Kam uschovat zavazadla v Barceloně?

Pokud potřebujete v Barceloně uschovat zavazadla, máte hned několik možností, jak na to. To se hodí například v případě, kdy musíte opustit hotel, ale zpáteční letenka má až večerní čas, takže chcete ještě volný den využít k poslednímu prokzoumávání města. Kdo by se v takové chvíli chtěl tahat s kufry, že? 

Úschovny v centru Barcelony

Přímo v centru můžu doporučit hned 3 možnosti, kam můžete zavazadla uschovat: 

Locker Barcelona

Nejblíže centra se nachází úschovna Locker Barcelona - je na ulici c/Estruc 36, pár kroků od hlavního náměstí Pl. Catalunya.

Najdete zde stovky skříněk tří velikostí: malé (40x40x60 cm), střední (40x60x80 cm) nebo velké (50x90x90 cm). Kromě kufrů, batohů a jiných standardních věcí je k dispozici služba na uschování i opravdu velkých předmětů. Ceny jsou od €4 do €10 za 10 hodin úschovy. 

Prostory jsou monitorovány 24 hodin denně kamerami a napojeny na operační střediska bezpečnostních firem. Máte tedy jistotu, že vaše zavazadla budou opravdu v pořádku.

Přehled cen a rezervace úschovy online >>>

Vlakové nádraží Sants

Na vlakovém nádraží Barcelona-Sants je k dispozici cca 100 velkých a malých skříněk, kam můžete uschovat své kufry, batohy či jinou bagáž.

Cena denní úschovy je €3.60 za malou skříňku (80x60x40 cm) nebo €5 za velkou (90x60x50 cm).

Autobusové nádraží Barcelona Nord

Na autobusovém nádraží Barcelona Nord najdete také skříňky. Je jich cca 50 a jsou ve třech velikostech - malé za €3.50, velké za €5 nebo vysoké (např. pro lyže, prkna apod.) za €7. Ceny jsou také za den úschovy. 

Úschovny na letišti v Barceloně

Na letišti funguje úschovna zavazadel, kterou provozuje společnost Excess Baggage. Její stánky najdete na terminálu 1 a 2. 

Terminál T1

Na terminálu T1 je úschovna umístěna v lobby na patře P0. Pokud se na letišti moc neorientujete, hledejte ukazatele, které s textem "Baggage and Luggage storage" nebo "Consignas", což je varianta téhož, ale v katalánštině. 

Úschovna na terminálu T1 funguje nonstop.

Terminál T2

Kufry, batohy a jinou bagáž můžete také uschovat na terminálu T2. Úschovnu najdete v odbavovací hale na patře P0. Její provozní doba je kratší než v případě T1 - úschovna na terminálu T2 funguje od 06:00 do 22:00.

Ceny úschovy začínají na 6 euro za zavazadlo.

Vzhledem k tomu, že zdejší letiště přivítá každý rok na 30 milionů cestujících, určitě doporučuji úschovnu zarezervovat dopředu online. Nic vás to nestojí, platí se až při vyzvednutí zavazadel. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články