Passeig de Gràcia je tou nejluxusnější ulicí Barcelony. Proč sem musí každý milovník nakupování?

Jestli je jedno místo v Barceloně, kam míří každý milovník nakupování, je to bezesporu třída Passeig de Gràcia (ve španělštině též známá jako Paseo de Gràcia).

Ta je domovem více jak 150 obchodů, z nichž podstatná část míří na tu nejmovitější klientelu: najdete tu obchody luxusních značek jako třeba Cartier, Prada, Chanel nebo Louis Vuitton. Ale nejen jich: své vlajkové obchody tu má třeba Apple, Lego, Adidas nebo domácí Zara. 

Co se v článku dozvíte?

Luxusní nákupní třída Passeig de Gracia v Barceloně
Passeig de Gràcia je domovem mnoha luxusních obchodů, ale také pamětihodností

Nevídaný není ale jen počet obchodů, ale také zdejší architektura. Passeig de Gràcia se totiž nachází na okraji prestižní čtvrti Eixample, kde doslova pár kroků od obchodů světoznámých značek najdete díla známých architektů v čele s Antonim Gaudim

Díky tomu všemu je barcelonská Passeig de Gràcia považována za jednu z nejlepších nákupních adres světa, která se v klidu řadí po bok newyorské Páté Avenue nebo pařížské Champs-Élysées.

Luxusní nákupní třída Passeig de Gracia v Barceloně
Pokud milujete nakupování, tuhle ulici v Barceloně musíte vidět!

Poznejte třídu Passeig de Gràcia na vlastní kůži

Jednou z nesporných výhod ulice Passeig de Gràcia je její poloha: najdete ji přímo v centru Barcelony, jen kousek od hlavního náměstí Pl. Catalunya. Díky tomu se sem můžete dobře přiblížit hromadnou dopravou nebo sem dokonce dojít během několika minut pěšky.

Poznávání Passeig de Gràcia doporučuji započít právě na Pl. Catalunya, kde celá třída začíná a táhne se nahoru až směrem k Av. Diagonal. Kdybyste si celou tuhle ulici chtěli projít od začátku do konce, čistý čas chůze by byl cca 20 minut. V reálu to bude samozřejmě mnohem více, protože se budete co chvíli někde zastavovat a obdivovat všechny zdejší obchody nebo stavby... 

Pokud úplně nepotřebujete jít z jednoho konce ulice na druhý a máte konkrétní obchody, které chcete vidět, využijte metro a dopravte se na stanici Passeig de Gràcia (L2, L3, L4) anebo Diagonal (L3, L5).

Velký obchod Lego v Barceloně
Fanoušci LEGO uvítají na Passeig de Gràcia velký obchod této značky

Kolik času si na Passeig de Gràcia vyhradit?

Odpověď záleží na tom, jak moc máte rádi nakupování anebo alespoň nakukování do obchodů.

Patříte-li mezi ty, kteří rádi ve volném čase jdou za nákupy, určitě si na třídu Passeig de Gràcia vyhraďte minimálně jedno dopoledne či odpoledne. Anebo i víc – myslím, že není problém návštěvou této ulice strávit klidně celý den... Tím spíš, pokud to spojíte s návštěvou zdejších staveb jako třeba Casa Batlló nebo Casa Milà a nějakým tím obědem. 

Mapa celé ulice

Pokud si chcete udělat trochu lepší obrázek o celé třídě a všech obchodech, hotelech, restauracích a jiných místech, které na Passeig de Gràcia najdete, doporučuji stáhnout její mapu do telefonu a mít ji stále při sobě. 

Mapa třídy Passeig de Gràcia v Barceloně
Mapa Passeig de Gràcia: kliknutím zobrazte plnou verzi

Jaké obchody navštívit?

Protože obchodů je tu opravdu hodně, nebudu vám je sem vypisovat všechny. (Pro kompletní výčet si zobrazte mapu nad tímto odstavcem). 

Já se naopak zaměřím jen na výběr toho nejlepšího, co by vám tu nemělo uniknout. Alespoň tedy podle mě. 

Obchod Louis Vuitton na Passeig de Gracia v Barceloně
Obchod Louis Vuitton

Jednotlivá místa na Passeig de Gràcia popisuji za sebou v pořadí tak, jak na ně můžete narazit při cestě z Pl. Catalunya:

 • Apple Passeig de Gràcia – oficiální obchod Apple, kde můžete nakoupit nové telefony, tablety a jiná zařízení (přízemí) nebo si nechat opravit to, co vám nefunguje (1. patro).
 • adidas Brand Center Barcelona – jste-li fanoušky Adidasu, tohle místo nesmíte minout. Jde o vlajkový obchod, který zde na několika poschodích má vše z aktuální nabídky této světové značky. Podle mnohých jde o jeden z nejlépe vypadajících Adidas storů vůbec!
 • The LEGO® Store Barcelona – značku Lego asi netřeba nikomu dvakrát představovat. Máte-li s sebou v Barceloně děti, oficiální Lego obchod určitě zařaďte na seznam míst k navštívení. Všechny stavebnice, hračky a další věcí od této dánské značky tu doplňují velké modely Gaudího staveb (jako třeba Sagrada Família nebo park Güell) a jiné reference na katalánskou kulturu
 • H&M – chcete-li si pořídit něco na sebe a nenechat za to půl výplaty, vyrazte do H&M. Obchod se nachází v krásné staré budově, jejíž genius loci se promítá i do originálních interiérů obchodu. Věřím tomu, že mi dáte za pravdu, že jste nikdy lépe vypadající obchod této značky neviděli! Přímo v obchodě je i dobrá kavárna, kam můžete během nakupování odskočit na kávu či něco sladkého.
 • Zara – hned naproti H&M přes ulici najdete další fast fashion řetězec. Původem španělská Zara tu má obrovskou nabídku oblečení, bot a doplňků pro muže, ženy i děti a ceny jsou více než příznivé. Jen doporučuji sem dorazit spíš ráno, protože v pozdějších hodinách tu bývají hodně velké fronty na převlékací kabinky!
 • UNIQLO Paseo de Gracia – původem japonský řetězec, který nabízí jednoduchou, minimalistickou a stylovou módu za rozumné peníze. 
 • Nike Store Barcelona - Passeig de Gràcia – velký tříposchoďový obchod, kam vyrazit pokud chcete doplnit svoji sbírku tenisek (mívají i hůře sehnatelné modely Jordan’s a Air Force) nebo třeba dresy FC Barcelona.
 • MUJI – druhá japonská zastávka, kterou na Passeig de Gràcia musíte udělat. Řetězec MUJI tradičně nabízí jednoduché a funkční věci a módu pro všechny, kteří se nepotřebují chlubit značkami. 
 • Sephora Paseo de Gràcia – tohle je jeden z hlavních obchodů, kam vyrazit, pokud hledáte kosmetiku nebo parfémy.
 • Casa del Llibre – obrovské knihkupectví, kde se musíte zastavit, pokud milujete vůni papíru a literaturu
 • Chanel – v butiku Chanel najdete vše, na co jste u této luxusní značky zvyklí: aktuální módní kolekce, hodinky, klenoty nebo třeba parfémy. 
 • Tiffany & Co. – chcete-li potěšit partnera, partnerku nebo své blízké při návštěvě Barcelony nějakým hezkým dárkem ve formě šperku, zamiřte do Tiffany. Už v okamžiku, kdy do obchodu vkročíte, se vám dostane náležitého servisu a pozornosti, jak je to u nich zvykem. 
 • Gucci – luxusní italské oblečení, elegantní sofitstikované designy a ikonický motiv s překříženými písmeny G. To všechno je Gucci, jejíž obchod na Passeig de Gràcia také najdete. 
 • Dior – Dior je dalším zástupcem haute couture módy na Passeig de Gràcia. V jejich krásném obchodu najdete jak aktuální módní kolekce a doplňky, tak i parfémy a kosmetiku.
 • Louis Vuitton Barcelona Paseo de Gracia – jeden ze dvou obchodů luxusní značky Louis Vuitton v Barceloně; vyrazte se sem, pokud chcete suvenýr ve formě ikonické kabelky nebo peněženky; připravte se však na delší fronty, především pak v sezóně.
 • Cartier Barcelona – úžasné stylové prostředí, bezchybný servis a luxus značky Cartier najdete v jejich obchodě na Passeig de Gràcia. Na co se těšit? Široká škála luxusních šperků, hodinek a dalších doplňků pro muže a ženy. 
 • HERMÈS Barcelona Gràcia – obchod se nachází v historické budově z roku 1900 a nabízí širokou škálu zboží značky Hermes, včetně ikonických kabelek Birkin nebo Kelly, módního oblečení, doplňků, šátků, parfémů a šperků. 
 • Prada – dalším z populárních módních domů, které mají své nesmazatelné místo na této luxusní nákupní třídě je Prada. V jejím butiku si můžete pořídit známé kabelky, šátky, sluneční brýle nebo třeba parfémy.
 • Balencaga – pro všechny, kdo hledají luxus, extravaganci a nekonvenčnost, je tu Balenciaga. Tento obchod nabízí širokou škálu luxusních produktů, včetně doplňků, šperků, hodinek, parfémů a dalšího pro muže a ženy. 

Obchod Prada na Passeig de Gracia v Barceloně
Obchod Prada

Jaké pamětihodnosti na Passeig de Gràcia vidět? 

Jak jsem zmiňoval, tahle nákupní třída je charakteristická spojením luxusu a architektury. 

 • Casa Milà – tahle Gaudího stavba je modernistická vila, která se proslavila svými neobvyklými tvary a propracovanými detaily. Jde o jedno z nejikoničtějších děl Gaudího, které patří na seznam světového dědictví UNESCO.
 • Casa Batlló – druhý Gaudího skvost na Passeig de Gràcia se proslavil svými barevnými tvary a zvlněnou fasádou, která připomíná kostru draka. Doporučuju vidět hlavně v noci! 
 • Casa Amatler – po právu jde o jednu z nejvýznamnějších staveb katalánského modernismu, pod kterou je podepsán Josep Puig i Cadafalch. Dům či spíše městský palác vás zaujme především barevnými fasádami a bohatou výzdobou.
 • Casa Lleó Morera – poslední budova, která společně s předchozími dvěma patří od tzv. Jablka sváru, je Casa Lleó Morera. Pod tímto skvostem je podepsán věhlasný Lluís Domènech i Montaner.
 • Fundació Antoni Tàpies – menší muzeum věnované životu a dílu španělského malíře a sochaře Antoni Tàpiese.

Obchod Cartier na Passeig de Gracia v Barceloně
Obchod Cartier

Kam na jídlo, pití a kávu? 

 • Batea – bistro “uprostřed Atlantiku a Středozemního moře," kde hraje prim právě sea food. Jestli máte tento typ kuchyně rádi, určitě budete z tohoto místa nadšeni!
 • El Nacional – dostanete-li během nakupování hlad, je El Nacional jasnou volbou! Jedná se o velký food court s nabídkou hned několika barů a restaurací. Restaurace, jídla i kuchyně tu jsou opravdu rozdílné, takže se tu najíte nezávisle na tom, jestli preferujete spíš klasická anebo moderní španělská jídla.
 • Moments – Moments v hotelu Mandarin Oriental je jedna z několika michelinských restaurací v Barceloně. Máte-li raději kulinářské zážitky a fine dining než módu, zamiřte sem na večeři. Stylové prostředí a moderní katalánská kuchyně vám poskytnou neopakovatelný zážitek. 
 • Pomarada – místo, kam můžete zaskočit na rychlý oběd mezi nákupy (maso, těstoviny, pizza, ryby,..)
 • Santander Work Café - Banco Santander – super místo, pokud hledáte kavárnu / coworking na práci; rychlý internet, dobré ceny a nikdo vás tu nebude prudit, když tu budete sedět půl dne za počítačem na jedním espressem...
 • Starbucks – úplně na konci Passeig de Gràcia najdete kavárnu řetězce Starbucks, což může být dobré místo jak zakončit putování po této ulici, dát si kávu, něco menšího k snědku a trochu vydechnout...

Hotely na Passeig de Gràcia a okolo

Kdyby vaším cílem v Barceloně skutečně byly pouze primárně nákupy, proč si nenajít ubytování v některém z hotelů přímo na Passeig de Gràcia? Asi nemusím připomínat, že většina z nich není zrovna levných, ale pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete to mít na nákupy skutečně jen pár kroků. 

Níže několik tipů na hotely a ubytování v okolí Passeig de Gràcia:

 • Hostalin Barcelona Passeig de Gràcia
 • Hotel Condes de Barcelona
 • Hotel Royal Passeig de Gràcia
 • Majestic Hotel & Spa Barcelona
 • Mandarin Oriental Barcelona
 • Monument Hotel
 • Hotel Sixtytwo Barcelona
 • Safestay Barcelona Passeig de Gràcia

Doprava na Passeig de Gràcia

 1. Z jiné části města – míříte-li na Passeig de Gràcia z jiné části Barcelony a nechce se vám jít pěšky, využijte metro. Dopravit se můžete na zastávky Pl. Catalunya (metro L1, L3, L7, vlaky), Passeig de Gràcia (L2, L3, L4) anebo Diagonal (L3, L5).
 2. Z letiště – pro dopravu z letiště na Passeig de Gràcia můžete využít jakýkoliv způsob dopravy tak, jak jej mám popsaný na stránce cesta z letiště do centra. Preferujete-li hromadnou dopravu, nejlepší je z mojí zkušenosti vlak Renfe R2N: jeho zastávka se nachází přímo uprostřed nákupní třídy (mapa). Druhou alternativou je taxi: to vás sem doveze za cca €35-40. To se hodí, pokud s sebou máte těžké kufry. 
 3. Z přístavu – pokud do Barcelony připlujete výletní lodí, nejsnazší cesta do centra města je následující: nastupte na autobus 88 (v přístavu má několik zastávek), vystupte na zastávce Metro Paral·lel, přestupte na metro L3 a jeďte na Pl. Catalunya, odkud můžete začít celou ulici prozkoumávat. 

Více o Passeg de Gràcia najdete na oficiálním webu (jo tahle ulice má svůj web!). 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články