Zoo v Barceloně: seznamte se, prosím, se zdejšími zvířaty

Zoologická zahrada v Barceloně (Parque Zoológico de Barcelona) se rozkládá v městském parku Ciutadella nedaleko přístavu a historického centra Barcelony. Zahájení provozu už v roce 1892 ji řadí mezi nejstarší ve Španělsku. 


Sloni v barcelonské zoo

Zoo zabírá plochu 13 hektarů a patří mezi nejvýznamnější a nejlepší zoo ve Španělsku. Její návštěvu byste si neměli nechat ujít vy ani vaše děti. V rychlosti ji projdete zhruba za 3 hodiny, ale pokud si budete chtít všechno opravdu prohlédnout, strávíte tady klidně celý den.

Kromě řady venkovních a krytých expozic s mnoha oblíbenými i méně známými živočichy nechybí informační cedule o životě zvířat a jejich původním prostředí. Rozmanité služby zahrnují restaurace a stánky rychlého občerstvení, obchod se suvenýry nebo velké dětské hřiště.

A asi netřeba dodávat, že zoo je společně s akváriem jednou z nejoblíbenějších památek u rodin s dětmi, které cestují do Barcelony


Jeden ze vstupů do Barcelonské zoo

Mapa Barcelonské zoo

Pokud se chystáte do barcelonské zoo, doporučuju kouknout na mapu, kde najdete zaznačená všechna zvířata a vstupy. Detail ke všemu je pak popsaný níže. 


Kliknutím můžete stáhnout PDF verzi se všem zvířaty (cca 4,5 MB)

Jaká zvířata v barcelonské zoologické zahradě najdete?

V mnoha pavilonech chová zoologická zahrada Barcelona na stovku zvířecích druhů ze všech kontinentů. Během dne v nich probíhají také komentovaná krmení, přednášky a další vědecko-naučné programy.

 • Farma (Granja) – dětské zoo představuje domácí zvířata včetně poníků a katalánských oslíků.
 • Delfinárium – moderní prostor, ve kterém se dozvíte spoustu zajímavostí ze života delfínů skákavých a jiných kytovců.
 • Pavilon kosmanů (Galería de Titís) – tady řádí jihoamerické opičky z rodů kosmanů, lvíčků a tamarínů.
 • Pavilon primátů (Galería de Primates) – v přirozených podmínkách zde žije 7 druhů malých primátů, třeba kočkodan husarský, mangabej rudohlavý a makak bezocasý.
 • Palmerar – ve třináctce voliér můžete obdivovat množství papoušků z celého světa.
 • Prostor goril (Espacio Gorillas) – stálá výstava o lidoopech obsahuje též příběh gorily Sněhové vločky.
 • Ptačí voliéra (Pajarera de Vuelo) – místo, kde se seznámíte s ptáky z mokřadů, slatí a močálů.
 • Terárium (Terrario) – ve své sbírce, jedné z nejrozsáhlejších na starém kontinentu, se od roku 1972 zaměřuje na plazy a obojživelníky. K vidění jsou například krokodýli, aligátoři, anakondy, krajty, želvy či korovec jedovatý.
 • Africký Sahel – nový areál z roku 2018 se řadí k nejpopulárnějším v zoo. Důvod je jasný, právě tady si prohlédnete typické africké savce jako lvy, slony a žirafy.
 • Voliéra (Aviarium) – létá v ní přes 70 ptačích druhů v čele s holubem rudoprsým a nádherným, momotem černolícím a turakem červenokorunkatým.
 • Zahrada biologické rozmanitosti (Jardín de la Biodiversidad) – připomíná původní faunu Barcelony.
 • Země draků (Tierra de dragones) – jmenuje se podle obřích plazů varanů komodských, kromě nich tu jsou k vidění další živočichové z jihovýchodní Asie jako jelen muntžak, rýžovník šedý či pestře zbarvený holub nikobarský.

Více vám o zoo napoví následující video

Sněhová vločka, symbol barcelonského zoo

Gorilí samec Sněhová vločka (španělsky Copito de Nieve) byl jedinou známou bílou gorilou na světě. Narodil se v roce 1964 v Rovníkové Guinei, která byla v té době španělskou provincií. O 2 roky později ho zoologové přestěhovali do Barcelony a pojmenovali Sněhurka (Blancanieves).


Sněhová vločka na obálce National Geographic

Své světoznámé jméno gorilák získal díky magazínu National Geographic, který jeho fotografii na titulní straně doplnil titulkem Snowflake – Sněhová vločka. Bílé zbarvení jeho kůže způsobovala porucha zvaná albinismus. Největší atrakce a zároveň symbol zoo Barcelona zemřel v roce 2003.

Kolik to stojí a jak pořídit vstupenky do zoo Barcelona?

Do zoologické zahrady Barcelona se můžete vypravit po celý rok (přesnou otevírací dobu si ověřte na webu).

Vstupenku koupíte na místě kdykoliv během otevírací doby nebo online. Kategorie vstupenek jsou základní jednodenní (rozdělené podle věku) a pro členy Zoo Clubu, které zahrnují i celoroční rodinné vstupné.

V roce 2023 jsou ceny vstupného do barcelonské zoo následující: 

Můj tip: Při nákupu vstupenek online můžete ušetřit 10 % z ceny lístku oproti pokladně. Nakoupit online >>>

Jak se dostat do zoologické zahrady v Barceloně?

Vstupy do zoo jsou dva: 

První se nachází u křižovatky ulic Carrer de Wellington a Carrer de Villena (mapa) a z městské hromadné dopravy sem jezdí metro L4 nebo tramvaj T4. Konečnou stanici je v obou případech Ciutadella – Vila Olímpica. 

Kousek od vstupu najdete hezké dětské hřiště.

Druhý vstup je přes hlavní bránu městského parku (Ciutadella) mezi kostelíkem Capella Castrense a křižovatkou ulic Passeig de Picasso, Passeig de Circumval a Av. del Marquès de l'Argentera (mapa). Dostanete se sem také metrem (stanice Barceloneta na lince L4), ale také autobusem (zastávka Estació de França) či vlakem (nádraží Estació de França). Při cestě z tohoto směru doporučuju vše spojit s dalšími památkami v okolí jako je samotný městský park nebo třeba Vítězný oblouk.

Pokud se do zoo vydáte pěšky z bulváru La Rambla, dejte se od památníku Kryštofa Kolumba doleva ulicí Passeig de Colom a poté Avinguda del Marques de l´Argentera. K rohu zoo poblíž druhého zmiňovaného vchodu se dostanete zhruba za 25 minut – jedná se o příjemnou procházku dlouhou asi 1,5 kilometru. 

Adresa: Parc de la Ciutadella, 08003 Barcelona; mapy se vstupy viz výše
Doprava: metro linky L4 nebo tramvaj T2 do stanice Ciutadella – Vila Olímpica
Otevírací doba: Celý rok, mimo sezóna 10:00-17:30, v sezóně až do 20:00, více
Vstupné: Dospělí: €21,40, děti 3–12 let: €12,95, děti do 3 let zdarma. Slevy pro seniory a ZTP, kompletní výčet cen vstupného najdete na webu.
Nakupte vstupenky online, ušetřete a vyhnete se frontám >>>
Více informací: https://www.zoobarcelona.cat/en

 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články