Všechny důležité mapy pro návštěvu Barcelony

Ta tam je doba, kdy jsme museli při cestování do kufru balit papírové mapy. Dnes už máme vše v elektronické podobě, takže není nic snazšího než pořídit některou z mapových aplikací přímo pro váš telefon. Rozhodně doporučuju třeba Google Mapy nebo Mapy.cz od Seznamu. 

Kromě nich vám určitě přijde vhod několik i samostatných map, co jsem dal dohromady – mapa s památkami, mapa centra města a mapa veškeré hromadné dopravy včetně turistických autobusů. Prostě vše důležité na jednom místě. 

(Patříte-li mezi staromilce, kteří bez papírové mapy neudělají ani krok, můžete zamířit do vašeho oblíbeného knihkupectví anebo se zastavit v některém z turistických center v Barceloně (kde jsou mapy k dispozici zdarma)). 

V tomto článku najdete mapy na následující věci: 

Mapa památek v Barceloně

Jestliže se chcete ještě před odjezdem podívat, kde přesně se jednotlivé památky v centru nacházejí, zkuste moji online mapu.  

Klikněte pro zvětšení

Mapa centra města

Abyste získali lepší představu o centru města, můžete nastudovat níže uvedenou mapu. Centrum města se nachází ve spodní části kolem hlavního náměstí Pl. Catalunya. Všechny památky a vše ostatní, co v centru Barcelony vidět, najdete v samostatném článku

Obrázek turistické mapy Barcelony
Mapa centra Barcelony - klikněte pro zvětšení

Mapa hromadné dopravy (metra, vlaky, tramvaje,...)

Nejčastěji se budete ve městě pohybovat za pomocí metra (více o metru v Barceloně). Právě proto byste se měli seznámit s jeho mapou. Na mapě ale najdete veškerou hromadnou dopravu, tj. i například vlaky, autobusy nebo lanovky.

Mapa metra v Barceloně ke stažení
Mapa MHD v Barceloně - klikněte pro zvětšení a stažení

Mapa vlakových linek metra v Barceloně a okolí

Jelikož v Barceloně máte v rámci integrovaného dopravního systému i vlaky, může se hodit čistě mapa s trasami tohoto dopravního prostředku. Vlak je super, pokud se chystáte na výlet někam z Barcelony. Osobně doporučuju třeba výlet vlakem do některého přímořského letoviska.

Mapa vlaků v Barceloně a okolí
Mapa vlaků v Barceloně - klikněte pro zvětšení

Mapa s trasami turistického autobusu Bus Turistic

Pokud budete pro pohyb v Barceloně využívat turistický autobus (hodí se hlavně, když máte omezený čas na poznávání města), určitě vám přijde vhod mapa jednotlivých tras spolu s vyznačenými zastávkami. Ty většinou kopírují hlavní památky ve městě. Autobusy běžně jezdí na třech barevných trasách: modrá, červená a zelená. Zelná linka většinou funguje pouze v sezóně, během léta. 

Mapa turistického autobusu v Barceloně
Mapa všech tras turistického autobusu s jednotlivými zastávkami – klikněte pro zvětšení

Upoutávka na nový ebook

👇 Pozor, dále nesmíte minout

  • Slevové turistické karty - ušetřete za dopravu po městě a získejte zdarma vstupy do muzeí, na památky a zajímavé slevy do obchodů a restaurací.
  • Online nákup vstupenek - ušetřete peníze, čas a nervy a zakupte vstupy na památky z pohodlí domova na e-shopu barcelonské turistické kanceláře; pokud jste vstupenky online ještě nekupovali, přečtěte si můj detailní návod spolu s mými zkušenostmi, jak na to.
  • Vyhledat ubytování - spousta hotelů, hostelů nebo penzionů za rozumné ceny. Můžete rezervovat ihned a zaplatit až po pobytu.
  • Půjčení auta v Barceloně - pokud nechcete chodit pěšky anebo chcete vyrazit někam dál z Barcelony, zkuste Rental Cars. Auto přistaví na letišti a o nic se nemusíte starat.
  • Průvodce Barcelonou na Instagramu - nově můžete sledovat můj profil na IG a mít tak čerstvý obsah přímo v telefonu. Buďte u toho dřív než ostatní!

Instagram účet Město Barcelona

💥 Nejnovější články