Akvárium (L’Aquàrium de Barcelona)

Jedna z nejzajímavějších atrakcí, které najdete ve starém barcelonském přístavu Port Vell je akvárium. To patří mezi ty největší svého druhu v Evropě a pokud jste příznivci mořské flory nebo fauny, rozhodně si vyhraďte alespoň půlden na návštěvu – nebudete toho litovat! 

Vstup do akvária

Podmořský svět kolem dokola

Vůbec nejoblíbenější atrakcí je zdejší oceanárium s průměrem 36 metrů, hloubkou 5 metrů a více jak 4 miliony litry vody. Skrz něj vede průhledný skleněný tunel o délce 80 metrů, kterým můžete procházet a pozorovat ze všech stran a úhlů podmořský svět Středozemního moře. 

Akvárium v Barceloně
Autorem fotky je Jeremy A.A. Knight

Vyrazte na žraloky

Ve vodě žije na 450 různých druhů mořských živočichů v čele se žraloky, tučňáky, murénami, rejnoky či měsíčníky. Zvláště žraloci jsou v tomto akváriu vyhlášení – najdete tu zástupce hned dvou druhů: žraloků tygřích a hnědých.

Jestli máte pro strach uděláno a současně vám není cizí potápění, dá se dokonce objednat ponor v kleci do vody se žraloky. Takový zážitek si z Barcelony odnese málokdo. Já zatím jsem nenašel odvahu to zkusit... :-)

Můj tip: Každé úterý a pátek můžete mezi 12:00 - 13:00 sledovat, jak potapěči pomocí tyčí krmí žraloky jejich oblíbenými rybami nebo olihněmi. 

Vedle oceanária v barcelonském akváriu najdete 21 obrovských nádrží, které vám ještě více a ve větším detailu přiblíží živočichy a rostliny obývající Středozemní moře nebo tropická moře plná korálů. Každá z nádrží má přitom jiné téma a obsahuje zcela jiné živočišné a rostlinné druhy... 

Voda jako kapalina života

Jakmile projdete oceanárium a prohlédnete všechny nádrže, ještě na vás bude čekat bohatá výstava jménem Planeta Aqua.

Ta vám v první části představí různá vodní stvoření a způsoby, jakými proběhla jejich adaptace na rozličné životní podmínky: 

  • tučňáky žijící v třeskuté zimě a mrazech
  • vorvaně obrovského (v životní velikosti!) brázdícího temné hlubiny
  • piraně a různé ještěry obývající tropické řeky

Druhá část výstavy se věnuje tématům, která s vodou úzce souvisejí, jako je například oceánografie nebo různé enviromentální problémy. S těmito věcmi jsou návštěvníci seznamováni hravou formou přes různé počítačové hry, dotykové panely a jiné interaktivní prvky. Tady si přijdou na své zvláště děti.

Adresa: Moll d’Espanya del Port Vell
Doprava: linky metra L3 (stanice Drassanes) nebo L4 (stanice Barceloneta)
Otevírací doba:

Každý den od 10:00 do 19:30 (mimo sezónu), do 21:30 (v sezóně)

Vstupné: dospělí (11 let a více): €21, děti 5-10 let: €16, děti 3-4 roky: €8, k dispozici též rodinné vstupné za lepší cenu
Nakupte vstupenky online se slevou >>>
Více informací: https://www.aquariumbcn.com/en/

 

Upoutávka na nový ebook

Pozor, dále nesmíte minout👇

  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!
  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.