Nákupte vstupenky: Sagrada Família – jaké jsou ceny, kde nakoupit a jakou vstupenku vybrat?

Sagrada Família je jednou z památek, které při své návštěvě Barcelony nesmítek minout. Vstup do chrámu je placený, takže pro jeho návštěvu potřebujete vstupenku. Na následujících řádcích se dozvíte více o typech vstupenek, cenách, kde je koupit a také se podíváme na nejčastější dotazy spojené s nákupem vstupenek do Sagrada Família. 

Vstupenka do Sagrada Família
Ukázka papírové vstupenky se slavným chrámem v pozadí

Cena vstupenek Sagrada Família aneb kolik vás to bude stát? 

Kolik stojí vstupenky pro návštěvu Sagrada Família? Cena je vždy závislá na konkrétním typu vstupenky, který si vyberete. Na oficiálním webu jsou na výběr následující možosti: 

Název Cena dospělí Cena do 30 let, studenti Cena senioři
Prohlídka chrámu €26 €24 €21
Prohlídka chrámu + návštěva věží €36 €34 €28
Prohlídka chrámu s průvodcem €30 €28 €23
Prohlídka chrámu s průvodcem + návštěva věží €40 €38 €32


Při nákupu přes oficiální web máte na výběr 4 základní možnosti: 

 • Vstupenka do chrámu – základní a úplně nejlevnější vstupenka, kterou můžete sehnat. Její cena je €26 a získáte díky ní přístup do chrámu, kde můžete obdivovat Gaudího genialitu. 
 • Vstupenka do chrámu s návštěvou věží – oproti předchozí vstupence získáte navíc přístup k výtahu do jedné ze dvou věží Sagrada Família, cena je €36 a tento typ vstupenky není k dispozici pro mladší 10 let. 
 • Vstupenka do chrámu s průvodcem – základní vstupenka, ale tentokrát v doprovodu průvodce, který vám prozradí všechny detaily o chrámu; prohlídka s průvodcem trvá cca 50 minut, po jejím skončení můžete na místě zůstat a vše si prohlédnout sami; cena je €30
 • Vstupenka do chrámu s průvodcem a návštěva věží – to samé jako předchozí typ vstupenky, nicméně tentokrát se podívate i nahoru na věže; standardní délka prohlídky chrámu s průvodcem je 50 minut; tento typ vstupenky není k dispozici pro mladší 10 let; cena vstupenky je nejvyšší, stojí €40. 

Děti do 11 let a osoby se zdravotním postižením mají vstup do Sagrada Família zdarma. 

Pokud spadáte do některé ze skupin, které mají slevu ze základního vstupného, musíte se prokázat příslušným dokladem (mladiství do 30 let, studenti, senioři). 

Všechno vstupenky v sobě mají také bezplatného audio průvodce, kterého můžete stáhnout do svého telefonu. 

Který lístek pro návštěvu Sagrada Família zakoupit?

Výše uvedené ceny jsou platné pro nákup vstupenky na oficiálním webu. Kromě něj je možné vstupenky získat u dalších prodejců. Ti nabízejí různé více či méně podobné balíčky. U nich na rozdíl od oficiálního webu získáte garanci bezplatného zrušení nebo přeplánování vstupenky, pokud byste náhodou nemohli dorazit. 

Výběr konkrétní vstupenky záleží na vašem očekávání. Někomu úplně stačí základní vstupenka, někdo si rád poslechne všechny detaily o chrámu při prohlídce chrámu s průvodcem, někdo další zase potřebuje vidět věže. Pokud máte hodně omezený rozpočet, myslím, že si naprosto vystačíte se základní vstupenkou a bez průvodce či prohlídky věží se obejdete. Nemáte-li problém s penězi, určitě si připlaťte za průvodce, výklad a možnost dozvědět se něco víc stojí za to. 

Nejde vám nakoupit vstupenka na oficiálním webu? Čtěte!

Několik čtenářů mi psalo, že jim nejde nakoupit vstupenka na oficiálním webu – že je objednávkový formulář nepustí přes zadání kontaktních informací, jména a emailu. Jak jsme později zjistili, problém byl v tom, že formulář má omezenou sadu podporovaných národních domén. Vstupenky na Sagrada Família tak například nešly nakoupit s emailem @seznam.cz, ale s @gmail.com ano. Zda to už mají opraveno netuším, ale kdyby vás to nechtělo pustit v nákupu dál, pravděpodobně to může být tímto... 

Možnosti nákupu vstupenek na Sagrada Família

Vstupenky pro návštěvu Sagrada Família můžete nakoupit: 

 • na pokladně u chrámu (nedoporučuji)
 • online přes web nebo aplikaci (doporučuji)

Proč nedoporučuji nákup vstupenky na Sagrada Família osobně?

Důvod je jednoduchý – o Sagrada Família je opravdu velký zájem a ať sem dorazíte v kteroukoliv denní hodinu, narazíte na obří fronty. V těch můžete čekáním strávit klidně hodinu. A to je pouze fronta na pokladnu, kde si můžete zakoupit vstupenky. Jakmile se na pokladnu dostanete, klidně se může stát, že vám řeknou, že pro daný den už žádné volné vstupenky nemají, anebo budou na takový čas, který vám nebude vyhovovat. 

Nakupte vstupenky pro návštěvu Sagrada Família online a ušetříte čas i nervy:

 • nebudete muset čekat hodiny ve frontě na nákup vstupenek
 • budete mít vstup na konkrétní den a čas, kdy se vám to hodí
 • vše budete mít dopředu zařízené a půjdete rovnou dovnitř

Kde můžu zakoupit vstupenky na Sagrada Família online?

Vstupenky vždy doporučuji nakupovat přes ověřené portály anebo domovské stránky dané památky: 

Prodejce Cena vstupenky od Nákup
Oficiální web – základní vstup bez průvodce a bez věží / s průvodcem a návštěvou věží; negarantované vrácení peněz v případě nevyužití vstupenky €26 / €40 Nakoupit
Barcelona Turisme – návštěva s průvodcem v malé skupině, prohlídka chrámu, Gaudího muzea, krypty a věží; garance vrácení peněz / změny data do 48 hodin před prohlídkou €65 Nakoupit
Musement – návštěva s průvodcem v malé skupině do 15 osob, prohlídka chrámu a krypty, garance vrácení peněz / změny data do 48 hodin před prohlídkou €48,90 Nakoupit
Klook – základní vstup bez věží a průvodce s garancí bezplatného zrušení/změna data do 48 hodin před prohlídkou €36,25 Nakoupit
Tiqets – návštěva s průvodcem ve skupině, prohlídka chrámu a krypty, garance bezplatného zrušení/změny data do 48 hodin před prohlídkou €54 Nakoupit
GetYourGuide – základní vstup bez věží a průvodce s garancí bezplatného zrušení/změna data do 48 hodin před prohlídkou €33,80 Nakoupit

Časté otázky ohledně nákupu vstupenek

Pomoc, všechny vstupenky jsou vyprodané! Co mám dělat?

Pokud nejsou k dispozici vstupenky na den, kdy chcete Sagrada Família navštívit, pravděpodobně jsou vyprodané. Doporučením je zkontrolovat všechny prodejce, protože často se stává, že třeba na oficiálním webu vstupenky již nejsou, ale někteří prodejci jako např. Tiqets, Musement nebo GetYourGuide vstupenky mají. 

Druhou možností je vybrat jiný druh vstupenky. Typicky vstupenky s anglicky mluvícími průvodci jsou vyprodané mnohem rychleji než ty základní. To samé se týká vstupenek s přístupem na věže. Popřemýšlejte, jestli nemůžete udělat kompromis. 

Jaký je rozdíl mezi nákupem vstupenky na oficiálním webu a ostatními prodejci?

Nákup na oficiálním webu je většinou nejlevnější. Nákup na webu třetí strany dává smysl, pokud chcete kupovat vstupenky i na jiné památky (vytvoříte jednu objednávku) anebo pokud si chcete užít nějaké další benefity, které tyto firmy nabízejí. Mezi těmi je například možnost bezplatného zrušení vstupenky kdykoliv před návštěvou případně změna času. Pro konkrétní detaily doporučuju prostudovat jednotlivé nabídky a pořádně je porovnat. 

Jak dlouho dopředu je možné zakoupit vstupenku?

V současnosti se nabízejí vstupenky s maximálně dvouměsíčním předstihem. I proto se nedá v kalendáři při výběru vstupenky vybrat termín za cca 2 měsíce od dnešního data. Pokud plánujete návštěvu chrámu za delší dobu, doporučuju si vytvořit poznámku v kalendáři a nakoupit je později.

Je možné zakoupit vstupenky do Sagrada Família na místě?

Ano. Jednou možností jsou pokladny, druhou možností je využití QR kódů, které jsou okolo Baziliky. Tyto QR kódy vám otevřou online objednávku, kde vstupenky můžete zakoupit bez čekání ve frontě. Další možností je nákup skrze mobilní aplikaci: ta je k dispozici pro Android i iOS

Jak to probíhá, když jsem vstupenku zakoupil online?

Pokud zakoupíte vstupenku online, dostanete ji v digitální podobě. Těsně před prohlídkou se dostavte k jednomu ze vchodů, stoupněte si do fronty a jakmile na vás přijde řada, prokažte se vstupenkou v telefonu nebo tabletu. Případně můžete vstupenku vytisknout, pokud to preferujete. Nic jiného není třeba zařizovat. 

Vím, že i k základní vstupence je audio průvodce. Jaké jsou podporované jazyky?

Katalánština, španělština, angličtina, francouzština, němčina, italština, čínština, japonština, portugalština, ruština, maďarština, korejština, švédština, finština, polština, nizozemština, ukrajinština.

Je možné zakoupit skip-the-line vstupenku do Sagrada Família?

Ano, ale... V nabídce internetových prodejců častokrát uvidíte zmínění "skip-the-line" (tj. že nemusíte čekat ve frontě). Nicméně v tomto případě se jedná o frontu na pokladnách, nikoliv na vstupu do chrámu. Pokud vstupenku zakoupíte online dopředu, je zbytečné za tento "benefit" platit, protože už z povahy věci jej máte vždy v ceně – vstupenka do Sagrada Família je na konkrétní datum a čas. Vždycky budete čekat ve frontě na vstup dovnitř, nicméně jedná se o maximálně pár minut.

Jak dlouho dopředu bych měl nakoupit vstupenky na Sagrada Família?

Co nejdříve. S nákupem vstupenky neotálejte. Jakmile budete vědět, jaký den chcete chrám navštívit a budete mít konkrétnější představu o tom, v kolik hodin byste jej chtěli navštívit, rovnou vstupenku online zakupte. Proč? Sagrada Família je populární místo a pokud byste nákup nechali na několik dní dopředu nebo dokonce ten samý den, už vstupenky na daný čas nemusejí být k dispozici. 

Od jakého věku mají senioři nárok na zlevněnou vstupenku na Sagrada Família?

Senioři mohou zakoupit vstupenku do Sagrada Família se slevou, pokud jim bylo alespoň 65 let. 

Existují pro návštěvu Sagrada Família slevy pro skupiny?

Ano, pokud je ve vaší skupině více jak 10 osob, můžete získat slevu na cenu vstupného. Ozvěte se na telefon 93 198 07 05 nebo na email reserves@ext.sagradafamilia.org.

Dostanu se na vstupenku dovnitř, pokud nestihnu původní čas? 

Bohužel, do Sagrada Família se nedostanete, pokud dorazíte v jiný čas, než je uvedený na vstupence nebo i pokud jej promeškáte. Ostraha vás dovnitř nepustí. Myslete na to a dorazte s časovou rezervou. 

Je možné vrátit vstupenku do Sagrada Família, když nemůžu přijít?

Obecně platí, že vrácení nebo výměna vstupenek na jiné datum či čas není povoleno. V individuálních případech je možné požádat o výměnu nebo vrácení peněz, pokud doložíte důvody, proč se na prohlídku nemůžete dostavit (např. oficiální potvrzení od lékaře). O toto je možné požádat max. 15 dní a nejméně 48 hodin před plánovanou návštěvou. Všechny tyto požadavky je třeba poslat na email zákaznické podpory

Dá se jít to Sagrada Familia bez vstupenky?

Ano, do Sagrada Família se můžete podívat bezplatně, pokud se rozhodnete zúčastnit mše. Ty se konají každou neděli ráno od 9:00. Nezapomeňte, že kapacita je omezená a vstup do chrámu je možný z Carrer de la Marina. 

Kde nakoupit nejlevnější vstupenky na Sagrada Familia?

Nejlevnější vstupenky vždy najdete na oficiálním webu. Avšak narozdíl od vstupenek prodávaných třetími stranami nebudete mít nějaké benefity jako např. možnost bezplatného zrušení nebo přeplánování na jiné datum.  

Můj tip: Proč nakupovat vstupenky na památky a atrakce online?

Vždy doporučuju nákup vstupenek online! Ideálně ještě předtím, než se na svou cestu do Barcelony vydáte. Proč? Má to oproti pořízení vstupenek na pokladně dané památky hned několik výhod:  

 • Budete mít jístotu, že se na památku dostanete v den a čas, kdy chcete – vstupenky na velké památky mohou být na daný den nebo čas vyprodané. Nákupem online si pojistíte to, že uvidíte vše podle svého plánu. 
 • Ušetříte čas – nebudete muset trávit čas ve frontě čekáním na pokladnu, ale můžete jít rovnou dovnitř a přeskočíte frontu (tzv. skip-the-line). Na velkých památkých můžete čekat klidně hodinu, než se dostanete k pokladně, kde si můžete koupit lístek. 
 • Ušetříte peníze – online vstupenky jsou většinou levnější o několik euro oproti nákupu na pokladně. Na nižší cenu se dostanete jednoduše proto, že prodejce nemusí platit člověka, který fyzicky někde sedí a prodává je. 
 • Online vstupenky jsou více flexibilní – mnoho památek nabízí bezplatné zrušení nebo přebookování vstupenky, pokud by se náhodou na vaší straně něco změnilo – nikdy nevíte, co se může přihodit. 

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

 • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
 • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
 • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
 • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
 • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články