jiné pamětihodnosti, ale chcete se jen neomezeně pohybovat po Barceloně, pořiďte si cestovní kartu Hola Barcelona. Tu můžete zakoupit na 2 - 5 dní a díky ní můžete bezplatně využít veškerou hromadnou dopravu ve městě:

Na rozdíl od ostatních karet se platnost Hola Barcelona počítá na hodiny, nikoliv celé dny. V praxi to znamená to, že když si koupíte dvoudenní kartu a poprvé ji použijete např. v úterý v 14:30, bude vám platit až do čtvrtka 14:29. K aktivaci karty dojde, když ji poprvé vložíte do turniketu či jiného označovače. Ostatní karty mají jeden den podle toho, jak je to v kalendáři (tj. platí od půlnoci do 23:59). 

Pozor, Hola Barcelona neplatí na noční spoje (od 23:00 do 5:00). 

Cena dvoudenní karty Hola Barcelona začíná na €15,20, pětidenní stojí €35,40. 

Cestovní kartu Hola Barcelona nakoupíte online na eshopu Barcelona Turisme >>>

Bus Turistic – karta na turistický autobus

Poslední možností je zakoupení karty na tzv. Bus Turistic, což jsou speciální turistické autobusy křižující město od památky k památce. To se hodí ve chvíli, když máte na prohlídku města opravdu málo času a potřebujete se přesouvat maximálně efektivně.

Turistické autobusy však nejsou součástí systému městské hromadné dopravy, takže minimálně pro cestu z letiště do centra a zpět musíte nějakou další jízdenku na hromadnou dopravu pořídit.

Turistické autobusy v barceloně jezdí 3 trasy, které zahrnují nejslavnější památky jako je např. Sagrada Família, Park Güell, La Pedrera, Camp Nou, Las Rambla nebo třeba Montjuïc. Výhodou samozřejmě je, že zastávky jsou vždycky pár kroků od daného místa, takže nemarníte čas přesuny. Více o turistických autobusech najdete v článku věnovaném pohybu po městě, kde jsou do detailu popsány jednotlivé trasy autobusů. 

Součástí jízdenky na Bus Turistic je i audio průvodce v jednom z 16 jazyků (čeština bohužel chybí), brožura se slevami ve výši €200 (seznam míst) a bezplatná WiFi všude na palubě autobusu. 

Zakoupit můžete buď jednodenní (€29) nebo dvoudenní jízdenku (€39). 

Kartu na Bus Turistic nakoupíte online na eshopu Barcelona Turisme >>>

Další karty pro milovníky umění nebo lovce zážitků

Pro svůj pobyt v Barceloně můžete pořídit i další turistické karty. Ty nejsou zaměřeny čistě jen na dopravu po městě, ale můžete díky nim získat volné vstupy do nejrůznějších muzeí nebo zadarmo vyzkoušet nějaké lokální zážitky. 

Articket pro milovníky umění

Jak jméno napovídá, tato karta je cílena na všechny, kdo mají rádi umění. Za jednu cenu získáte vstup hned do 6 skvělých muzeí a galerií. Když si Articket za €35 pořídíte, můžete navštívit bez dalších poplatků jedno z těchto míst:

Pokud byste chtěli jít do dvou nebo do tří těchto muzeí, už pak se vám Articket vyplatí. V celkovém součtu ušetříte až 50 % toho, co byste platili, kdybyste lístky kupovali samostatně

Articket platí jeden rok. Další benefitem je to, že do muzeí můžete na jednu kartu vzít bezplatně 1 dalšího člověka mladšího 16 let, což je super, pokud jste v Barceloně s dětmi.

Zakoupit kartu Articket na eshopu Barcelona Turisme >>>

Arqueoticket pro fandy archeologie

Zatímco Articket míří na milovníky umění, Arqueoticket se snaží oslovit fanoušky archeologie a historie. V rámci jednoho pasu získáte přístup do těchto muzeí: 

 • Museu d'Arqueologia de Catalunya (Katalánské muzeum archeologie)
 • Museu Egipci de Barcelona (Egyptské muzeum v Barceloně)
 • MUHBA-Museu d'Història de Barcelona (Muzeum historie v Barceloně)
 • Born Centre de Cultura i Memòria. (Centrum kultury a vzpomínek)

Více informací najdete na webu jednotlivých muzeí. Sám jsem to ještě nevyzkoušel, takže se nemůžu podělit o zkušenosti. 

Zakoupit kartu Arqueoticket na eshopu Barcelona Turisme >>>

Barcelona Nightcard pro pařiče a noční ptáky

Pokud byste rádi pořádně poznali barcelonský noční život a tamější kluby, neměli byste minout kartu nazvanou Barcelona Nightcard. Díky ní můžete bezplatně jít do kteréhokoliv z klubů níže: 

 • Aire, Arena Sala Classic, Arena Sala Madre, Bikini Barcelona, Boulevard Culture Club, Catwalk, City Hall Dance Club Concept, Club Costa Breve, Hyde Club, La Terrazza, Les Enfants, Luz de Gas, Macarena Music Club, Mirablau Barcelona, Moog, Oak Club Barcelona, Opium Barcelona, Otto Zutz Club, Pacha Barcelona, Pacha Sitges, The Bunker, Sala B, Sala Tango, Slow Club, Small's Barcelona, Soho the Club, Sutton Club, Shôko Restaurant Lounge Club and Up&Down/Lover Barcelona.

V seznamu nechybí ani vyhledávané a oblíbené kluby jako Oak, Opium nebo Shoko

Karta se dá koupit na 2 nebo 7 dní, cena začíná na €9.50. 

Zakoupit Barcelona Nightcard na eshopu Barcelona Turisme >>>

iVenture Card pro milovníky zážitků

To nejlepší na konec - pokud nemáte hluboko do kapsy a chcete si dopřát nějaké lokální zážitky, chutě nebo památky, musíte si pořídit iVenture kartu. Její premisa je jednoduchá - zaplatíte jednu částku a poté si z bohatého seznamu můžete vybrat 3 (cena €85), 5 (cena €135) nebo neomezeně (€255) zážitků. 

Ukázka ze seznamu zážitků s iVenture karty:

 • komentovaná návštěva Girony a míst, kde se natáčela Hra o trůny
 • výlet na Montserrat
 • vyhlídková plavba po moři
 • diamantové menu v barcelonském Hard Rock Café
 • návštěva Španělské vesnice s přeskočením front
 • návštěva místního akvária
 • taneční show a pití v Palacio del Flamenco
 • A mnohé další...

V ceně každé iVenture karty je také bezplatný průvodce po Barceloně (kniha), čepované pivo z místního pivovaru Fàbrica Moritz, sklenička cavy na La Rambla View Point (tj. vyhlídka z Kolumbovy sochy La Rambla) a volný vstup a drink do barcelonského casina. 

Zakoupit iVenture card na eshopu Barcelona Turisme >>>

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Denně dávám aspoň 2 příspěvky o Barceloně. Buďte u toho dřív než ostatní!
 • Turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Ubytování přes AirBNB - když nechcete standardní ubytování v hotelu, ale chcete autentičtější zážitek. Osobně tohle preferuji, přečtěte moje zkušenosti. Registrací přes uvedený odkaz získáte 725 Kč na svou první cestu.
 • Ubytování přes Booking.com - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až během pobytu.
 • Letenky do Barcelony - co víc dodávat? U Pelikána srovnáte na jednom místě různé aerolinky a najdete nejlepší cenu.
 • Cestovní pojištění - jeden nikdy neví, co se po cestě může přihodit. Tady sjednáte pojištění online a ihned.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.