Turistické karty v Barceloně – která karta je nejlepší pro rok 2023?

Pokud plánujete výlet do Barcelony a nebudete tam mít mnoho času nazbyt, vyplatí se zvážit pořízení některé z tzv. turistických karet.

Díky turistickým kartám uspoříte hlavně peníze a čas – nebudete muset platit za hromadnou dopravu a navíc získáte bezplatný vstup nebo slevu při návštěvě barcelonských muzeí či jiných památek. 

Doporučuji vybranou kartu nakoupit online před cestou, protože díky tomu můžete ušetřit několik euro oproti běžné ceně na místě.

Karty po zakoupení pak vyzvednete při příletu v Barceloně na letišti nebo v některém z informačních center Barcelona Turisme. Případně v případě karet Go City budete mít po zaplacení kartu rovnou v mobilu bez nutnosti někam chodit a něco vyzvedávat.

Jaké jsou hlavní turistické karty dostupné ve městě? 

Takže jakou kartu si mám vybrat?

Chápu, že na první pohled vám z těch všech karet může trochu jít hlava kolem a budete mít problem vybrat tu nejlepší turistickou kartu, která bude vyhovovat přesně vašim potřebám. Proto vám zkusím trochu poradit a popíšu vám, jak to vidím já.

 1. Pokud máte fakt hodně omezený rozpočet a hluboko do kapsy, sáhněte po kartě Hola Barcelona. Ta vám na zvolený počet dní nabídne neomezenou dopravu po městě a vy tak nebudete muset řešit žádné lístky nebo jízdenky
 2. Pokud máte naopak omezený čas na prohlídku města, doporučuju zakoupit kartu na Bus Turistic. Tohle se hodí typicky pro někoho, kdo tu je 1–2 dny a chce toho vidět co nejvíc v co nejkratším možném čase. 
 3. Pokud máte na poznávání města dost času a nemáte v plánu úplně nízkonákladový výlet, koukněte na karty Barcelona Card, příp. Family variantu – ta je super, když do města cestujete s rodinou a dětmi (více o cestování s dětmi do Barcelony). Tyhle karty v sobě zahrnují kromě bezplatné dopravy po městě také vstupy na vybrané památky a atrakce nebo zajímavé slevy. Pro drtivou většinu lidí má tahle karta podle mě nejlepší poměr cena/výkon.
 4. Nechcete-li se omezovat a chcete-li vidět to nejlepší ve městě, sáhněte po kartách od Go City. Fakt – pořídíte-li si např. all inclusive kartu, můžete v rámci ní navštívit zcela neomezeně několik desítek těch nejlepších atrakcí včetně Sagrada Familia, Casa Batlló, park Güell, Camp Nou a spousty dalších. A pro pohyb mezi památkami můžete využít turistický autobus, který je taky v ceně. 

Doufám, že vám to alespoň trochu pomohlo si ujasnit, jakou kartu pořídit. Ono je totiž poměrně zrádné radit takhle na dálku, když nevím, jak dlouho se ve městě zdržíte, co máte rádi, co chcete dělat, kde budete bydlet a tak podobně...  

Porovnání turistických karet v Barceloně

Tabulka níže porovnává jednotlivé druhy hlavních turistických karet, pod tabulkou pak najdete detailní popis jednotlivých variant. 

Výhody pro vás Barcelona Card Barcelona Card Family Go City All Inclusive Go City Explorer Hola Barcelona Bus Turistic
Neomezené využítí MHD (metro, autobusy, vlaky, zubačka,...)
Bezplatné vstupy do muzeí, na památky a atrakce
Nečekejte a předběhněte frontu – v muzeích a památkách jdete rovnou dovnitř
Slevy na vstupy do muzeí, obchodů, restaurací,...
Přímá doprava autobusem ke konkrétní památce – maximální úspora času
Platnost karty 3-5 dní 3-5 dní 2-5 dní Až 60 dní 2-5 dní 1-2 dny
Sleva při nákupu online
Cena karty od... €53 €75 €120 €63 €16,40 €30
Zakoupení karty Zakoupit Zakoupit Zakoupit Zakoupit Zakoupit Zakoupit

Barcelona Card – hlavní městská karta pro turisty

Turistická karta Barcelona CardJestliže budete v Barceloně 3 - 5 dní, rozhodně sáhněte po Barcelona Card. To je hlavní městská karta určená pro turisty, kteří do města zavítají na krátkou dobu.

Výhody Barcelona Card: 

 • veškerá městská hromadná doprava je zdarma – tj. nemusíte vůbec platit za cestování po městě (metro, vlaky, autobusy, tramvaje,...)
 • zdarma vstupy do muzeí a na vybrané památky
 • slevy do obchodů a restaurací

Cena 72hodinové (třídenní) Barcelona Card začíná na €53, 120hodinová (pětidenní) stojí €75. 

Kompletní přehled všech benefitů, slev a výhod najdete na samostatné stránce.

Proč se platnost karet primárně uvádí v hodinách? Důvod je jednoduchý – karta skutečně začne platit v okamžiku jejího prvního použití a od tohoto času se vše počítá. Pokud by to bylo na dny, byli by znevýhodněni ti, co ji použili později odpoledne nebo večer. Nicméně pro větší přehlednost v závorce uvádím i přepočet na dny. 

Barcelona Card Family – verze pro rodiny s dětmi

Turisttická karta Barcelona Card FamilyBarcelona Card Family je speciální turistická karta, která je určena především pro rodiny s dětmi (více v článku Barcelona s dětmi). V hlavních rysech je karta stejná se standardní Barcelona Card. Nabízí totiž možnost:

 • bezplatně využít veškerou hromadnou dopravu ve městě
 • bezplatně navštívit vybrané památky a atrakce
 • využít další slevy od partnerů

V čem se tedy liší? Hlavní rozdíl je především v zahrnutých památkách a atrakcích, které by měly bavit především děti. Zdarma tak můžete navštívit: 

Cena Barcelona Card Family začíná na €75 pro dospělého za 72hodinovou (dvoudenní) variantu. 

Kromě toho všeho dostanete možnost se slevou 20% navštívit třeba zábavní park Port Aventura, Marineland a pár dalších míst.

Go City Barcelona All Inclusive – turistická karta pro ty nejnáročnější

Tahle turistická karta je pro všechny, co se při návštěvy Barcelony nechtějí omezovat. Její nabídka je fakt jednoduchá: vyberete počet dní ve městě, stáhnete kartu do mobilu a pak už jen můžete navštěvovat jakékoliv památky se vám zlíbí! Díky jednotné ceně můžete ušetřit poměrně dost peněz. 

Go City Barcelona All Inclusive zahrnuje desítky skvělých památek, atrakcí a zážitků. Všechny je najdete vypsané na jejich webu, jen namátkou Sagrada Familia, Casa Batlló, La Pedrera, Park Güell, fotbalový Camp Nou, Torre Glòries, Španělská vesnice (Poble Espanyol), akvárium, Casa Vicens, Montserrat a spousty dalších. Pokud kartu pořídíte, nezapomeňte, že někde je třeba rezervace vstupu! Všude jinde můžete jít s kartou rovnou dovnitř a nemusíte čekat ve frontě. 

Dobré vědět: Pro někoho může být nevýhodou karet od Go City to, že pro některé památky si musíte rezervovat čas návštěvy s průvodci, které mají nasmlouvané. To se týká třeba velkých atrakcí jako je Sagrada Familia nebo park Güell. Jinými slovy musíte si vybrat některý ze slotů, který mají daný den dostupný. Někomu toto nevadí (a radši dostane odborný výklad od průvodce), jinému méně, protože má raději flexibilitu a raději se pohybuje po vlastní ose... Pokud je vyžadována rezervace, mají to na webu napsané a je tam i stránka, jak postupovat, když rezervaci chcete udělat

Minimální platnost téhle karty jsou 2 dny, maximální 5 dní. Po tu dobu můžete navštívit tolik věcí, kolik stihnete. 

Příklad, kolik můžete ušetřit s 3denní kartou Go City Barcelona.

Den 1 Běžná cena
Casa Batllo
Park Guell s průvodcem
Gaudi Experiencia 4D
€35,00
€26,00
€9,00
Den 2 Běžná cena
La Pedrera
Casa Vicens
Poble Espanyol
Barcelona Contemporary Art Museum
€25,00
€20,00
€14,00
€11,00
Den 3 Běžná cena
Akvárium
Výlet lodí Las Golondrinas
Návštěva Picassova muzea s průvodcem
€24,00
€9,50
€33,00
Celková cena bez karty €206,50
Cena 3denní karty s 5% slevou (stačí zadat email na webu) €129
Kolik ušetříte €77,50 (37 %)

Kolik karta stojí?

Cena téhle karty není sice úplně nízká, ale pokud nechcete nic řešit a chcete mít "všechno v ceně", je to pro spoustu lidí jasná volba. Protože v kartě není zahrnutá klasická hromadná doprava po městě, doporučuju k ní zakoupit ještě jízdenku T-casual za cca €10 – tu budete minimálně potřebovat pro cestu z/na letiště.

 • 2denní karta: €120
 • 3denní karta: €150
 • 4denní karta: €170
 • 5denní karta: €190

Go City Barcelona Explorer – prozkoumejte TOP památky se slevou

Chcete-li ušetřit na vstupech a současně se vám nechce platit plnou cenu za Go City All Inclusive kartu (viz výše), mohla by po vás být zajímavá její varianta nazvaná Explorer. Ta se od té druhé liší v tom, že si nevolíte platnost na počet dní, ale počet památek, atrakcí a zážitků, které chcete v Barceloně vidět. Minimum je 2, maximum je 7. 

Seznam zahrnutých památek a atrakcí je stejný jako v předchozím případě (je jich fakt hodně – několik desítek) a na vás pak je si vybrat z tohohle seznamu ty, které se vám budou líbí nejvíce. 

Takže vyberete počet památek, konkrétní památky ze seznamu, zaplatíte a do mobilu vám dorazí voucher na vstupy. 

Dobré vědět: Některé památky zahrnuté v kartě Go City Explorer vyžadují stejně jako v případě All Inclusive varianty (viz výše) rezervaci. Go City má na webu stránku, kde popisuje, jak rezervaci na památky udělat. 

Užitečné je, že na návštěvu všech památek na zakoupené kartě máte až 60 dní od prvního využití karty. 

Kolik karta stojí? 

Cena se odvíjí od počtu památek zahnutých v kartě. Klasicky doporučuju promyslet, co chcete vidět, spočítat cenu za standardní vstupenku a pak to porovnat s nabídkou této karty. 

 • 2 památky za €63
 • 3 památky za €85
 • 4 památky za €105
 • 5 památek za €120
 • 6 památek za €135
 • 7 památek za €145

Hola Barcelona – karta na hromadnou dopravu

Pokud nepotřebujete slevy na muzea, památky a jiné pamětihodnosti, ale chcete se jen neomezeně pohybovat po Barceloně, pořiďte si cestovní kartu Hola Barcelona. Tu můžete zakoupit na 2 - 5 dní a díky ní máte bezplatné využítí veškeré hromadné dopravy ve městě.

Co je v kartě Hola Barcelona zahrnuto? 

Cena 48hodinové (dvoudenní) karty Hola Barcelona začíná na €16,40, 120hodinová (pětidenní) stojí €38,20. 

V případě online nákupu karty Hola Barcelona na webu Barcelona Turisme ji posléze můžete vyzvednout na letišti a ve všech jejích informačních centrech a stáncích. Pokud nakoupíte přímo na webu TMB, můžete vyzvednout v kterémkoliv automatu na jízdenky ve městě po zadání kódu z voucheru.

Bus Turistic – karta na turistický autobus

Karta na turistický autobus v BarceloněDalší zajímavou možností, jak ušetřit čas i peníze v Barceloně, je zakoupení karty na tzv. Bus Turistic,.

Jedná se speciální turistické autobusy (hop on, hop off) křižující město od památky k památce. To se hodí ve chvíli, když máte na prohlídku města opravdu málo času a potřebujete se přesouvat maximálně efektivně.

Turistické autobusy však nejsou součástí systému městské hromadné dopravy, takže minimálně pro cestu z letiště do centra a zpět musíte nějakou další jízdenku na hromadnou dopravu pořídit.

Turistický autobus v Barceloně

Turistické autobusy v Barceloně jezdí 3 trasy, které zahrnují nejslavnější památky jako je např. Sagrada Família, Park Güell, La Pedrera, Camp Nou, Las Rambla nebo třeba Montjuïc.

Výhodou samozřejmě je, že zastávky jsou vždycky pár kroků od daného místa, takže nemarníte čas přesuny. Více o turistických autobusech najdete v článku věnovaném pohybu po městě, kde jsou do detailu popsány jednotlivé trasy autobusů. 

Součástí jízdenky na Bus Turistic je i audio průvodce v jednom z 16 jazyků (čeština bohužel chybí), brožura se slevami ve výši €200 (seznam míst) a bezplatná WiFi na palubě autobusu. 

Zakoupit můžete buď 24hodinovou (jednodenní) za €30 nebo 48hodinovou (dvoudenní) za €40. Po zakoupení můžete rovnou naskočit na autobus na kterékoiv jejich zastávce (a tam vyměnit voucher za kartu), anebo kartu vyzvednout na letišti nebo v kterémkoliv stánku Barcelona Turisme.  

Další karty pro milovníky umění, historie nebo vědy

Pro svůj pobyt v Barceloně můžete pořídit i další turistické karty. Ty nejsou zaměřeny čistě jen na dopravu po městě, ale můžete díky nim získat volné vstupy do nejrůznějších muzeí nebo zadarmo vyzkoušet nějaké lokální zážitky. 

Articket pro milovníky umění

Jak jméno napovídá, tato karta je cílena na všechny, kdo mají rádi umění. Za jednu cenu získáte vstup hned do 6 skvělých muzeí a galerií. Když si Articket za €35 pořídíte, můžete navštívit bez dalších poplatků jedno z těchto míst:

Pokud byste chtěli jít do dvou nebo do tří těchto muzeí, už pak se vám Articket vyplatí. V celkovém součtu ušetříte až 50 % toho, co byste platili, kdybyste lístky kupovali samostatně

Articket platí jeden rok. Další benefitem je to, že do muzeí můžete na jednu kartu vzít bezplatně 1 dalšího člověka mladšího 16 let, což je super, pokud jste v Barceloně s dětmi.

Barcelona Card Modernista pro fanoušky architektury

Turistická karta Barcelona Card ModernistaKatalánsko dalo světu Gaudího, který ve svém díle představil svůj osobitý pohled na modernismus. Patříte-li i vy mezi jeho fanoušky (resp. katalánského modernismu obecně), rozhodně by vaší pozornosti neměla uniknout karta jménem Barcelona Card Modernista. 

Co díky ní získáte? 

Zdarma můžete navštívit 10 budov a staveb, které jsou klíčové právě pro to nejosobitější období katalánské architektury. Seznam je to vskutku zářný, pod polovinou z nich je podepsán sám Gaudí, pod dalšími pak třeba Domènech i Montaner nebo Puig i Cadafalch. 

 1. Casa Amatller
 2. Casa Batlló
 3. Casa Milà - La Pedrera.
 4. Casa Vicens – první Gaudiho dům
 5. Národní muzeum katalánského umění (Museu Nacional d'Art de Catalunya, MNAC)
 6. Kolonie Güell s nedokončenou Gaudího kryptou (Colònia Güell)
 7. Katalánský hudební palác (Palau de la Música Catalana)
 8. Sant Pau Recinte Modernista
 9. Torre Bellesguard
 10. Palác Güell (Palau Güell)

Vedle volných vstupů v sobě karta zahrnuje také možnost využití veškeré hromadné dopravy zdarma

Karta je k dispozici ve variantách na 3, 4 nebo 5 dní. Pro dospělého cena začíná na €90. Patříte-li mezi fanoušky architektury, tuhle kartu zkrátka musíte mít. 

Barcelona Card Science

Barcelona je již od středověku významným centrem vědy a výzkumu. Pořídíte-li si kartu Barcelona Card Science, budete se moci seznámit s nejnovějšími výdobytky vědy a techniky: získáte slevy na vstup do téměř 30 vědecko-technologických míst, muzeí a atrakcí. V celkovém součtu za vstupy můžete ušetřit až €200, tedy pokud byste navštívili všechna místa... :-)

Seznam všech míst, kde můžete získat slevu v roce 2023, je tady.

Pokud si výše uvedený seznam projdete, zjistíte, že tam jsou i zajímavé slevy na atrakce, které možná na první pohled příliš vědecky nevypadají, namátkou: 

Je toho fakt hodně a takhle karta má za mě největší smysl, když do města cestujete s dětmi

Kartu s roční platností koupíte za sympatických €10 a pokud máte v plánu navštívit alespoň pár atrakcí, které karta pokrývá, rychle se vám to může vyplatit. 

Arqueoticket pro fandy archeologie

Zatímco Articket míří na milovníky umění, Arqueoticket se snaží oslovit fanoušky archeologie a historie. V rámci jednoho pasu získáte přístup do těchto muzeí: 

 • Museu d'Arqueologia de Catalunya (Katalánské muzeum archeologie)
 • Museu Egipci de Barcelona (Egyptské muzeum v Barceloně)
 • MUHBA-Museu d'Història de Barcelona (Muzeum historie v Barceloně)
 • Born Centre de Cultura i Memòria. (Centrum kultury a vzpomínek)

Více informací najdete na webu jednotlivých muzeí. Sám jsem to ještě nevyzkoušel, takže se nemůžu podělit o zkušenosti. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články