FC Barcelona Hráči: Soupiska 2023/2024

FC Barcelona je bez diskuzí jeden z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších fotbalových týmů světa. Myslím, že nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že každý fotbalový fanoušek ny jednou za život měl vidět na vlastní oči utkání tohoto týmu na slavném fotbalovém stadioně Camp Nou v Barceloně.

Kdo hraje za FC Barcelona?

Pokud vás zajímá kdo aktuálně hraje za tým FC Barcelona, kouněte na tabulku níže. V té najdete všechny hráče a jejich posty pro sezónu 2023 / 2024.

Soupiska hráčů a složení týmu je pro španělskou La Ligu; pro evropskou Ligu mistrů je soupiska téměř totožná, jen s jednou výjimkou: Pedriho je nahrazen Casado Marcem mezi záložníky. 

Jak můžete vidět na věku hráčů, aktuální soupiska FC Barcelona je mixem zkušených hráčů a vycházejících hvězd jako Gavi, které mají podstatnou část své kariéry ještě před sebou.

Trenérem prvního týmu FC Barcelona je nyní Xavi Hernández familiérně nazývaný Xavi.

Aktuální soupiska FC Barcelona – hráči 2023/2024

Brankáři
Číslo hráče Jméno Věk
1 ter Stegen Marc-Andre 31
Obránci
Číslo hráče Jméno Věk
17 Alonso Marcos 32
4 Araujo Ronald 24
3 Balde Alejandro 20
2 Cancelo João 29
15 Christensen Andreas 27
23 Koundé Jules 24
5 Martinez Inigo 32
Záložníci
Číslo hráče Jméno Věk
6 Gavi 19
22 Gündogan İlkay 33
32 Lopez Fermin 20
8 Pedri 20
20 Roberto Sergi 31
18 Romeu Oriol 32
21 de Jong Frenkie 26
Útočníci
Číslo hráče Jméno Věk
29 Guiu Marc 17
14 João Félix 23
9 Lewandowski Robert 35
11 Raphinha 26
7 Torres Ferran 23
27 Yamal Lamine 16

Noví hráči pro sezónu 2023/202

FC Barcelona každým rokem obměňuje svoji soupisku tak, aby ve svých řadách měla ty nejlepší talenty a bylo špičkou mezi světovými týmy. 

V roce 2023 FC Barcelona podepsala smlouvy s těmito novými hráči: 

  • João Cancelo (obránce)
  • Jaume Cuéllar (obránce)
  • João Félix (útočník)
  • Mamadou Mbacke (obránce)
  • Oriol Romeu (záložník)

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články