Vybíráme ubytování v Barceloně

Barcelona jakožto evropská metropole oplývá velice širokou škálou možného ubytování. V nabídce sestávající z luxusních hotelů, menších rodinných hotýlků a penzionů, apartmánů, ubytování ve stylu bed and breakfast, hostelů a dalších ubytovacích kapacit si vybere vskutku každý.

Kde se ubytovat? 

Často dostávám dotazy, která čtvrť je v Barceloně nejlepší na ubytování. Osobně doporučuji (a vždy se ubytovávám) v centru města kolem stanic metra Liceu, Drassanes nebo Jaume. Proč? Protože všechny hlavní památky leží v docházkové vzdálenosti a je odsud velmi dobré dopravní spojení na všechny směry jak v rámci města, tak mimo něj (metro, tramvaje, vlaky, autobusy). 

Vzhledem k tomu, že nabídka ubytování je v Barceloně skutečně pestrá a i v centru se dá relativně levně ubytovat, ani bych nepřemýšlel o bydlení někde jinde nebo na okraji - těch pár euro za den, co byste ušetřili na ubytování, zaplatíte na delším cestování po městě. A v případě, že jedete do Barcelony na pár dní, třeba na prodloužený víkend, rozhodně nebudete mít času nazbyt. 

Hotely v Barceloně

Chcete-li si svou dovolenou naplánovat sami a nebýt závislí na termínech zájezdů nabízených cestovními kancelářemi, není nic jednoduššího a rychlejšího než pustit si internet a hledat. Nabídka ubytování je dnes již tak široká, že zaručeně najdete, co hledáte – ať už se jedná o luxusní hotel, romantický penzion, živý hostel či ubytování v poklidném apartmánu.

Osobně doporučujeme vyzkoušet služby server Booking.com, na kterém najdete kvalitní nabídku hotelů, penzionů, hostelů i jiných ubytovacích zařízení. Doslova na několik kliků najdete to, co hledáte. Nejlevnější ubytování v některém z barcelonských hostelů se zde dá pořídit již cca od 15 €

Vydáte-li se do Barcelony s cestovní kanceláří, budete již mít ubytování a veškeré služby zajištěny. Cestovní kancelář vám zajistí také stravování ať už ve formě polopenze či plné penze.

Penziony a hostely Barceloně

Pokud však chcete poznat pravou atmosféru Barcelony, doporučuji spíše ubytovat se v jednom z menších hotýlků rodinného typu, kde vás za poměrně nízkou cenu čeká příjemné čisté prostředí a milá – většinou také anglicky hovořící – obsluha. Ač jsou tyto penziony většinou oceněny dvěma hvězdičkami, díky širokým službám a příjemným interiérům byste je tipli minimálně o hvězdičku víc.

Výhodou malých penzionů a hostelů v Barceloně je přátelské prostředí a výhodná poloha v centrálních částech Barcelony. Hned po probuzení na vás dýchne ruch a pohodová atmosféra města. Penziony často nabízejí snídani již v ceně ubytování, jindy je zde možnost polopenze či plné penze. O možnostech stravování je dobré informovat se předem. Většina menších hotelů, penzionů a hostelů má dnes již dobře administrované webové stránky v angličtině, kde se o poskytovaných službách dočtete konkrétněji.

Stačí si tedy zapnout internet, vybrat si ten, který vás zaujme a rovnou si pokoj rezervovat. Personál penzionů a hostelů často požaduje při online rezervaci zálohu, která dělá větší či menší procento z ceny v závislosti na konkrétním hotelu. Zbylou částku zaplatíte ihned po příjezdu. Některé penziony požadují také vratnou zálohu, kterou zákazníkům vrací těsně před odjezdem. Výše této zálohy (vyžaduje-li ji vámi vybraná ubytovací kapacita) bývá uvedena na webových stránkách daného hotelu.

Mladým cestovatelům osobně doporučuji ubytovací kapacity společnosti Point Hostels, který v Barceloně spravuje tři sympatické hostely, z toho jeden (Seapoint hostel) stojí hned u pláže a další (Goticpoint hostel) leží přímo v historické Barri Gótic v centru města. Všechny poskytují za levný peníz adekvátní příjemné ubytování se snídaní a internetem zdarma. Jedna noc vás přijde asi na 20 €. Anebo si můžete najít na Booking.com jakýkoliv jiný hostel či penzion, který vyhovuje vašim potřebám. 

Ubytování u někoho doma? Zkuste Airbnb

Jestli chcete Barcelonu poznat skutečně jako místní, doporučuju ubytování přes Airbnb. Je to služba, kdy můžete svůj čas v zahraničí strávit ubytovaní u někoho doma. Cena je nižší než v hotelích a zážitek je to nepopsatelně lepší. Více najdete v článku Moje zkušenosti s Airbnb

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články