Kompletní průvodce zábavní parkem PortAventura ve Španělsku (2022)

Tento článek je pahýl – ještě není úplně dokončen, ale už v něm můžete najít nějaké užitečné informace.

Co je PortAventura World? 

PortAventura (tzv. Přístav dobrodružství) World je zábavní park, který najdete na jihu Katalánska u městečka Salou. Podle mnohých jde o jeden z vůbec nejlepších parků svého druhu v Evropě. Tento lunapark nabízí na 100 skvělých atrakcí pro malé i velké a můžu vám garantovat, že jeden den na návštěvu vám bude připadat málo...

Máte-li děti, je tohle jasná volba při cestě do Španělska. Všem ostatním určitě návštěvu doporučuji zvážit, protože pokud budete mít na váš výlet do Barcelony víc dní (např. týden), byla by škoda si nepůjčit auto nebo nesednout na vlak a vypravit se na jih od Barcelony, kde tento unikátní zábavní park najdete.

Samotný park PortAventura je rozdělen na šest základních tématických zón: 

 • Středomořský svět
 • Polynésie
 • Čína
 • Mexiko
 • Divoký západ
 • SesamoAventura – svět s postavičkami ze známé Sesame Street

Kromě parku PortAventura najdete v areálu park další 2 tématiké parky:

 • Ferrari Land
 • PortAventura Karibský vodní svět

Jaké atrakce v parku najdete? 

Středomořský svět

- výčet atrakcí, které musíte navštívit

Polynésie

- výčet atrakcí, které musíte navštívit

Čína

- Shambala a Dragon Khan - nejvyšší horské dráhy v Evropě (foto)

Mexiko

- výčet atrakcí, které musíte navštívit

Divoký západ

- výčet atrakcí, které musíte navštívit

SesamoAventura

- pro ty nejmladší

 

Kolik to stojí a jak pořídit vstupenky?

Tady bude popis vstupného...

 • Gold Pass
 • Premium Pass
 • Platinum Pass

Více o jednotlivých passech

 

 

 

Jak se dostat do parku PortAventura? 

Cesta autem

Pokud se do parku PortAventura chcete podívat autem a směřujete sem z Barcelony, připravte se na cestu trvající cca hodinu a půl. Nejkratší trasa má cca 110 km a vede po silnicích C-32 (zde se platí mýto, více viz tarify) a AP-7 (silnice bez mýta). Pokud máte hluboko do kapsy a nechcete platit mýto, dá se celá cesta do PortAventura autem absolvovat pouze po silnici AP-7. Vše si prodloužíte cca o 15 kilometrů a také se ochudíte o výhledy na moře, protože první placená trasa vede podél pobřeží. 

Cesta vlakem

Do PortAventura se dá samozřejmě dojet i hromadnou dopravou. Z té bych dozajista doporučil vlak, protože je to vůbec nejpohodlnější způsob, jak se sem můžete vypravit. 

Pokud jste v centru Barcelony, můžete skočit na jakýkoliv vlak společnosti Rodalies. Předtím ale doporučuji zakoupit některý z balíčků na jejich webu, díky němuž se jednak dopravíte do parku a také získáte v ceně vstupenku.

Cena balíčku obsahujícího dopravu vlakem (zpáteční jízdenka) a vstupu do parku PortAventura je cca kolem 50 euro pro dospělé, o 5 euro levnější je to pro děti. 

Cesta autobusem

 

Video z cesty na PortAventura

Zdroje k prozkoumání: 

https://www.portaventuraworld.com/en/areas

https://www.tripadvisor.cz/Attraction_Review-g562814-d667082-Reviews-PortAventura-Salou_Costa_Dorada_Province_of_Tarragona_Catalonia.html

https://www.infoglobe.cz/cestovatelsky-pruvodce/spanelsko-salou-portaventura-world-i/

http://www.horskedrahy.eu/hlavni-menu/parky/evropa/spanelsko/portaventura.html

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.