Monumentální Casa Batlló

Třída Passeig de Gràcia je na památky skutečně bohatá. Důkazem toho budiž hned několik architektonicky skvostných domů stojící vedle sebe, z nichž asi největší pozornost poutá originální Casa Batlló. Proč tomu tak je?

Fotka střechy Casa Batlló

Casa Batlló je úchvatný dům, který vytvořil v roce 1904 Antoni Gaudí na zakázku tehdejšího movitého továrníka Josepa Battló. Zvenčí stavba trochu připomíná nedalekou La Pedreru, i když je postavena na daleko menší ploše a i její fasáda je od té sousední hodně odlišná.

Místní o Casa Batlló mluví jako o domu kostí či domu draka. Není se čemu divit - balkóny vypadají jako zuby nějaké podivné příšery.

Průhled zevnitř domu Casa Batlló na ulici

Casa Batlló se pyšní ojedinělou třpytivou fasádou vytvořenou z barevné mozaiky se zvláštními vyčnívajícími okny neobvyklého obloukovitého tvaru. Při prohlídce vnitřních prostor vás nadchne hra světla a stínu, která patří mezi Gaudího speciality. Vaši pozornosti jistě neujdou také originální falešné stropy

Jakmile do domu vstoupíte, nezapomeňte si prohlédnout jeho schody – každý z nich obsahuje stylizované obrázky chobotnic a hvězdic, které Gaudí pro Casa Batlló vytvořil.

Casa Batlló zvenku

Právě díky tomu všemu je Casa Batlló považována za jednu z nejpodivnějších staveb Evropy, při jejíž návštěvě si budete říkat, že Gaudí musel mít opravdu obrovskou fantazii nebo být pod vlivem nějakých omamných látek, když ji navrhoval.

Pokoj rodiny Batllo
Pokoj továrnické rodiny Batlló – tahle místnost je dostupná v nejvyšším balíčku vstupenky Casa Batlló Gold

Když už půjdete navštívit Casa Batlló, neopomeňte se podívat na sousedjící domy - Casa Amatller, Casa Mulleras a Casa Lleó Morera. Sice je Casa Batlló lehce zastiňuje, ale i tak jde o úžasné architektonické skvosty.

Jaké je vstupné do Casa Batlló a kde ho koupit? 

Vstupenky do Casa Batlló začínají na €35. Výsledná cena záleží na balíčku a typu vstupenky, který nakoupíte. K dispozici jsou tyto 3 varianty: 

  • Interaktivní expozice Gaudi CubeCasa Batlló Blue – základní varianta za těch €35, která kromě prohlídky domu v sobě obsahuje audioprůvodce a také možnost prohlídky Gaudí Cube, což je interaktivní výstava, díky které můžete nahlédnout do Gaudího hlavy...
  • Casa Batlló Silver – za €43 máte vše, co nabízí předchozí balíček a navíc rozšíření virtuální prohlídky o tzv. Gaudí Dôme, se kterým se vypravíte prohledat Gaudího přírodní inspirace. S tímto lístkem k prohlídce také dostanete tablet na rozšířenou realitu a budete moci nahlédnout do pokojInteraktivní expozice Gaudi Domee komorného, který se o rodinu a dům v minulosti staral. 
  • Casa Batlló Gold – nejvyšší balíček za €45, kde máte vše z předchozích balíčků a navíc prohlídku soukromé rezidence rodiny Batlló, přeskočení fronty nebo třeba možnost bezplatné změny termínu návštěvy či její úplné zrušení. 

Vybranou variantu vstupenek můžete zakoupit na oficiálním webu nebo na webu Barcelona Turisme.

Název: Casa Batlló
Adresa: Passeig de Gràcia, 43
Doprava: metro linky L2, L3 a L4 do stanice Passeig de Gràcia
Otevírací doba: 365 dní v roce od 9.00 do 21.00 (poslední vstup ve 20.00)
Vstupné: Běžný vstup: €35,00, děti 13–17 a studenti: €29, dospělí nad 65 let: €32,00, děti do 12 let: zdarma
Nakupte vstupenky online, ušetřete a vyhnete se frontám >>>
Více informací: www.casabatllo.es/

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články